Szkoła Podstawowa w Kołaczycach
Nawigacja
ZSPiG

Szkoła

Historia szkoły

Dla nauczycieli

Dla uczniów

Dla rodziców

Dokumenty szkolne

Organizacje

Wydarzenia

Sukcesy

Konkursy

Opieka zdrowotna

Plan lekcji

Biblioteka szkolna

Świetlica szkolna

Logopeda

Projekty Edukacyjne

Gazetki szkolne

Nasza gmina, powiat

Kontakt

Koła Muzyczne

Losowa fotografia
Godło
Certyfikaty
Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Odkrywców Talentów
Europejski Fundusz Społeczny
BIP
Ankieta
Jak podoba wam się nowa skórka strony internetowej szkoły

Bardzo
Bardzo
60% [378 Głosów]

Średnio
Średnio
17% [109 Głosów]

Nie podoba się
Nie podoba się
22% [138 Głosów]

Głosów: 625
Od: 03/06/2013 18:22
do: 15/06/2017 23:38

Archiwum ankiet
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Pasowanie Klas I

Dnia 18 listopada 2009 r. w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych. Uroczystości towarzyszyło całe społeczeństwo uczniowskie Szkoły Podstawowej oraz przedstawiciele Rady Pedagogicznej, na czele z panią dyrektor mgr. Małgorzatą Skicką oraz zastępcą dyrektora, mgr. Jerzym Woźniakiem.

Zgromadzenie miało miejsce na sali gimnastycznej w budynku Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum  w Kołaczycach. Przybyłych rodziców oraz samych uczniów wyczekujących tejże podniosłej chwili, jaką jest wstąpienie w szeregi uczniowskie, słowem wstępnym powitała pani dyrektor. Po czym głos należał już wyłącznie do Pierwszaczków, którzy  przepięknym występem dali świadectwo swej dojrzałości ku edukacji szkolnej. Nie zabrakło artystycznie zarecytowanych wierszy oraz barwnych dźwięków wesołych melodii piosenek.

Uczniowie chwalili się swą wiedzą na tematy  dotyczące zasad kultury, ruchu drogowego oraz podstaw geografii naszej Ojczyzny. Po uroczystym występie nastała wreszcie chwila symbolicznego pasowania. Serce dzieci zabiło szybciej, a w oczach malowało się szczęście oraz niepowstrzymane wzruszenie. Podobne uczuciach towarzyszyły również i rodzicom Pierwszoklasistów z dumą wpatrzonych  w oblicza swych pociech.


Przedstawiciele klas wystąpili z szeregu ku sztandarowi i powtarzali po pani dyrektor słowa ślubowania,podobnie reszta Pierwszaczków, która wystawiła swe prawe dłonie, na znak szczerości swych słów. Po ceremoniale ślubowania, pani dyrektor symbolicznym gestem nałożenia na ramię każdego ucznia  pasownika, ogromnego ołówka, pasowała każą dziewczynkę i każdego chłopca. Jako dodatek dzieci otrzymały dyplomy, znaki odblaskowe   oraz tarcze szkoły, z którymi zapewne teraz nie będą się rozstawać.


Na zakończenie ks. proboszcz Jan Sabat pobłogosławił wszystkich zgromadzonych oraz przyrządy szkolne uczniów klas pierwszych. Ponadto każdy z Pierwszaczków dostał obrazek z Aniołem Stróżem, jako symbol nieustannej opieki Bożej na czas nauki i nie tylko nauki.

Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Nick:*
E-Mail:*
Strona:
Treść:*

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?