Szkoła Podstawowa w Kołaczycach
Nawigacja
ZSPiG

Szkoła

Historia szkoły

Dla nauczycieli

Dla uczniów

Dla rodziców

Dokumenty szkolne

Organizacje

Klasy

Wydarzenia

Sukcesy

Konkursy

Opieka zdrowotna

Orlik 2012

Plan lekcji

Biblioteka szkolna

Świetlica szkolna

Logopeda

Projekty Edukacyjne

Gazetki szkolne

Nasza gmina, powiat

Kontakt

Szkolna Metamorfoza

Koła Muzyczne

Losowa fotografia
Godło
Certyfikaty
Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Odkrywców Talentów
Europejski Fundusz Społeczny
BIP
Ankieta
Jak podoba wam się nowa skórka strony internetowej szkoły

Bardzo
Bardzo
60% [378 Głosów]

Średnio
Średnio
17% [109 Głosów]

Nie podoba się
Nie podoba się
22% [138 Głosów]

Głosów: 625
Od: 03/06/2013 20:22
do: 16/06/2017 01:38

Archiwum ankiet
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Wyjazd do teatru
10 października 2017r. uczniowie klas IV a i IV b pod opieką wychowawców (p. Agnieszki Wiejowskiej, p. Karoliny Meran i p. Anny Merkwy) pojechali na wycieczkę do Teatru „ Maska” w Rzeszowie na  przedstawienie teatralne na podstawie japońskiej baśni  pt. „ Bambusowa księżniczka” w reżyserii Noriyuki Sawa.
Już sam budynek teatru zrobił na u nas  niesamowite wrażenie. Kiedy rozbłysły światła reflektorów i na scenie pojawili się aktorzy ubrani w japońskie stroje, odczuliśmy prawdziwą magię teatru.  Zobaczyliśmy nietypowo ubranych aktorów, a wspaniała scenografia oddawała charakterystyczny klimat. Naszą uwagę przykuwały nie tylko piękne stroje i rekwizyty, ale również oprawa muzyczna i efekty świetlne.
Chcielibyśmy polecić wszystkich  spektakl „ Bambusowa księżniczka”, w którym pojawiają się nie tylko niezwykła dziewczynka i jej opiekunowie, ale także smok, mityczna góra, wielka bitwa z niezwykłym wojskiem i wiele fascynujących przygód.

Bambusowa Księżniczka

oprac. p. A. Wiejowska

Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela. 13 października 2017 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli Pani Burmistrz, nauczyciele, emeryci, pracownicy administracji i obsługi, oraz uczniowie. W części oficjalnej glos zabrała Pani dyrektor MałgorzataSkicka, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń oraz wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym pracownikom szkoły.
W części artystycznej  uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum tańcem, śpiewem i wierszem wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów.
Reprezentanci Samorządu Uczniowskiego rozdali nauczycielom i pracownikom szkoły drobne upominki.
Akademia została przygotowana przez p. Annę Bukowską, p. Anetę Burek i p. Witolda Pawlusia.

Dzień nauczyciela 2017

oprac. p. A. Burek


Rajd ZHP
Rajd ZHP

7 października  2017 r. odbył się  Rajd Pieszy  „Ocalić od zapomnienie” na terenie gminy Kołaczyce. Organizatorem Rajdu była  Komenda Hufca ZHP w Jaśle oraz 307 Kołaczycka Grunwaldzka Drużyna Harcerska „Wilki” im. Andrzeja Małkowskiego wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kołaczycach. Celem tego przedsięwzięcia była popularyzacja turystyki pieszej, zapoznanie z walorami przyrodniczymi i historią naszej gminy, integracja uczestników marszu oraz wyrabianie kondycji i sprawdzenie swoich możliwości.

Na starcie pojawiło się ponad 60 uczestników -  trasa rajdu wiodła przez malownicze zakątki naszej Małej Ojczyzny. Wyruszyliśmy od ruin dworu w Bieździadce. Nastepnie uczestnicy udali się na  cmentarz wojenny nr 40. Stamtąd trasa wiodła pod kościół parafialny w Bieździedzy, gdzie czekał na nich w paradnym stroju członek tutejszego oddziału Kosynierów pan Krzysztof Fuczek. Kosynier zapoznał ich z historia oddziału oraz  legendami dotyczącymi miejscowości.
Po chwilowym odpoczynku uczestnicy rajdu udali sie do dworu Romerów. Tam mieli możliwość spotkania się z członkami Zespołu Śpiewaczo-Obrzędowego „Pogórzanie z Bieździedzy“: panią Ewą Suchodolską – Strach oraz panem Janem Fuczkiem. Przedstawili oni krótki rys historyczny dotyczący powstania zespołu, opisali strój ludowy i ku wielkiej radości zebranych zaprosili ich do wspólnego zaśpiewania kilku piosenek. Dzieje dworu Romerów oraz  losy jego mieszkańców przybliżył jego aktualny właściciel pan Ryszard Żmigrodzki.  Ostatnim punktem Rajdu było uroczyste nagrodzenie wszystkich uczestników pamiatkowymi plakietkami i dyplomami.

Gratulacje i nagrody wręczyli w imieniu Pani Burmistrz phm. Robert Nowiński i pwd. Wojciech Zajdel instruktorzy Hufca ZHP Jasło. Organizatorzy pragną gorącą podziękować  Sekretarz Gminy pani Marcie Baran i Dyrektor GOK-u pani Ewie Piekarskiej za okazaną pomoc i wsparcie oraz wszystkim osobom które przyczyniły się do przeprowadzania tego przedsięwzięcia.

zdjęcia->>>


Wycieczka na lotnisko
Wycieczka na lotnisko

5 października uczniowie klas Va, VI a oraz VI b pod opieką wychowawczyń zwiedzili port lotniczy Rzeszów-Jasionka. Na początku przeszliśmy na taras widokowy i obserwowaliśmy lądowanie samolotu z Warszawy. Oprowadzanie rozpoczęło się w głównym holu nowego terminalu lotniska. Pani przewodniczka zapoznała nas z historią portu oraz omówiła  sprawy związane z podróżowaniem liniami lotniczymi, m.in. najważniejsze przepisy, prawa i obowiązki podróżnych, odprawę bagażu (wielkość i ciężar bagażu na poszczególnych liniach lotniczych).
Po otrzymaniu specjalnych identyfikatorów poszliśmy do strefy kontroli bezpieczeństwa. Tam  wkładaliśmy swoje  „bagaże”  do kuwet  i  przechodziliśmy  przez bramki z wykrywaczami metalu. Później udaliśmy się na płytę lotniska, aby  wziąć udział w prezentacji sprzętu i pojazdów gaśniczych. Dowiedzieliśmy się, w jakim celu staż musi być zawsze gotowa do akcji i dlaczego wozy strażackie są w pobliżu podczas tankowania samolotu.
Wycieczka była bardzo ciekawa, dostarczyła wielu emocji, uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek o funkcjonowaniu lotniska.

zdjęcia->>>Akademia z okazji Dnia Chłopaka

Dzień Chłopaka 2017

Święto Dużych i Małych Chłopaków obchodziliśmy tradycyjnie już pod koniec września ( w tym roku 29.09).
Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami, by uprzyjemnić zarówno męskiej jak i żeńskiej części społeczności  szkolnej ten dzień, przygotował krótką akademię w formie humorystycznego konkursu na Mistera Szkoły.
Konkurencje i zaangażowanie zawodników reprezentujących szkołę wzbudziły wiele emocji i radości. Jury wyłoniło zwycięzców: p. Marka Bukowskiego i Przemysława Pierzchałę, ucznia klasy III Gimnazjum.
Życzymy wszystkim Panom Dużym i Małym wiele uśmiechu nie tylko od święta, ale także na co dzień!!!

zdjęcia->>>

oprac. Samorząd Szkolny