Szkoła Podstawowa w Kołaczycach
Nawigacja
ZSPiG

Szkoła

Historia szkoły

Dla nauczycieli

Dla uczniów

Dla rodziców

Dokumenty szkolne

Organizacje

Klasy

Wydarzenia

Sukcesy

Konkursy

Opieka zdrowotna

Orlik 2012

Plan lekcji

Biblioteka szkolna

Świetlica szkolna

Logopeda

Projekty Edukacyjne

Gazetki szkolne

Nasza gmina, powiat

Kontakt

Szkolna Metamorfoza

Koła Muzyczne

Losowa fotografia
Godło
Certyfikaty
Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Odkrywców Talentów
Europejski Fundusz Społeczny
BIP
Ankieta
Jak podoba wam się nowa skórka strony internetowej szkoły

Bardzo
Bardzo
60% [378 Głosów]

Średnio
Średnio
17% [109 Głosów]

Nie podoba się
Nie podoba się
22% [138 Głosów]

Głosów: 625
Od: 03/06/2013 18:22
do: 15/06/2017 23:38

Archiwum ankiet
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Mikołajki w szkole
Mikołaj
We wtorek - 5  grudnia 2017 r. wszystkie dzieci edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej w Kołaczycach z utęsknieniem czekały na niezwykłego gościa – Świętego Mikołaja. Już od samego rana uczniowie zaglądali przez okno i nasłuchiwali. W tym dniu, nie tylko Mikołaj dawał prezenty -również dzieci miały przygotowaneniespodzianki dla gościa w postaci wierszy i piosenek.Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci podarunkami i prosił, aby były grzeczne przez cały rok.
oprac. p. L. Jedziniak

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA POEZJI
Dnia 29 listopada 2017r.  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w POWIATOWYM KONKURSIE PIĘKNEGO CZYTANIA POEZJI BOLESŁAWA LEŚMIANA organizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Krośnie Filia w Jaśle. Celem tego konkursu było kształtowanie umiejętności pięknego czytania poezji oraz przybliżenie twórczości lirycznej Bolesława Leśmiana w związku z 80 rocznicą śmierci poety. Nasza szkoła zgłosiła trzech uczestników: Zuzannę Michalec z kl. 2b gim., Aleksandrę Szczyrbę z kl. 3b gim i Karola Janika z kl. 3a gim.  Miejsce II w konkursie zdobyła Aleksandra , która swoją interpretacją wiersza pt. „ Świdryga i Midryga” oczarowała komisję konkursową. Karol Janik otrzymał wyróżnienie , a Zuzanna specjalne podziękowania za udział.
Oprac. p. Agnieszka Wiejowska

Piotruś Pan i piraci

Piotruś Pan

„Piotruś Pan pojawia się niespodziewanie. Nigdy nie wiadomo do czyjego okna zapuka i czyje życie zechce odmienić. I chociaż pozostaje wiecznym chłopcem, to ta chłopięcość ma w sobie tyle uroku, że może warto pozwolić mu dalej żyć w Nibylandii”.

Dnia 1grudnia 2017 r. r. wszyscy uczniowie edukacji wczesnoszkolnej  wraz z wychowawcami udali się do Szkoły Podstawowej w Bieździedzy na spektakl pt: „Piotruś Pan i piraci". Wspaniała scenografia, rekwizyty i kostiumy w połączeniu z piękną gra aktorów na scenie bardzo przypadła młodym widzom do gustu.Historia Piotrusia Pana, jego przygody i słowa wzruszyły nie jednego widza. Na długi czas mogliśmy przenieść się w świat wyobraźni, a dzięki pięknej muzyce i tańczącym syrenom myślami ulecieć daleko w marzenia.
Występ był przepiękny a dzieci bardzo zadowolone. To były niesamowite wrażenia. Serdecznie dziękujemy aktorom i ich opiekunom za zaproszenie.

oprac. p. L. Jedziniak

Koncert- z pieśnią przez dzieje Polski


Z pieśnią przez dzieje Polski 2017


Płomień rozgryzie malowane dzieje,
Skarby mieczowi spustoszą złodzieje,
Pieśń ujdzie cało.

Dnia 26 listopada 2017 roku po raz kolejny w naszej szkole odbył się koncert „Z pieśnią przez dzieje Polski”. W tym roku  współorganizatorami uroczystości byli: Gminny Ośrodek Kultury oraz Drużyna Harcerska „Wilki”. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Pani Burmistrz –Małgorzata Salacha, ks. prałat Jan Sabat-proboszcz Parafii pw. Świętej Anny w Kołaczycach,   Pan Jerzy Sypień- wiceburmistrz Kołaczyc, Przewodniczący Rady Miejskiej-  Pan Stanisław Dunaj, Radni Gminy Kołaczyce, Kierownicy jednostek samorządowych , Rada Rodziców przy PSP w Kołaczycach oraz Nauczyciele  i Uczniowie.
W koncercie wzięli  udział:  Chór „Zorza”, który zaprezentował pieśń „Marsz Polonia” oraz piosenki „Pierwsza Kadrowa” i „O mój rozmarynie”;  Zespół Śpiewaczo- Obrzędowy „Pogórzanie z Bieździedzy” w wykonaniu którego usłyszeliśmy piosenki „Jedzie , jedzie na Kasztance”, „Leć Orle biały”i  „Ostatni mazur”; Uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej z Sowiny w składzie: Magdalena Lechwar, Angelika Piątkowska, Julia Rogaczewska, Dominik Jurkowski, Bartek Matysik, Adrian Reczek,  którzy  zaprezentowali utwory ”Serce w plecaku” oraz „Bo w piechocie fajnie jest”; Szkolny Chór „Fraza” zaśpiewał pieśń ”Boże , coś Polskę ”oraz piosenki „Jak długo w sercach naszych”  i „Pałacyk Michla ”; Harcerski zespół Wataha w składzie: Anna Czech, Monika Węgrzyn, Katarzyna  Węgrzyn, Anna Madejczyk, Sylwia Samborska, Emilia Kolbusz,  Kinga Korecka, Mariola Mamroł, Kamil Kucharczyk  i Kamil Kołeczek wykonał dwa utwory: „Dziewczyna z granatem”oraz „Tak jak ptak”. W koncercie wzięli również uczniowie – soliści naszej szkoły : Kamila Krajewska, Sylwia Samborska , Anna Witalis , Patrycja Drzymalska , Karolina Rusztowicz oraz były uczeń –Paweł Hendzel.
W trakcie trwania koncertu na scenie wystąpili również recytatorzy- Aleksandra Szczyrba, Maria Kozik, Kinga Korecka , Mariola Mamroł , Emilia Olszówka,   Damian Woliński i Karol Janik, którzy przypomnieli pięknie wiersze mówiące o miłości do Naszej Ojczyzny.
Ideą koncertu  było przypomnienie  pieśni i piosenek , które śpiewano niegdyś w polskich domach. Pieśni, które towarzyszyły narodowi polskiemu w ważnych wydarzeniach dziejowych. Chcieliśmy poprzez to spotkanie zachęcić do kontynuowania tradycji wspólnego śpiewania w gronie rodzinnym i towarzyskim,  narodowej, a także przybliżyć naszą historię i ułatwić jej zrozumienie. Mamy nadzieję , że udało się to nam , ponieważ w trakcie trwania koncertu zgromadzeni Goście oraz przybyli Mieszkańcy Kołaczyc włączali się do wspólnego śpiewania, zarówno tych pieśni tradycyjnych, starszych jak itych bardziej współczesnych.
Na zakończenie głos zabrała  pani Dyrektor Małgorzata Skicka, która podziękowała wszystkim zebranym  oraz zadeklarowała, że te spotkania na stałe zagoszczą w kalendarzu imprez szkolnych.
Pani Burmistrz Małgorzata Salacha podziękowała  za zorganizowanie przeglądu i krótko opowiedziała o uroczystościach, które planowane są w związku z  setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

opracowała p. D. Maciejowska- Buda
Spotkanie z podróżnikiem do Indii


Podróżnik

W minioną środę (15 listopada) gościł w naszej szkole Podróżnik. Prezentował nam zdjęcia z pobytu w Indiach. Opowiadał o historii, zabytkach, zwyczajach i panujących tam realiach. Z podróży przywiózł tradycyjne hinduskie stroje. Stroje przymierzali Asia Kopeć i Adrian Czech z klasy III a gimnazjum oraz Maks Lisowski z IV b. Cały pokaz bardzo się podobał, kolejny za rok.

zdjęcia->>>

oprac. p. M. Pawluś