Szkoła Podstawowa w Kołaczycach
Nawigacja
ZSPiG

Szkoła

Historia szkoły

Dla nauczycieli

Dla uczniów

Dla rodziców

Dokumenty szkolne

Organizacje

Klasy

Wydarzenia

Sukcesy

Konkursy

Opieka zdrowotna

Plan lekcji

Biblioteka szkolna

Świetlica szkolna

Logopeda

Projekty Edukacyjne

Gazetki szkolne

Nasza gmina, powiat

Kontakt

Szkolna Metamorfoza

Koła Muzyczne

Losowa fotografia
Godło
Certyfikaty
Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Odkrywców Talentów
Europejski Fundusz Społeczny
BIP
Ankieta
Jak podoba wam się nowa skórka strony internetowej szkoły

Bardzo
Bardzo
60% [378 Głosów]

Średnio
Średnio
17% [109 Głosów]

Nie podoba się
Nie podoba się
22% [138 Głosów]

Głosów: 625
Od: 03/06/2013 18:22
do: 15/06/2017 23:38

Archiwum ankiet
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Wycieczka do Muzeum
Wycieczka do muzeumW środę 22 maja 2019 roku nasza klasa IIb odwiedziła Izbę Muzealną w Kołaczycach . Opiekę nad nami sprawowały p. Małgorzata Salacha, p. Lucyna Jedziniak oraz p. dyr. Małgorzata Skicka. W drodze do Muzeum czas mijał bardzo przyjemnie, gdyż p. Małgorzata Salacha już wcześniej zaczęła nam opowiadać ciekawostki z dawnych Kołaczyc.

Muzeum mieści się w Rynku, w budynku pochodzącym z początku XX wieku. Po wejściu do Muzeum zwróciliśmy uwagę na piękną makietę Zamku Golesz, kieł mamuta, wystawę muszli oraz inne ciekawe, stare dokumenty.

W kolejnej sali oglądaliśmy stare zdjęcia i różne przedmioty należące do dawnych rzemieślników. Dowiedzieliśmy się od p. Małgorzaty Salachy, która była naszą przewodniczką, wiele cennych i bardzo interesujących wiadomości o dawnych mieszkańcach miasta Kołaczyce. Dziękujemy za tę wspaniałą lekcję historii.

oprac. p. L. Jedziniak


MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA
Mistrz tabliczki mnożenie

29 maja 2019 roku w świetlicy szkolnej odbył się konkurs „ Mistrz Tabliczki Mnożenia”. W konkursie udział wzięli uczniowie edukacji wczesnoszkolnej. Zadaniem dzieci było pisemne rozwiązanie zestawu zadań i tym samym wykazanie się doskonałą znajomością tabliczki mnożenia. Każdy uczeń miał do rozwiązania 12 działań. Zwycięzcami konkursu, a tym samym Mistrzami Tabliczki Mnożenia zostali: Aleksander Czech kl. 2a, Anita Wypasek kl. 2a i Jakub Żygłowicz kl. 2a. Uczniowie otrzymali dyplomy i piękne nagrody, które ufundowała p. mgr Małgorzata Salacha- wychowawca świetlicy. Gratulacje dla zwycięzców.
oprac. Wanda Nowak
Owocowe Czary Mary
We wtorek 21.05.2019 r. odbył się powiatowy konkurs po hasłem "Owocowe Czary Mary" w Zespole Szkół Społecznych im. Adama Mickiewicza w Jaśle. Naszą szkołę w tym roku reprezentowali uczniowie klasy II a : Milena Gotfryd, Milena Niklewicz, Jakub Żygłowicz. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie skomponować i wykonać dekorację z owoców i warzyw w sposób ciekawy, oryginalny, zachęcający do spożycia. Nasi uczniowie kolejny raz wykazali się kreatywnością i pomysłowością wykonywanych prac. Zwyciężyli zajmując pierwsze miejsce i otrzymali tytuł "Mistrza Owocowych Czarów". Gratulację dla zwycięzców.

Owocowe czary mary 2019


Wych. Wanda Nowak
Dzień Europejski 2019
Dzień Europejski

W dniu 20 maja 2019 odbył się, przeprowadzony przez Klub Euroostoja ,Dzień Europejski połączony z obchodami 15 rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Licznie występujący podczas akademii uczniowie zaprezentowali w skrócie klika krajów unijnych, przypominając najbardziej charakterystyczne fakty, prezentowali swoje talenty  wokalno-instrumentalne, przeprowadzono konkurs na najlepsze przebranie: Europejczyk Roku 2019 oraz podsumowano naszą 15 letnią  obecność w Unii. Podczas uroczystości rozstrzygnięto przeprowadzone wcześniej 2 konkursy: przepranie związane z Dniem Świętego Patryka oraz konkurs językowy Perfect Mind przeprowadzony dla uczniów kl 8 i 3 gimnazjum.

oprac. p. A. Anyż- Wojdyła


Honorowi dawcy krwi w naszej szkole.
W dniu 14 maja 2019 roku, nauczyciele pracujący w naszej placówce pan  Jerzy Woźniak i Robert Nowinski członkowie kluby Honorowych Dawców Krwii "Ostoya Ratownik" na uroczystości z okazji 100 lecia istnienia PCK, która odbyła się w Jasielskim Domu Kultury zostali odznaczeni odznakami „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi”.
Druh Piotr Nowiński odebrał pamiątkowy medal dla klubu HDK Ostoya Ratownik działającego przy OSP Kołaczyce, przyznany przez Zarząd Główny PCK w Warszawie.
Medal z aktem nadania wręczyli członek Zarządu Głównego PCK oraz Senator RP Alicja Zając.

Honorowi krwiodawcy

Powiatowy Konkurs Ekologiczny Zielona Ścieżka Młodego Podróżnika
Konkurs ekologiczny


Uczniowie naszej szkoły laureatami Powiatowego  Konkursu Ekologicznego „Zielona Ścieżka Młodego Podróżnika”!
Jakub Wiączyk, Mikołaj Kapitan, Kinga Korecka i Emilia Olszówka, uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, odnieśli sukces w powiatowym konkursie ekologicznym. 7 maja 2019 roku  reprezentowali oni naszą szkołę
w XX Powiatowym Konkursie Ekologicznym „Zielona Ścieżka Młodego Podróżnika”,  który organizowany był w Szkole Podstawowej  Nr 12
z Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle i  składał się z dwóch etapów. Uczniowie pracowali indywidualnie rozwiązując test jednokrotnego wyboru składający się z 45 pytań oraz rozpoznawali, na podstawie zdjęć, chronione gatunki ssaków.
Każdy z uczniów uzyskał w tym konkursie wysoką liczbę punktów i otrzymał tytuł LAUREATA.
Jakub Wiączyk, uczeń klasy VIII a uzyskał  maksymalną liczbę punktów (60 pkt).
Mikołaj Kapitan, uczeń klasy VI b - 58 pkt.
Kinga Korecka, uczennica klasy III a gimnazjum – 57 pkt.
Emilia Olszówka, uczennica klasy III a gimnazjum – 56 pkt.

Laureaci konkursu otrzymali,  z rąk Dyrektora Szkoły –  mgr Aleksandry Zajdel-Kijowskiej, atrakcyjne nagrody i pamiątkowe dyplomy.
Konkurs objęty był patronatem honorowym Burmistrza Miasta Jasła.
Gratulujemy zwycięzcom oraz pani Beacie Opałce, która przygotowała uczniów do konkursu!

Biwak w Bieździedzy
BiwakW dniu 10.05.2019 roku drużyna 307 KGDH ,,Wilki"rozpoczęła biwak w Bieździedzy.
Na samym początku o godzinie 16:00 wszyscy zgromadziliśmy się pod szkołą w Kołaczycach, następnie wyruszyliśmy do Bieździedzy. Po przyjściu zostały przydzielone nam pokoje, a potem rozpakowaliśmy się. Następnie nastał czas obrzędowości zastępy wykonywały plakaty i wymyślały okrzyki oraz nazwy: 1 zastęp Vamos Wilczyce,
2 zastęp Bordowe łapki i 3 zastęp Watacha Mroku.
Następnie przeszliśmy do rozpalenia świeczkowiska, potem były śpiewy i zabawy. Po całym zajściu po toalecie wieczornej udaliśmy się do swoich pokojów i łazienki.
2 dnia wstalismy bardzo wcześnie aby odbyć poranna zaprawę. Po porannych ćwiczeniach odbyło się śniadanie, na którym były przepyszne kanapki. Gdy było już posprzatane zastępy miały ćwiczenia z wyznaczania azymutów. Gdy wszyscy pojeli sposób odnajdywania się w terenie poszliśmy na grę terenową. Było na niej bardzo fajnie, zadania miały związek z Andrzejem i Olgą Drahonowską- Małkowską. Trasa nie była zbyt długa dlatego szybko i prawie dobrze pokazały ja 3 zastępy.
Po grze terenowj uczyliśmy się jak udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu zajęcia przygotowali dla nas dh. Daniela i dh. Rafala z OSP Kołaczyce.  Następnie był obiad  który wszystkim smakował przygotowary przez mile panie z pizzerii "Pod Filarami" - dziękuję serdecznie. Po obiedzie odbyły się rozgrywki sportowe. Gdy odpoczęliśmy poszliśmy na ognisko na którym odwiedził nas Komendant Hufca Jasło dh. Jerzy Kosiba wraz z zastępcą  dh. Iwoną Dziedzic. Po świetnie spędzonym czasie przy ognisku śpiewach i zabawach udaliśmy się do szkoły.
Później wszyscy poszliśmy do pokojów i zmęczeni zasnęliśmy.
12 maja 2019r. był już trzecim, a zarazem ostatnim dniem biwaku naszej drużyny. Dzień rozpoczęliśmy od pobudki  oraz śniadania, po którym udaliśmy do Kościoła Parafialnego w Bieździedzy na niedzielną Eucharystię. Zaangażowaniem naszych druhów i druhen uświetniliśmy tamtejszą Mszę Świętą. Po powrocie do szkoły w Bieździedzy odbył się krótki apel na którym zostały wręczone „mini dyplomiki” za uświetnienie biwaku  oraz podsumowanie i oficjalne zakończenie.
Następnie jak przystało na prawdziwego druha, który zawsze dba o porządek, posprzątaliśmy miejsce swojego biwakowania i udaliśmy się do domu. Te trzy dni dostarczyły każdemu druhowi wiele wrażeń i były dla każdego z nas wielką frajdą!
Gorące podziękowania pragniemy złożyć dla Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej w Bieździedzy pana WiesławJedziniaka za życzliwe przyjęcie i okazaną pomoc.
Do następnego biwaku! Czuwaj!
Opracowala: dh. Julia Janik, dh. Zuza Wojdyła