Szkoła Podstawowa w Kołaczycach
Nawigacja
ZSPiG

Szkoła

Historia szkoły

Dla nauczycieli

Dla uczniów

Dla rodziców

Dokumenty szkolne

Organizacje

Klasy

Wydarzenia

Sukcesy

Konkursy

Opieka zdrowotna

Plan lekcji

Biblioteka szkolna

Świetlica szkolna

Logopeda

Projekty Edukacyjne

Gazetki szkolne

Nasza gmina, powiat

Kontakt

Szkolna Metamorfoza

Koła Muzyczne

Losowa fotografia
Godło
Certyfikaty
Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Odkrywców Talentów
Europejski Fundusz Społeczny
BIP
Ankieta
Jak podoba wam się nowa skórka strony internetowej szkoły

Bardzo
Bardzo
60% [378 Głosów]

Średnio
Średnio
17% [109 Głosów]

Nie podoba się
Nie podoba się
22% [138 Głosów]

Głosów: 625
Od: 03/06/2013 18:22
do: 15/06/2017 23:38

Archiwum ankiet
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
POLSKIE DZIECI RODAKOM NA WSCHODZIE
Kartki

W styczniu Ognisko Misyjne odpowiedziało na apel jednoczenia się w niesieniu pomocy RODAKOM na Wschodzie. Każdy, kto wyraził taką chęć, mógł wykonać kartkę wielkanocną, którą do 27 lutego można było złożyć...

Pokazy chemiczne
Uczniowie klas I-III w czwartek   7 marca 2019 r. uczestniczyli w warsztatach chemicznych zorganizowanych przez panią Katarzynę Jórasz z firmy „Minilab”. Każdy uczestnik spotkania miał możliwośćaktywnego uczestniczenia w przeprowadzanych doświadczeniach. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem śledzili kolejne prezentowane eksperymenty chemiczne. Korzystając ze znanych dzieciom produktów spożywczych pani Katarzyna przeprowadzała szereg doświadczeń, które dla  dzieci były wielką atrakcją. Każdy kolejny pokaz był dla nich coraz bardziej ekscytujący i powodował coraz to większeemocje.Po zakończeniu zajęć każde dziecko otrzymało na pamiątkę wykonany przez siebie obrazek z sody oczyszczonej i barwników oraz krzyżówkę. Cały pokaz bardzo się wszystkim podobał. Taki początek przygody z chemią z pewnością bardziej zainteresuje dzieci tym przedmiotem w szkole.
oprac. p. L. Jedziniak

Zapusty 2019
Zapusty

“Hej w zapusty, rżnie kapela,
wiele śmiechu i wesela”…
OSTATKI – KUSE  DNI – MIĘSOPUST – ZAPUSTY, czyli szaleństwa karnawałowe

Zapusty to inaczej karnawał – tak nazywano w dawnej Polsce czas noworocznych zabaw i tańców, który rozpoczynał się w Święto Trzech Króli, a kończył we wtorek przed Środą Popielcową.
II Kołaczycki Koncert Piosenki Biesiadnej "Zapusty" był wyjątkowy, gdyż odbywał się 28 lutego 2019 roku w tłusty czwartek, nazywany na południu Polski "Babskim Combrem"- czasem szalonych zabaw i korowodów.
Myślą przewodnią imprezy było przybliżenie młodemu pokoleniu polskich tradycji, zwyczajów i obrzędów związanych z karnawałem oraz przypomnienie piosenek biesiadnych, dawnych zabaw w karnawale i wspólnego biesiadowania. W programie znalazły się pieśni ludowe, weselne i cygańskie, przedstawiające bogactwo, różnorodność oraz głębokie zakorzenienie w polskiej kulturze: "Hej szalała, szalała", "W zielonym gaju", "My Cyganie", "Czerwone jabłuszko", "Jarzębina czerwona", "W moim ogródecku", "Szła dzieweczka", "Hej sokoły", "Hej z góry, z góry…". Zaśpiewano również piosenki współczesne, znane i lubiane, np.: "Wszyscy Polacy", "Niech żyje bal" czy "Bałkanica". Koncert miał charakter wspólnej zabawy i biesiadowania przy stołach z przekąskami spożywanymi zwyczajowo w tłusty czwartek - pączkami i faworkami.
Podczas koncertu wystąpili uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Kołaczycach, którzy zaprezentowali inscenizację słowno - muzyczną pt. "Hej zapusty- biesiada kołaczycka", chór "Fraza", soliści: Patrycja Drzymalska, Aleksandra Krajewska, Karolina Rusztowicz, Sylwia Samborska, Anna Witalis i Tomasz Kopera oraz zespół muzyczny pana Marcina Krupy. Został również zaprezentowany pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu Zofii Czech i Dawida Maziarza, profesjonalnie ćwiczących taniec towarzyski i odnoszących liczne sukcesy na konkursach tanecznych w swojej grupie wiekowej. Najstarsi uczniowie z naszej szkoły przedstawili zarówno tańce towarzyskie, jak i ludowe, a także przeprowadzili zabawy taneczne, w które aktywnie włączyli się wszyscy uczestnicy "Zapustów".
II Kołaczycki Koncert Piosenki Biesiadnej "Zapusty", przypomniał, jak biesiadowało się kiedyś przy wspólnym stole, gdzie królowała muzyka, taniec i śpiew, dzięki czemu wszyscy doskonale się bawili. Dawne zwyczaje wspólnego biesiadowania w karnawale, zostały wskrzeszone i przybliżone młodemu pokoleniu, a starsi mieszkańcy Kołaczyc odbyli sentymentalną, muzyczno-taneczną podróż do czasów, kiedy piosenka towarzyszyła wszystkim spotkaniom towarzyskim.
opracowała p. A. Płazińska

Akcja zdrowy posiłek
Szkolne Przygody Gangu Słodziaków
Gang SłodziakówKonkurs „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” rozstrzygnięty! Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Celem konkursu było budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I – III. W pierwszym etapie nauczyciele przeprowadzili na zajęciach głośne czytanie z wykorzystaniem książki „Gang Słodziaków” autorstwa Renaty Piątkowskiej oraz maskotek przedstawiających zwierzęta żyjące w lesie. Natomiast codzienne głośne czytanie dowolnej książki w domu, dokumentowane podpisem rodzica, było nagradzane w szkole naklejką Słodziaka umieszczaną w albumie ucznia „Czytaj codziennie”. W drugim etapie konkursu uczniowie wykonali prace plastyczne ilustrując przeczytane książki. Spośród wszystkich prac komisja wybrała 5 najlepszych, które zostały nagrodzone maskotkami Słodziaków oraz książkami. Pozostałe prace zostały wyróżnione. Organizatorami konkursu w szkole byli nauczyciele klas I – III.
oprac. p. W. Nowak
zdjęcia->>>