Szkoła Podstawowa w Kołaczycach
Nawigacja
ZSPiG

Szkoła

Historia szkoły

Dla nauczycieli

Dla uczniów

Dla rodziców

Dokumenty szkolne

Organizacje

Klasy

Wydarzenia

Sukcesy

Konkursy

Opieka zdrowotna

Plan lekcji

Biblioteka szkolna

Świetlica szkolna

Logopeda

Projekty Edukacyjne

Gazetki szkolne

Nasza gmina, powiat

Kontakt

Szkolna Metamorfoza

Koła Muzyczne

Losowa fotografia
Godło
Certyfikaty
Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Odkrywców Talentów
Europejski Fundusz Społeczny
BIP
Ankieta
Jak podoba wam się nowa skórka strony internetowej szkoły

Bardzo
Bardzo
60% [378 Głosów]

Średnio
Średnio
17% [109 Głosów]

Nie podoba się
Nie podoba się
22% [138 Głosów]

Głosów: 625
Od: 03/06/2013 18:22
do: 15/06/2017 23:38

Archiwum ankiet
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Szkolne obchody Święta Niepodległości
Święto Niepodległosci

zdjęcia->>>


Dnia 9.11. w naszej szkole rozpoczęliśmy świętowanie odzyskania przez Polskę niepodległości.  O godz.  10.00 odbyła się uroczysta akademia, podczas której uczniowie przypomnieli sobie historię hymnu oraz przyczyny upadku naszego państwa . Oddali również cześć tym, którzy poświęcili swoje życie, by ratować Ojczyznę. Całość uświetnił występ szkolnego chóru „Fraza”  oraz piosenka „Jesteśmy Polką i Polakiem” w  wykonaniu uczniów klasy II a przygotowanych przez Panią Wandę Nowak.
Akademia została przygotowana przez panią Dorotę Maciejowską- Buda, pana Roberta Nowińskiego oraz pana Marcina Krupę.
Następnie uczniowie wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły udali się na kołaczycki Rynek, by tam wspólnie z przedszkolakami oraz licealistami o godz. 11.11 odśpiewać  „Mazurek Dąbrowskiego” w ramach akcji „Hymn dla Niepodległej”.
Po powrocie został rozstrzygnięty konkurs ogłoszony przez Samorząd Szkolny  „Kotylion dla Niepodległej ”. Wszystkim  wyróżnionym i biorącym udział serdecznie gratulujemy.

opracowała p. Dorota Maciejowska- Buda

Ognisko klasy IIb
Dnia 7 listopada 2018 r. odbyło się ognisko klasowe II „b”. Pogoda świetnie dopisała – było słonecznie i ciepło. Po przybyciu na miejsce rozpoczęliśmy rozpalanie ogniska i smażenie kiełbasek, które zniknęły w ekspresowym tempie. Później były jeszcze pieczone ziemniaki, napoje i słodycze.Wyśmienicie spędziliśmy czas grając w piłkę, skacząc na skakankach, bawiąc się w inne ciekawe zabawy. Z żalem wróciliśmy do naszych domów, gdyż były to chyba ostatnie tak piękne, słoneczne dni w tym roku kalendarzowym. Uczniowie wraz wychowawczynią składają serdeczne podziękowanie państwu Marzenie i Rafałowi Mamrołom za zaproszenie i zorganizowanie tej imprezy klasowej.
zdjęcia->>>

ognisko

oprac. p. L. Jedziniak

Zaproszenie
Zaproszenie

Rekord dla Niepodległej
Rekord dla Niepodległej

Kolorowy tydzień
Kolorowy tydzień

W naszej szkole 26.10.2018 r. zakończył się kolorowy tydzień poświęcony zdrowemu odżywianiu i właściwemu stylowi życia. Wcześniej wykonano plakaty i gazetkę prezentujące tematykę prozdrowotną.
Na każdy dzień zaplanowaliśmy ciekawe zadania. W poniedziałek wszyscy uczniowie klas I – III spotkali się z Panią dietetyk i wysłuchali prelekcji na temat właściwego odżywiania i obejrzeli prezentację o wartościowej diecie. We wtorek wszyscy przyszli ubrani na czerwono (lub pomarańczowo) i to był dzień marchewkowy. Dzieci robiły surówkę z jabłek i marchewki.
W środę królował kolor żółty – był to dzień bananowy. Czwartek królowała zieleń: jabłka, ogórki, kapusta, brokuły i szczypiorek. Przypomniał nam się przerabiany utwór J. Brzechwy pt. „Na straganie”. Piątek to podsumowanie akcji: dzień wielokolorowy – wszyscy robili przepyszne – kolorowe kanapki.
Mamy nadzieje, że dzięki takiej akcji niejedno dziecko zrozumiało, że warto się zdrowo odżywiać, gdyż to zaprocentuje w przyszłości.
zdjęcia->>>

oprac. p. L. Jedziniak