Szkoła Podstawowa w Kołaczycach
Nawigacja
ZSPiG

Szkoła

Historia szkoły

Dla nauczycieli

Dla uczniów

Dla rodziców

Dokumenty szkolne

Organizacje

Klasy

Wydarzenia

Sukcesy

Konkursy

Opieka zdrowotna

Orlik 2012

Plan lekcji

Biblioteka szkolna

Świetlica szkolna

Logopeda

Projekty Edukacyjne

Gazetki szkolne

Nasza gmina, powiat

Kontakt

Szkolna Metamorfoza

Koła Muzyczne

Losowa fotografia
Godło
Certyfikaty
Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Odkrywców Talentów
Europejski Fundusz Społeczny
BIP
Ankieta
Jak podoba wam się nowa skórka strony internetowej szkoły

Bardzo
Bardzo
60% [378 Głosów]

Średnio
Średnio
17% [109 Głosów]

Nie podoba się
Nie podoba się
22% [138 Głosów]

Głosów: 625
Od: 03/06/2013 18:22
do: 15/06/2017 23:38

Archiwum ankiet
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Wycieczka do Sandomierza
22 maja 2018 roku klasy : I A, I B i II A ze szkoły podstawowej wybrały się na wycieczkę szkolną do Sandomierza. Opiekę nad grupą sprawowały nauczycielki: L. Jedziniak, W. Nowak , A. Płazińska , S. Urban i A. Nowak . Dzieci najpierw odbyły wspaniały rejs statkiem po Wiśle . Pogoda była słoneczna, sprzyjała podziwianiu Sandomierza z oddali. Następnie udaliśmy się do Muzeum Figur Woskowych Ojca Mateusza. Potem zjedliśmy pyszny obiad w restauracji „ Pod ciżemką”. Po posiłku podziwialiśmy Rynek i Bramę Opatowską . Kolejnym punktem programu były Podziemia Sandomierskie
Udaliśmy się zwiedzać stare spichlerze, korytarze i tunele. Potem poszliśmy do Zbrojowni Rycerskiej. Tam to na chwilę , dzięki wspaniałemu przewodnikowi w wyobraźni przenieśliśmy się do średniowiecza: rycerze, damy, giermkowie, legendy itp. Dzieci później mogły się przebierać w różne szaty i zbroje. Na koniec co większe łobuziaki „zakuto” w dyby. Później dzieci miały chwilę czasu wolnego na zakup pamiątek z Sandomierza. Na koniec udaliśmy się do Katedry podziwiać jej piękny i bogaty wystrój. Do Kołaczyc wróciliśmy bardzo zadowoleni z wycieczki.
oprac. p. L. Jedziniak

MISYJNA MAJÓWKA W KROŚNIE 2018
Życie SzkołyJuż po raz IX Siostry Klawerianki z Krosna zorganizowały MISYJNĄ MAJÓWKĘ dla dzieci z diecezji rzeszowskiej i archidiecezji przemyskiej. W tym roku na zaproszenie Sióstr odpowiedziało około 1000 dzieci z ponad 40 szkół.
Naszą szkołę reprezentowało 25 przedstawicieli...

Majówka

zdjęcia->>>

Owocowe Czary Mary
Dnia 17 maja 2018 roku z Zespole Szkół Społecznych im. A. Mickiewicza w Jaśle odbył się I Powiatowy Konkurs pt. "Owocowe Czary Mary". Tematem konkursu było przygotowanie i wykonanie dekoracji z owoców i warzyw według własnego pomysłu, dziecięcej kreatywności i twórczej wyobraźni.
Naszą szkołę reprezentowała drużyna złożona z uczennic klasy I a : Aleksandry Szczepanik, Anny Nowinskiej i Natalii Wachel pod opieką wychowawczyni P. Wandy Nowak. Dziewczynki wykazały się dużą kreatywnością i wyobraźnią wykonując przepiękne dekoracje owocowo-warzywne.
Staranna i pomysłowa praca drużyny jak również wykorzystanie wielu różnych produktów, owoców i warzyw zachwyciła jury, które przyznało uczennicom naszej szkoły I miejsce, tytuł Mistrzów Owocowych  Czarów i piękne nagrody.
oprac. p. Wanda Nowak


WYCIECZKA DO WARSZAWY
Wycieczka do Warszawy

W dniach 9-10 maja 2018r. uczniowie klas II i III gimnazjum naszej szkoły, uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Wyjazd owocował w liczne atrakcje. Pomimo wyjazdu o 1 w nocy, nikt z uczniów nie narzekał na brak energii i zapału do zwiedzania. Nasz pobyt w Warszawie rozpoczął się od wizyty w Muzeum Powstania Warszawskiego. Wiele pamiątek, przedmiotów z powstania i opowiadania przewodnika były prawdziwą lekcją historii dla naszych gimnazjalistów. W następnej części wyjazdu uczniowie zwiedzali piękne zabytki stolicy. Były to: Łazienki Królewskie, ambasady, Sejm i Senat oraz Kancelaria Prezesa Rady Ministrów; Stare Miasto, Krakowskie Przedmieście, Grób Nieznanego Żołnierza oraz Powązki Wojskowe. Następny dzień był dopełnieniem zwiedzania. Rano gimnazjaliści mogli poczuć się jak książęta i księżniczki, podziwiając piękne pomieszczenia Zamku Królewskiego - dawnej rezydencji książąt i królów Polski. Kolejnym punktem wycieczki był pobyt w Centrum Nauki Kopernik, które wywarło ogromne wrażenie na wszystkich uczestnikach wycieczki, zarówno uczniach jak i nauczycielach. Po odrobinie nauki przyszła kolej na PGE Narodowy, czyli największy polski stadion - raj dla każdego młodego piłkarza. Na koniec uczniowie zatrzymali się w centrum handlowym Złote Tarasy. Wycieczka okazała się dużym sukcesem. Zadowoleni i zmęczeni dwoma dniami pełnymi wrażeń wszyscy wrócili do domu.
oprac. Karol Janik kl. 3a
zdjęcia->>>

DZIEŃ OTWARTY W LO KOŁACZYCE
Życie SzkołyDnia 24 kwietnia uczniowie klas III gimnazjum naszej szkoły wzięli udział w Dniach Otwartych, które odbyły się w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Curie-Skłodowskiej w Kołaczycach. Szkoła otworzyła swoje drzwi dla Gimnazjalistów, którzy mogli zobaczyć, poczuć, „dotknąć szkoły”, spotkać się z nauczycielami i starszymi kolegami. Dzień Otwarty był przede wszystkim okazją do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły, poznania nauczycieli tu pracujących, którzy zaprosili potencjalnych uczniów na zajęcia matematyczne, językowe czy pokazy chemiczne.
W tym dniu przygotowano dla Gimnazjalistów szereg atrakcji o charakterze edukacyjnym i artystycznym.
Nie zabrakło pokazów strażackich, wojskowych i policyjnych; akcji odbicia zakładników przez antyterrorystów przygotowaną przez szkolną jednostkę strzelecką ,,Strzelec", popisów teatralnych, tanecznych i wokalnych, dawki czarnego humoru w podziemiach szkoły czy nawet wybuchu wulkanu! Dzień otwarty bardzo podobał się naszym gimnazjalistom i sprawił, że wielu z nich zawita do LO Kołaczyce już we wrześniu!


oprac. Karol Janik kl. 3a gimn.