Szkoła Podstawowa w Kołaczycach
Nawigacja
ZSPiG

Szkoła

Historia szkoły

Dla nauczycieli

Dla uczniów

Dla rodziców

Dokumenty szkolne

Organizacje

Klasy

Wydarzenia

Sukcesy

Konkursy

Opieka zdrowotna

Plan lekcji

Biblioteka szkolna

Świetlica szkolna

Logopeda

Projekty Edukacyjne

Gazetki szkolne

Nasza gmina, powiat

Kontakt

Szkolna Metamorfoza

Koła Muzyczne

Losowa fotografia
Godło
Certyfikaty
Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Odkrywców Talentów
Europejski Fundusz Społeczny
BIP
Ankieta
Jak podoba wam się nowa skórka strony internetowej szkoły

Bardzo
Bardzo
60% [378 Głosów]

Średnio
Średnio
17% [109 Głosów]

Nie podoba się
Nie podoba się
22% [138 Głosów]

Głosów: 625
Od: 03/06/2013 18:22
do: 15/06/2017 23:38

Archiwum ankiet
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
Pomoc SK PCK i Samorządu Szkolnego dla Wiktorii Hajnas
Od października 2018r. do grudnia 2018 r. odpowiadając na apel rodziców Wiktorii Hajnas  mieszkającej w  Gliniku  Średnim, SK PCK i Samorząd Szkolny przeprowadzili zbiórkę nakrętek. Chętnych do włączenia się w akcję było wielu. Najbardziej ofiarni zgromadzili i przynieśli  3 duże 120 litrowe worki. Łącznie zebraliśmy 9 takich worków. Rodzice Wiktorii tuż przed  świętami  odebrali nakrętki.
Opiekunowie SK PCK i Samorządu Szkolnego

WYJAZD DO RZESZOWA
„AKADEMIA PANA KLEKSA” - spektakl   , opowiadający o niezwykłej szkole Ambrożego Kleksa, w której nauka jest przyjemnością i niesamowitą przygodą. Kolorowy i roztańczony musical jest podróżą do świata wyobraźni...

Wycieczka do teatru w Rzeszowie

Dnia 17 stycznia 2019 r uczniowie klas II A, II B i III A naszej szkoły obejrzeli przedstawienie pt. „Akademia Pana Kleksa” w teatrze MASKA  w Rzeszowie. Zostało ono zrealizowane w oparciu o książkę Jana Brzechwy.
Bohaterami spektaklu byli uczniowie szkoły Ambrożego Kleksa, pan Kleks oraz golarz Filip. W roztańczonej i rozśpiewanej szkole profesora na straży dobrego samopoczucia uczniów stał szalony pan Kleks.Jego wyczyny i niecodzienne pomysły zadziwiły niejedna osobę.
W inscenizacji nie zabrakło także szpaka Mateusza, księcia zamienionego w ptaka. Historia bohatera wzrusza i jednocześnie uczy, że nieposłuszeństwo wobec rodziców może być przyczyną nieszczęścia. Postać golarza Filipa i jego mechanicznej lalki – Alojzego, uzmysławiają nam , że nikt, nawet najdoskonalsza maszyna, w pełni nie zastąpi człowieka wyposażonego w wyobraźnię. Wszystkim dzieciom bardzo się ta sztuka podobała.
Następnie udaliśmy się do Centrum Sportu i Rekreacji na „Podpromiu”- FIGIELEK.W sali zabaw dzieci mogły korzystać z licznych atrakcji; z basenu z tysiącami kolorowych piłek, ze zjeżdżalni, z tuneli z przeszkodami, z trampoliny, z dmuchanego statku i wielu innych. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i aktywnie spędzić czas zaspokajając tym samym naturalną w tym wieku potrzebę ruchu. Zadowoleni uczniowie wrócili autokarem do Kołaczyc. Wycieczka sprawiła dzieciom wspaniałą, niezapomnianą i pełną wrażeń zarówno naukę, jak i zabawę.
oprac. p. L. Jedziniak
zdjęcia->>>

23 AKCJA KOLĘDOWANIA MISYJNEGO
Kolędnicy misyjni

6 stycznia 2019 r.
w Uroczystość Objawienia Pańskiego i Misyjny Dzień Dzieci, 22 grupy skupiające 104 kolędników misyjnych od Mszy św. rozpoczęły 23 Akcję Kolędowania Misyjnego na terenie ...
zdjęcia->>>

Dzień Babci i Dziadka
Dzień Babci i Dziadka 2019


Dzień Babci i Dzień Dziadka to jedne z najpiękniejszych dni w roku. W tych dniach Babcie i Dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości.
To dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. Nie brakuje w nim uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.
Ta wspaniała impreza odbyła się w naszej szkole w dniu 3.01.2019 r. Na wstępie p. dyrektor Małgorzata Skicka przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami. W pięknie udekorowanej sali dzieci z kl. IIa, IIb i IIIawraz ze swoimi wychowawczyniami  przygotowały program artystyczny w postaci „Jasełek”. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem patrzyli na swe  pociechy. Frekwencja jak co roku dopisała. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, kolędę,  i taniec mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.Gorące słowa podziękowania należą się również rodzicom, którzy nie tylko dowieźli honorowych gości na uroczystość, ale okazali pomoc w przygotowaniu Jasełek.

oprac. p. L. Jedziniak

Jasełka szkolne
Jasełka 2018

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. W świąteczny klimat wprowadziły wszystkich przygotowane przez uczniów klasy 2A,2B i 3A  „Jasełka”, które zostały wystawione w piątek 21.12. 2018 r.
Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawili sceny narodzin Jezusa Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, aniołowie, pasterze, rzemieślnicy i dzieci. Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami. Na zakończenie aniołki wykonały piękny taniec dla Jezusa. Rodzice, nauczyciele i uczniowie nagrodzili występ gromkimi brawami. Pani Dyrektor w imieniu gości, podziękowała małym wykonawcom i przy okazji złożyła wszystkim świąteczne życzenia.
zdjęcia->>>

oprac. p. L. Jedziniak