Szkoła Podstawowa w Kołaczycach
Nawigacja
ZSPiG

Szkoła

Historia szkoły

Dla nauczycieli

Dla uczniów

Dla rodziców

Dokumenty szkolne

Organizacje

Klasy

Wydarzenia

Sukcesy

Konkursy

Opieka zdrowotna

Plan lekcji

Biblioteka szkolna

Świetlica szkolna

Logopeda

Projekty Edukacyjne

Gazetki szkolne

Nasza gmina, powiat

Kontakt

Szkolna Metamorfoza

Koła Muzyczne

Losowa fotografia
Godło
Certyfikaty
Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Odkrywców Talentów
Europejski Fundusz Społeczny
BIP
Ankieta
Jak podoba wam się nowa skórka strony internetowej szkoły

Bardzo
Bardzo
60% [378 Głosów]

Średnio
Średnio
17% [109 Głosów]

Nie podoba się
Nie podoba się
22% [138 Głosów]

Głosów: 625
Od: 03/06/2013 18:22
do: 15/06/2017 23:38

Archiwum ankiet
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Konkurs na Najciekawszą Ozdobę Wielkanocną
Rozstrzygnięty został konkurs na „ Najciekawszą Ozdobę Wielkanocną” .

W kategorii klas I-IV SP zwyciężyli:

I miejsce: Kacper Czech, klasa IIB
II miejsce : Wiktor Michalec, klasa IVB; Dominik Zajdel, klasa IIIA
III miejsce Patryk Zięba, klasa Iia

W kategorii klas V – VIII i IIIG:

I miejsce: Julia Janik, klasa Va, Kamil Zięba, klasa VIIB
II miejsce:Dominika Hedrych, klasaVIA; Krzysztof Rachowicz, klasa VIB
III miejsce: Jakub Żabiński, klasa VIB

Prace wyróżnione: Maria Fundakowska klasa IA, Weronika Pieniądz klasa IA, Maria Biernacka klasa IIB, Dominika Wnęk klasa IVB, Julia Stasiowska klasa VIIB, Zuzanna Lisowska klasa VB.

Gratulujemy wszystkim sukcesów i talentów plastycznych.
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

Konkurs wielkanocny


Rocznica powstania w getcie warszawskim
19 kwietnia 2019 rocznica wybuchu powstania w gettcie warszawskim. Obchody na mogile pomordowanych na Podzamczu.

Złożenie wieńców


Uwaga uczniowie!
Do szkoły wracamy po świętach w środę, 24. kwietnia 2019 r.
Mały wolontariat II a
Mały wolontariat


Uczniowie klasy II a zorganizowali akcję „Paczka słodyczy dla Dzieci z Domu Dziecka”. Cała klasa z dużym entuzjazmem włączyła się w zbiórkę łakoci, pragnąc w ten sposób podzielić się z rówieśnikami radością przeżywanych Świąt Wielkanocnych. Do akcji dołączyli też inni uczniowie. Ilość przyniesionych słodyczy, bajeczek, kolorowanek przerosła nasze oczekiwania. Uczniowie klasy II a wraz z wychowawczynią p. Wandą Nowak spakowali paczkę dla dzieci. Rodzice z dziećmi w dniu 9 kwietnia 2019 roku przekazali słodkie niespodzianki p. dyrektor i wychowankom Domu Dziecka w Wolicy. Dzieci ucieszyły się z prezentów, jak również z obecności naszych uczniów i rodziców. Spotkanie przebiegło w miłej i pogodnej atmosferze.
Wszystkim tym, którzy pomogli w przygotowaniu paczki serdecznie dziękuję.

Wanda Nowak


Egzamin gimnazjalny w roku szkolnym 2018/2019
Życie Szkoły
Egzamin gimnazjalny  odbędzie się w dniach 10 – 12 kwietnia 2019 r.
Uczeń zgłasza się na każdy zakres/poziom egzaminu w miejscu i czasie wyznaczonym przez dyrektora szkoły – ok. 8:25, listy uczniów będą wywieszone na drzwiach sal.
O ustalonej godzinie (8:30) zdający wchodzą do sali pojedynczo, według kolejności na liście i zajmują miejsca przy stolikach, których numery wylosowali. Każdy uczeń powinien mieć przy sobie dokument stwierdzający tożsamość (np. ważną legitymację szkolną) i okazać go, jeśli zostanie o to poproszony. Na egzamin uczeń  przynosi ze sobą  przybory do pisania tj. pióro lub długopis z czarnym tuszem/atramentem  oraz – w przypadku egzaminu  z zakresu matematyki –linijkę. Uczeń może mieć małą butelkę z wodą, którą w czasie rozwiązywania zadań ustawia na podłodze obok nogi stolika aby nie zalać arkusza. Na egzaminie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno także przynosić i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.

Przedświąteczna zbiórka żywności Caritas
Zbiórka żywności


W dniach 29 i 30 marca 2019r. uczniowie ze Szkolnego Koła „Caritas” pod kierownictwem  ks. Grzegorza Złotka po raz kolejny włączyli się w Ogólnopolską Zbiórkę Żywności „Tak, pomagam”. Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Kołaczycach dyżurowali na zmianę w sklepie BIEDRONKA przy ul.Burmistrza Wiejowskiego. Ludzie robiący zakupy mogli ofiarować produkty spożywcze, które Caritas przekaże najbiedniejszym rodzinom oraz osobom bezdomnym i samotnym, aby i ci ludzie mogli w godnych warunkach przeżywać czas Świąt Wielkanocnych.
Akcja koordynowana przez dyrektora rzeszowskiej Caritas – ks. Stanisława Słowika oraz przez jego zastępcę – ks. Piotra Potyrałę została zwieńczona sukcesem. Dzięki pozytywnej odpowiedzi ludzi, którzy podzielili się artykułami spożywczymi, a także dzięki wspaniałej postawie kilkuset wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas wraz z ich opiekunami, udało się zebrać kilka  ton trwałej żywności. Nasi uczniowie przez dwa dni uzbierali kilka pełnych wózków trwałej żywności .
W akcji „Tak, pomagam” udział wzięli uczniowie: Kinga Krajewska, Paweł Rączka, Gabrysia Drzymalska, Anna Lechwar, Jakub Wiączyk, Kasia Czech, Julia Stasiowska, Karolina Kuźniarowicz, Julia Tutro, Bartłomiej Jedziniak, Jakub Zięba, Natalia Staniszewska, Joanna Szarek, Amelia Wojdyła, Gabriela Merkwa, Natalia Sztaba, Aleksandra Kolbusz, Wiktoria Gadzała, Sylwia Samborska, Zuzanna Michalec, Paweł Przewoźnik, Anna Jastrzębka, Mariola Mamroł, Tobiasz Maciejowski, Joanna Witalis, Jakub Matuszewski, Wiktoria Płaneta oraz opiekunowie: ks. G. Złotek, p. B. Słowik, p. A. Burek, p. M. Kapitan, p. A. Sypień, p. B. Kopacz, p. J. Woźniak, p. A. Matuszewska- Madejczyk, p. A. Wiejowska .

Wszystkim wolontariuszom dziękujemy za zaangażowanie i godne reprezentowanie naszej szkoły.

Wyjazd na giełdę szkół
Giełda szkół


Dnia 19.03.2019 r. uczniowie klas III gimnazjum pod opieką pani Małgorzaty Pawluś i pana Roberta Nowińskiego oraz klasy VIII pod opieką pani Marzeny Samborskiej i pani Anny Sypień, udali się do Zespołu Szkół Chemicznych w Jaśle. Na początku odwiedziliśmy Zespół Szkół Budowlanych, w którym uczniowie opowiadali o swojej szkolei kierunkach. Później udaliśmy się do Chemika, aby tam spotkać się z uczniami różnych szkół ponadgimnazjalnych. Na miejscu zaprezentowali nam program swoich szkół i zachęcali do wybrania ich kierunków.
Wyjazd umożliwił nam głębsze zapoznanie się z ofertami szkół.
oprac. Julia Tutro i Karolina Kuźniarowicz klasa III gimn.