Szkoła Podstawowa w Kołaczycach
Nawigacja
ZSPiG

Szkoła

Historia szkoły

Dla nauczycieli

Dla uczniów

Dla rodziców

Dokumenty szkolne

Organizacje

Wydarzenia

Sukcesy

Konkursy

Opieka zdrowotna

Plan lekcji

Biblioteka szkolna

Świetlica szkolna

Logopeda

Projekty Edukacyjne

Gazetki szkolne

Nasza gmina, powiat

Kontakt

Koła Muzyczne

Losowa fotografia
Godło
Certyfikaty
Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Odkrywców Talentów
Europejski Fundusz Społeczny
BIP
Ankieta
Jak podoba wam się nowa skórka strony internetowej szkoły

Bardzo
Bardzo
60% [378 Głosów]

Średnio
Średnio
17% [109 Głosów]

Nie podoba się
Nie podoba się
22% [138 Głosów]

Głosów: 625
Od: 03/06/2013 18:22
do: 15/06/2017 23:38

Archiwum ankiet
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Spotkanie wolontariuszy
Wolontariat

29 listopada 2019 harcerki i harcerze z 307 KGDH Wilki pełnili służbę pomagając w IV Powiatowy Dniu Osób Niepełnosprawnych. 

Andrzejki w naszej szkole
Wtorek - 26 listopada2019 r.w naszej szkole przebiegał  pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych. Już od samego rana,  klasy najmłodszych uczniów zamieniły się w miejsce czarów i magii. Każdy uczestnik andrzejkowych wróżb z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki z nazwami zawodów w przyszłości, szukał swojej szczęśliwej liczby, poznawał znaczenie swojego ulubionego koloru. Katalog wróżb był obszerny i bogaty a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Na korytarzu , przy muzyce dzieci wesoło tańczyły. Popołudniu przyszedł czas na zabawę dla klas IV-VIII, którą jak co roku zorganizował Samorząd Uczniowski. Ulubiona muzyka uczniów i dekoracje sprawiły, że wszyscy poczuli tę niezwykłą atmosferę i również cudownie się bawili.  Na dyskotece Andrzejkowej oczywiście nie zabrakło wróżb przygotowanych przez starszych uczniów. Były one miłym przerywnikiem w  zabawie i cieszyły się ogromnym powodzeniem. Oczywiście wierzymy, że wszystkie się spełnią, a zwłaszcza te dobre. Jeśli ktoś nie zdążył sobie powróżyć to pamiętajmy, że następne andrzejki już za rok.
oprac. p. L. Jedziniak

Pokaz historyczny
Pokaz historyczny


W dniu 21.11.2019r. (czwartek)W naszej szkole odbył się pokaz historyczy "Wrzesień 39" czyli o tym jak wybuchła II Wojna Światowa, a zniknęła II Rzeczpospolita.
Prowadzący omówili i zaprezentowali m.n.:
- sytuację międzynarodową II Rzeczypospolitej
- etos żołnierza i ułana w społeczeństwie polskim
- polski mundur wojskowy wz 36 (szeregowy i podoficer)
- ekwipunek i wyposażenie używe podczas kampanii wrześniowej
- bezpieczne repliki broni
- bezpieczne repliki broni
- technikę wojskową, łączność i zaopatrzenie
- musztra i sprzęt bojowy
Pokaz wszystkim bardzo się podobał, uczniowie chętnie odpowiadali na zadawane przez prowadzących pytania.
Po skończonym pokazie można było z bliska zobaczyć przywiezione rekwizyty.
oprac. Ania Madejczyk i Julia Fryc

Jesienne Spotkanie Szkolnych Kół Caritas w Jaśle
Spotkanie CaritasDnia 19 listopada 2019 roku przy kościele Fary pw.  Wniebowzięcia  Najświętszej  Maryi  Panny  w  Jaśle, odbyło się jesienne spotkanie opiekunów i wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Licznie zebraną młodzież wraz z opiekunami powitał ks. dr Piotr Potyrała. Spotkanie rozpoczęło się modlitwą „Anioł Pański”.  Następnie ks. Piotr  Potyrała opowiedział o minionych i planowanych działaniach rzeszowskiego Caritas, a także wskazał kolejne przestrzenie, w których wolontariusze mogą realizować katolickie miłosierdzie. Zaprezentował najważniejsze myśli z Orędzia Ojca świętego Franciszka na Światowy Dzień Ubogich, inspirując w ten sposób do działań Caritas. Gościem specjalnym spotkania był ks. Jakub Bartczak- znany duszpasterz oraz raper. Zachęcał do dawania wiary oraz dzielenia się dobrem. Jego koncert zmobilizował wszystkich uczestników spotkania do modlitwy przez wspólny śpiew. Na zakończenie wszyscy wspólnie odmówili Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz posilili się przygotowanym poczęstunkiem. Nasze Szkolne Koło Caritas reprezentowały: Gabriela Merkwa, Natalia Sztaba, Maria Kozik, Patrycja Drzymalska wraz z opiekunem p. Agnieszką Nowak.
oprac. p. Agnieszka Nowak

Akademia 11 listopada
Akademia


Akademia z okazji Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości odbyła się w naszej szkole w dniu 18.11.2019r. Historię naszej państwowości przybliżyli uczniowie klas Va, VIa, VIIa,VIIb i klas VIII w spektaklu „Podróż przez historię”.  Młodzi artyści starali się pokazać, że patriotyzm wcale nie jest niemodnym, pozbawionym racji bytu słowem, a będąc obywatelem świata, Europejczykiem, należy pamiętać skąd nasz ród. Uczniowie z zaangażowaniem wcielili się w role postaci historycznych, a także współczesnej młodzieży i dali tym samym wyraz pamięci o tysiącletniej historii naszego narodu. Uroczystość uświetnił chór szkolny Fraza , w którego wykonaniu usłyszeliśmy „Rotę, oraz pieśń „I Brygada”. Karolina Rusztowicz wykonała piosenkę Marka Grechuty „Ojczyzna”, natomiast Patrycja Drzymalska zaśpiewała utwór z cyklu Pisk Białego Orła „Mówię o Tobie dobrze”.
oprac. p. M. Kapitan

Przedstawienie teatralne pt. Czarodziejski młyn
Przedstawienie18 listopada 2019 r. gościł w naszej szkole  teatrzyk ,,Bazyl”. Dzieci obejrzały piękne i pouczające przedstawienie pt. ,,Czarodziejski młyn”. Spektakl, wykorzystując formę teatru cienia, przeniósł nas w baśniowy świat pełen tajemnic. Spotkanie z teatrem było dla uczniów wielką atrakcją i okazją do kontaktu z żywą grą aktorską. Wyjątkowa aranżacja baśni ,,Czarodziejski młyn” wywołała wiele emocji wśród dzieci. Wykorzystanie i przedstawienie efektu cienia nadało jej oryginalności, dało się zauważyć duże zaciekawienie wśród młodych  widzów. Dzieci dowiedziały się, że tego co najcenniejsze - nie da kupić się za żadne pieniądze. Ważne jest czytanie Biblii oraz dobroć, uczciwość, wzajemna troska i miłość.
oprac. p. L. Jedziniak

Koncert dla Niepodległej- 17.11.2019 r.
Koncert


17  listopada 2019 roku po raz czwarty  w naszej szkole odbył się koncert „Z pieśnią przez dzieje Polski”. W tym roku patronat honorowy objął Burmistrz Kołaczyc – Stanisław Żygłowicz,    organizatorem uroczystości była Publiczna Szkoła Podstawowa w Kołaczycachoraz Gminny Ośrodek Kultury z Kołaczyc. Wśród przybyłych gości znaleźli się Pan Burmistrz –Stanisław Żygłowicz ,  Radni Gminy Kołaczyc, kierownicy jednostek organizacyjnych , przedstawiciele rady Rodziców oraz Nauczyciele, Uczniowie i mieszkańcy Gminy Kołaczyce.
Na początku głos zabrała  pani dyrektor Małgorzata Skicka oraz Pani Ewa Piekarska- dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury.
Po  części oficjalnej rozpoczął się koncert. Pierwszą i najważniejszą pieśnią tego wieczoru był hymn, który zaśpiewali wszyscy zebrani. Później prezentowali się :
- przedszkolaki z  Gminnego Przedszkola z Kołaczyc – Hania Mindur z dziećmi z grup 4,5 i 6-latków   wykonali   piosenkę Biały orzeł w koronie. Następnie Lena Krajewska i Antoś Walczak  zaprezentowali utwórJestem Polakiem. Imrównież  towarzyszył chór składający się z 4, 5,6-latków .
- uczennice naszej szkoły-Paulina Merkwa i Emilia Banachprzygotowały  utwór „Warszawskie dzieci”, zaś  Milena Gotfryt i Anna Nowińska piosenkę „Pałacyk”.
-przedstawiciele Zespołu Szkół Społecznych z Sieklówki- - zaśpiewali dwa utwory „ Co to jest niepodległość”  oraz „ Dziewczyna z granatem w ręku”
-uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej z Bieździedzy zaśpiewali pieśń „Orlątko” oraz  „ Rapsod o Leopoldzie Lisie-Kuli”
-przedstawiciele Zespołu Szkół Społecznych z Sowiny wykonali dwa utwory -”Polska wszyscy w górę ręce”  oraz „Biały krzyż” ,
-Chór „Zorza” – zaprezentował piosenki  „Czerwone maki ” oraz „Polskie kwiaty”
-szkolny chór „Fraza” wykonał utwory „Wojenko, wojenko”, „O mój rozmarynie” oraz towarzyszył solistce  Patrycji Drzymalskiej, która zaśpiewała  piosenkę „Pisk Białego Orła”.
- uczennica naszej szkoły Karolina Rusztowicz wykonała utwór „Ojczyzna”
-przedstawiciele Liceum Ogólnokształcącego z Kołaczyc –Sylwia Samborska oraz Piotr Jedziniak   zaprezentowali  piosenkę z filmu „Miasto 44” oraz „Mury”.
Zaśpiewane  pieśni  , piosenki patriotyczne to jedynie część twórczości, którą, my , Polacy powinniśmy znać.   Najważniejsza   jest   jednak   świadomość   ich   roli:   łączyły   one   naszych   rodaków   w trudnych   momentach.   Dodawały   odwagi   żołnierzom   przed   walką,   budziły   nadzieję emigrantów, wychowywały młodzież, a w bliższych nam czasach komunistycznych stanowiły oręż w walce z cenzurą i propagandą.
Miejmy nadzieję, że ich rola w przyszłości ograniczy się tylko do nauki miłości ojczyzny oraz świadectwa bohaterstwa naszych rodaków.
Na zakończenie głos zabrały  pani Dyrektor Małgorzata Skicka oraz Pani Dyrektor Ewa Piekarska, które pogratulowały wszystkim występującym oraz wręczyły pamiątkowedyplomy,      a  Pan Burmistrz Stanisław Żygłowicz podziękował  za zorganizowanie koncertu .
opracowała p. Dorota Maciejowska- Buda