Szkoła Podstawowa w Kołaczycach
Nawigacja
ZSPiG

Szkoła

Historia szkoły

Dla nauczycieli

Dla uczniów

Dla rodziców

Dokumenty szkolne

Organizacje

Klasy

Wydarzenia

Sukcesy

Konkursy

Opieka zdrowotna

Plan lekcji

Biblioteka szkolna

Świetlica szkolna

Logopeda

Projekty Edukacyjne

Gazetki szkolne

Nasza gmina, powiat

Kontakt

Szkolna Metamorfoza

Koła Muzyczne

Losowa fotografia
Godło
Certyfikaty
Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Odkrywców Talentów
Europejski Fundusz Społeczny
BIP
Ankieta
Jak podoba wam się nowa skórka strony internetowej szkoły

Bardzo
Bardzo
60% [378 Głosów]

Średnio
Średnio
17% [109 Głosów]

Nie podoba się
Nie podoba się
22% [138 Głosów]

Głosów: 625
Od: 03/06/2013 18:22
do: 15/06/2017 23:38

Archiwum ankiet
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Powiatowy Konkurs Ekologiczny Zielona Ścieżka Młodego Podróżnika
Konkurs ekologiczny


Uczniowie naszej szkoły laureatami Powiatowego  Konkursu Ekologicznego „Zielona Ścieżka Młodego Podróżnika”!
Jakub Wiączyk, Mikołaj Kapitan, Kinga Korecka i Emilia Olszówka, uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, odnieśli sukces w powiatowym konkursie ekologicznym. 7 maja 2019 roku  reprezentowali oni naszą szkołę
w XX Powiatowym Konkursie Ekologicznym „Zielona Ścieżka Młodego Podróżnika”,  który organizowany był w Szkole Podstawowej  Nr 12
z Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle i  składał się z dwóch etapów. Uczniowie pracowali indywidualnie rozwiązując test jednokrotnego wyboru składający się z 45 pytań oraz rozpoznawali, na podstawie zdjęć, chronione gatunki ssaków.
Każdy z uczniów uzyskał w tym konkursie wysoką liczbę punktów i otrzymał tytuł LAUREATA.
Jakub Wiączyk, uczeń klasy VIII a uzyskał  maksymalną liczbę punktów (60 pkt).
Mikołaj Kapitan, uczeń klasy VI b - 58 pkt.
Kinga Korecka, uczennica klasy III a gimnazjum – 57 pkt.
Emilia Olszówka, uczennica klasy III a gimnazjum – 56 pkt.

Laureaci konkursu otrzymali,  z rąk Dyrektora Szkoły –  mgr Aleksandry Zajdel-Kijowskiej, atrakcyjne nagrody i pamiątkowe dyplomy.
Konkurs objęty był patronatem honorowym Burmistrza Miasta Jasła.
Gratulujemy zwycięzcom oraz pani Beacie Opałce, która przygotowała uczniów do konkursu!

Biwak w Bieździedzy
BiwakW dniu 10.05.2019 roku drużyna 307 KGDH ,,Wilki"rozpoczęła biwak w Bieździedzy.
Na samym początku o godzinie 16:00 wszyscy zgromadziliśmy się pod szkołą w Kołaczycach, następnie wyruszyliśmy do Bieździedzy. Po przyjściu zostały przydzielone nam pokoje, a potem rozpakowaliśmy się. Następnie nastał czas obrzędowości zastępy wykonywały plakaty i wymyślały okrzyki oraz nazwy: 1 zastęp Vamos Wilczyce,
2 zastęp Bordowe łapki i 3 zastęp Watacha Mroku.
Następnie przeszliśmy do rozpalenia świeczkowiska, potem były śpiewy i zabawy. Po całym zajściu po toalecie wieczornej udaliśmy się do swoich pokojów i łazienki.
2 dnia wstalismy bardzo wcześnie aby odbyć poranna zaprawę. Po porannych ćwiczeniach odbyło się śniadanie, na którym były przepyszne kanapki. Gdy było już posprzatane zastępy miały ćwiczenia z wyznaczania azymutów. Gdy wszyscy pojeli sposób odnajdywania się w terenie poszliśmy na grę terenową. Było na niej bardzo fajnie, zadania miały związek z Andrzejem i Olgą Drahonowską- Małkowską. Trasa nie była zbyt długa dlatego szybko i prawie dobrze pokazały ja 3 zastępy.
Po grze terenowj uczyliśmy się jak udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu zajęcia przygotowali dla nas dh. Daniela i dh. Rafala z OSP Kołaczyce.  Następnie był obiad  który wszystkim smakował przygotowary przez mile panie z pizzerii "Pod Filarami" - dziękuję serdecznie. Po obiedzie odbyły się rozgrywki sportowe. Gdy odpoczęliśmy poszliśmy na ognisko na którym odwiedził nas Komendant Hufca Jasło dh. Jerzy Kosiba wraz z zastępcą  dh. Iwoną Dziedzic. Po świetnie spędzonym czasie przy ognisku śpiewach i zabawach udaliśmy się do szkoły.
Później wszyscy poszliśmy do pokojów i zmęczeni zasnęliśmy.
12 maja 2019r. był już trzecim, a zarazem ostatnim dniem biwaku naszej drużyny. Dzień rozpoczęliśmy od pobudki  oraz śniadania, po którym udaliśmy do Kościoła Parafialnego w Bieździedzy na niedzielną Eucharystię. Zaangażowaniem naszych druhów i druhen uświetniliśmy tamtejszą Mszę Świętą. Po powrocie do szkoły w Bieździedzy odbył się krótki apel na którym zostały wręczone „mini dyplomiki” za uświetnienie biwaku  oraz podsumowanie i oficjalne zakończenie.
Następnie jak przystało na prawdziwego druha, który zawsze dba o porządek, posprzątaliśmy miejsce swojego biwakowania i udaliśmy się do domu. Te trzy dni dostarczyły każdemu druhowi wiele wrażeń i były dla każdego z nas wielką frajdą!
Gorące podziękowania pragniemy złożyć dla Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej w Bieździedzy pana WiesławJedziniaka za życzliwe przyjęcie i okazaną pomoc.
Do następnego biwaku! Czuwaj!
Opracowala: dh. Julia Janik, dh. Zuza Wojdyła

MAJÓWKA W Domu Pomocy Społecznej NAZARET
W niedzielne, majowe popołudnie 12.05.2019r. członkowie Szkolnego Koła PCK po raz kolejny odwiedzili DPS. Tym razem skorzystaliśmy z pięknej pogody i przy wspólnym grillowaniu świetnie się bawiliśmy wspólnie śpiewając, zarówno przy akompaniamencie gitary jak i radia, które zapewniło nam świetne, biesiadne przeboje. Po zjedzeniu gorącej kiełbaski oraz pysznych ciast i ciasteczek, pomimo pełnych brzuchów, każdy, również mieszkanki DPS świetnie się bawiliśmy wygłupiając i tańcząc ile każdy miał sił. Nie zabrakło również humorystycznych scenek, które niespodziewanie i ku zaskoczeniu wszystkich przedstawiała jedna z Pań.  To był świetnie spędzony czas, zarówno dla nas jak i Pań z DPS. Do zobaczenia wkrótce!
oprac. p. Anna Sypień
Majówka w DPS


Tajemniczy ogród
Tajemniczy ogród

Czym jest dom, rodzina, miłość i przyjaźń? Na to pytanie próbowali sobie odpowiedzieć widzowie, którzy 9 i 10 maja 2019r. przybyli na spektakl „Tajemniczy ogród”. Uczniowie naszej szkoły przygotowali przedstawienie opowiadające
o narodzinach miłości, szacunku i wzajemnym zrozumieniu.
Mary, rozkapryszona, niekochana dziewczynka, po śmierci rodziców, przybywa do domu swego wuja Archibalda Crevena. Tam, po pewnym czasie nawiązuje przyjaźń z Dickiem, ogrodnikiem Benem i dowiaduje się o kuzynie Collinie, który również czuje się niekochany przez ojca. Symboliczne otwarcie furtki i wspólne obcowanie w ogrodzie zmienia Mery i Collina. Dzieci odzyskują wiarę
w siebie i innych ludzi, otwierają się na przyjaźń i miłość.

Narrator: Julia Janik, Zuzanna Wojdyła

Wuj Archibald Craven: Patrycja Drzymalska

Colin ( syn Archibalda Cravena ): Wiktor Woliński

Dr Craven  ( brat Archibalda Cravena ): Julia Fryc

Pani Medlock: Sylwia Samborska
Mary Lenox : Weronika Czuba, Julia Wnęk
Susan Sowerby ( matka Dicka i Marty): Zuzanna Michalec
Ogrodnik Ben Weatherstaff: Tomasz Kopera

Pokojówka Marta: Maria Kozik

Dick  ( brat Marty ): Mikołaj Kapitan

Pitcher ( stary kamerdyner): Aleksandra Krajewska

Osoby – drzewa, osoba ptak, dzieci, motyle: Amelia Gajda, Maja Ochałek, Laura Wrona, Patrycja Bachórz, Michał Szlachta, Magdalena Lenart.

oprawa muzyczna: Sylwia Samborska, Patrycja Drzymalska, Piotr Jedziniak
wykonanie plakatu: Anna Madejczyk
reżyseria: Dorota Maciejowska – Buda, Monika Kapitan

Szczególne podziękowania:
-  dla Władz Samorządowych za udostępnienie Sali Bankietowej,
- dla GOK w Kołaczycach za pomoc w realizacji przedsięwzięcia,
- dla pań: Edyty Rączki, Lucyny Maziarz i Marzeny Samborskiej za pomoc
przy wykonaniu dekoracji,
- dla Młodych Aktorów za zaangażowanie i wytrwałość.
Oprac. Dorota Maciejowska – Buda, Monika Kapitan


Szkolne obchody Święta 3 Maja

3 Maja 201930 kwietnia odbyła się akademia upamiętniająca wydarzenia z drugiej połowy XVIII wieku. Szkolni artyści wystawili montaż poetycko-muzyczny poświęcony ważnemu polskiemu świętu – rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Narrację w konwencji rozmowy poprowadziły Kinga Korecka i Patrycja Machowska.Następnie uczniowie klasy 3 a gimnazjum przedstawili program nawiązujący do historii Konstytucji 3 maja i polskich symboli narodowych.
Akademię uświetnil szkolny chór.
oprac. p. Aneta Burek

Wycieczka do Bochni
Wycieczka do BochniDnia 29 kwietnia 2019 r, uczniowie klasy 2a,2b i 3a wraz z  naucz. : p.W. Nowak, p. L. Jedziniak, p.A. Płazińską , p.B. Witalis ip.A. Madejczyk. zwiedzili najstarszą w Polsce Kopalnię Soli w Bochni.
Zwiedzanie kopalni dzieci rozpoczęły od zjazdu pod ziemię ciemnym, wilgotnym szybem Campi. Zjechały windą na głębokość 212 metrów. Dużą atrakcją był pobyt w kaplicy św. Kingi, gdzie uczniowie poznali legendę o pierścieniu św. Kingi i odkryciu soli na bocheńskiej ziemi.
Fotograf zrobił także wszystkim pamiątkowe zdjęcia. Zwiedzanie kopalni miało charakter podróży w czasie.  W opowiadaniu o bocheńskiej soli przewodniczce pomogły multimedialne postacie np. kupcy genueńscy. Za pomocą holograficznych, interaktywnych inscenizacji i przestrzennych słuchowisk pokazane zostały średniowieczne techniki wydobywcze, zwyczaje górnicze oraz inne momenty z życia kopalni. Zwiedzający mieli wrażenie, jakby praca górników w kopalni odbywała się tuż obok nich. Następnie dzieci spotkały się ze SKARBNIKIEM, który po wielu opowieściach obdarował każdego ucznia woreczkiem z solą na pamiątkę.
Po zwiedzaniu, uczniowie mieli pod ziemią czas na obiad, zabawę, grę w piłkę nożną i zakup pamiątek. Kilkugodzinnypobyt w kopalni okazał się niezwykłą przygodą, interesującą lekcją i świetną zabawą.
Na koniec  na uczestników wycieczki czekała kolejka, którą przemierzyli kilometrową trasę pomiędzy szybem Campi i Sutoris.
Wszyscy wrócili do Kołaczyc zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń.

oprac. p. Lucyna Jedziniak

Harcerze z 307 KGDH WILKI
Życie SzkołyDnia 26.04.2019 roku odbyła się olimpiada sportowa, w której uczestniczyły: dh.Monika, dh. Emilia, dh. Greta, dh. Zuza, dh. Amelia,dh. Laura, dh. Julia, dh. Milena,dh. Ola, dh. Julia, dh. Emilia,dh. Ania, dh. Monika, dh. Ola,dh. Zuza . Harcerki zmagały się z wyzwaniami takimi jak: bieganie, rzucanie woreczkiem, rzucanie piłką itd.  ywalizacja zakończyła się zdobyciem dwóch 1 miejsce w kategorii harcerki starsze i harcerki oraz 2 miejsce w kategorii harcerki. Po zakończeniu olimpiady pojechaliśmy autobusem do Kołaczyc i wszyscy rozeszli się do domów.

Dnia 25.04.2019r. odbył się wyjazd do JDK na film "Pensjonat" o godzinie 17:00. Przedstawia on akcję ataku na więzienie w Jaśle w czasie II wojny światowej. Uczestniczyli w niej Harcerze z 307 KGDH "WILKI" Harcerki i harcerze: dh.Monika  dh.Emilia dh.Laura dh.Weronika dh.Ania dh.Ola dh.Julia dh.Julia dh.Zuza oraz dh.Paweł. Po obejrzeniu filmu poszliśmy pod tablice upamiętniającą bohaterów akcji " Pensjonat"  Po całym zajściu druhny i druhowie wrócili do domów.

Wilki

Dnia 24.04.2019r. odbyła się gra terenowa po Jaśle z okazji Tygodnia Bohatera Hufca. Uczestniczyli w niej Harcerze z 307 KGDH "WILKI"dh. Zuza, dh. Laura, dh. Amelia, dh. Magda, dh. Weronika, dh. Milena, dh. Julka, dh. Paweł, dh. Gracjan, dh. Bartek, dh. Ada, dh. Monika, dh. Kasia, dh. Emilka oraz dh. Baranek. Po grze organizowanej przez szczep "Orląt" odbyła się polowa msza święta odprawiona przez kapelana Hufca ks. Józefa Obłoja.

Dnia 26.04.2019 roku odbył się rajd z okazji zakończenia tygodnia bohatera hufca , w którym uczestniczyli : dh.Monika , dh.Ada , dh.Ola , dh.Marysia , dh.Zuza , dh.Dominik , dh.Paweł . Harcerze i harcerki na samym początku pojechali na cmentarz w Warzycach gdzie odbył się krótki apel oraz dostaliśmy pierwsze zadania , po zakończeniu pierwszych zadań udaliśmy się do bunkier z drugiej wojny światowej mierzący aż 400 metrów po zwiedzeniu dostaliśmy kolejne zadania gdy już skończyliśmy pojechaliśmy do Gogołowa i tam zadania też były a z tam tąd poszliśmy na cmentarz wojenny , kolejne zadania i przy okazji  ostatnie a gdy skończyliśmy zadania poszliśmy pod szkołę w Sowinie na ciepły posiłek , odpoczęliśmy, pojedliśmy i udaliśmy się w drogę do Kołaczyc.
Opracowanie: dh Zuzanna Wojdyla, dh Emilia Kaleta, dh Monika Sypień