Szkoła Podstawowa w Kołaczycach
Nawigacja
ZSPiG

Szkoła

Historia szkoły

Dla nauczycieli

Dla uczniów

Dla rodziców

Dokumenty szkolne

Organizacje

Wydarzenia

Sukcesy

Konkursy

Opieka zdrowotna

Plan lekcji

Biblioteka szkolna

Świetlica szkolna

Logopeda

Projekty Edukacyjne

Gazetki szkolne

Nasza gmina, powiat

Kontakt

Koła Muzyczne

Losowa fotografia
Godło
Certyfikaty
Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Odkrywców Talentów
Europejski Fundusz Społeczny
BIP
Ankieta
Jak podoba wam się nowa skórka strony internetowej szkoły

Bardzo
Bardzo
60% [378 Głosów]

Średnio
Średnio
17% [109 Głosów]

Nie podoba się
Nie podoba się
22% [138 Głosów]

Głosów: 625
Od: 03/06/2013 18:22
do: 15/06/2017 23:38

Archiwum ankiet
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
LEKCJA PRZYRODY W NADLEŚNICTWIE KOŁACZYCE
Nadleśnictwo


Dnia 18  lutego uczniowie kl.I a i I b  razem z wychowawcami zostali zaproszeni przez  Nadleśnictwo Kołaczyce na specjalną lekcję przyrody. Przywitani zostaliśmy bardzo serdecznie przez p. Gabrielę Markowicz specjalistę ds. gospodarki i edukacji leśnej. Tematem spotkania było zapoznanie uczniów z pracą leśnika  i omówienie na czym polega ochrona lasu. Część zajęć odbywała się w sali edukacyjnej , gdzie uczniowie oglądali służbowe ubrania pracowników nadleśnictwa , rozpoznawali przedstawione modele zwierząt występujących na naszym terenie, dowiedzieli się jak powstaje las i jaką ma budowę . Odwiedziliśmy także gabinet pana nadleśniczego.   Pod koniec spotkania uczniowie weryfikowali swoją wiedzę zadając interesujące ich pytania dotyczące życia lasu.
Dziękujemy pracownikom Nadleśnictwa Kołaczyce za  przekazaną wiedzę i mile spędzony czas .
oprac. p. A. Wiejowska

W JDK NA PRZEDSTAWIENIU - DZIECI Z BULLERBYN
Dnia 7 lutego uczniowie kl.I a, I b i II a razem z wychowawcami wybrali się do Jasielskiego Domu Kultury na przedstawienie teatralne "Dzieci z Bullerbyn"na podstawie książki znanej i kochanej na całym świecie pisarki Astrid Lindgren. Spektakl ten to historia sześciorga przyjaciół w wieku 7-9 lat - Lisy , Ann ,  Britty , Lassego ,  Bossego oraz Ollego . Dzieci mieszkają w szwedzkiej wiosce, w której są tylko 3 zagrody: Północna (zamieszkana przez rodzinę Anny i Britty), Środkowa (zamieszkana przez rodzinę Lisy, Bossego i Lassego) i Południowa (zamieszkana przez rodzinę Ollego). "Dzieci z Bullerbyn" to przedstawienie pełne  humoru i ciepła. Zarówno dzieci jak i dorośli, mogą się dobrze bawić. Nie brakuje w nim śmiesznych scenek, takich jak m.in. wyprawa do sklepu, oddalonego od wioski, do którego Lisa i Anna muszą wracać kilka razy, gdyż nie zanotowały sobie listy sprawunków.
Sala JDK była pełna dzieci żywo reagowały na to, co dzieje się na scenie. Śmiały się i klaskały, a nawet podpowiadały bohaterom spektaklu podczas ich zabawy w chowanego. Widać było, że się im podoba. To chyba najlepsza rekomendacja. Spektakl polecam dużym i małym widzom. Dla pierwszych będzie to sentymentalna podróż do czasów dzieciństwa, dla drugich - dopełnienie książki Astrid Lindgren, dzięki któremu będą mogły lepiej zrozumieć przesłanie autorki.
oprac. p. A. Wiejowska

Konkurs Bohater Literacki
Rozstrzygnięcie konkursu na nazwę i logo Szkolnego Koła PTTK w Kołaczycach
PTTK


W środę 12 lutego został rozstrzygnięty konkurs na nazwę i logo SKT PTTK w Kołaczycach. Jury w składzie: Pani Dyrektor Małgorzata Skicka, Pan Jerzy Woźniak i Ks. Grzegorz Złotek wyłonili laureatów konkursu.
I miejsce zajęła uczennica klasy VI A – Julia Janik
II miejsce ex aequo zajęli Katarzyna Hendzel (VA) i Julia Wnęk (VI A).
Na III miejsce ex aequo uplasowali się Aleksandra Nowińska (II A), Anna Nowińska (III A), Patrycja Bachórz (VI A) i Wiktor Woliński (VII B).
Wyróżnieni w konkursie zostali: Natalia Madejczyk (I B), Emilia Banach (III B), Maria Biernacka (III B), Mateusz Madejczyk (III B), Milena Nocek (III B) i Zofia Żygłowicz (III B).
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali cenne nagrody ufundowane przez PTTK Oddział Rzeszów.
Nasze Szkolne Koło PTTK będzie nosiło nazwę „LIWOCZ”. Projekt graficzny logo zostanie zaprezentowany w najbliższym czasie.
Ks. Grzegorz Złotek


Akcja Nakręć się na pomaganie!
akcjaŚwietlica szkolna oraz szkolne koło CARITAS organizują w naszej szkole akcję charytatywno- ekologiczną pod hasłem „Nakręć się na pomaganie!”. Akcja jest prowadzona we współpracy z Fundacją Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie.

Akcja pozwala nam wszystkim uświadomić sobie jak ważne jest bezinteresowne niesienie pomocy najbardziej potrzebującym, a także w procesie kształtowania postaw społecznych, uczy nas tworzenia stałych nawyków i zachowań ekologicznego stylu życia w domu, szkole i najbliższym otoczeniu. 
Co z tym robimy?
Zebrane w szkole zakrętki trafią do Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie, która przekaże je do sprzedaży firmie recyklingowej. Zakupione przez firmę zakrętki przerabiane są na surowiec wtórny (plastikowy granulat). Producent może przetworzyć wówczas zebrane odpady na nowe zakrętki, opakowania, rury PCV czy obudowy komputerów.
Uczniowie, którzy zaangażują się w akcję, przynoszą podpisane worki (imię i nazwisko oraz klasa) do sali nr. 10- świetlica szkolna.  Czas trwania zbiórki: luty- czerwiec 2020r. W czerwcu najbardziej zaangażowane klasy i ich wychowawcy otrzymają dyplomy z podziękowaniem za udział w zbiórce nakrętek.  Zachęcamy do udziału w akcji!

Szkolny koordynator akcji: p. Agnieszka Nowak


Podróżnik w szkole
podróżnik


Dzisiaj – 18 lutego, w naszej szkole gościliśmy podróżnika - przedstawiciela firmy „TRZASK”, który opowiadał o swoim pobycie w Omanie i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Zaprezentował wiele ciekawych zdjęć, przedmiotów i strojów, które przywiózł z wycieczki. Barwnie i  ciekawie opowiadał o swoich przygodach i przeżyciach, których doświadczył w egzotycznych krajach. Bardzo się nam podobało, czekamy za rok.
oprac. p. M. Pawluś

Akcja PCK i Samorządu Szkolnego
plakat