Szkoła Podstawowa w Kołaczycach
Nawigacja
ZSPiG

Szkoła

Historia szkoły

Dla nauczycieli

Dla uczniów

Dla rodziców

Dokumenty szkolne

Organizacje

Klasy

Wydarzenia

Sukcesy

Konkursy

Opieka zdrowotna

Plan lekcji

Biblioteka szkolna

Świetlica szkolna

Logopeda

Projekty Edukacyjne

Gazetki szkolne

Nasza gmina, powiat

Kontakt

Szkolna Metamorfoza

Koła Muzyczne

Losowa fotografia
Godło
Certyfikaty
Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Odkrywców Talentów
Europejski Fundusz Społeczny
BIP
Ankieta
Jak podoba wam się nowa skórka strony internetowej szkoły

Bardzo
Bardzo
60% [378 Głosów]

Średnio
Średnio
17% [109 Głosów]

Nie podoba się
Nie podoba się
22% [138 Głosów]

Głosów: 625
Od: 03/06/2013 18:22
do: 15/06/2017 23:38

Archiwum ankiet
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
Spektakle profilaktyczne
W dniu 19 grudnia 2018 r. gościł w naszej szkole Teatr „Kurtyna” z Krakowa z profilaktycznymi spektaklami.  Najmłodsi uczniowie obejrzeli edukacyjną bajkę „Jestem królem zamku” i dowiedzieli się, że dobry król to taki, który cierpliwie słucha, co inni mają do powiedzenia, pomaga rozwiązywać zmartwienia i problemy innych, rozmawia ze swoimi poddanymi i na nich nie krzyczy, nie ucieka przed ludźmi i stara się swoim postępowaniem dawać dobry przykład. Uczniowie klas starszych również obejrzeli spektakle na podstawie których mogli wnioskować, jak podejmować racjonalne decyzje w oparciu o posiadane informacje i ocenę skutków własnych działań. Przedstawienia dostarczyły sporej dawki emocji i przemyśleń potrzebnych w procesie kształtowania właściwych postaw i zachowań uczniów.

oprac. p. L. Jedziniak

Dzień wolontariatu w szkole- 14.XII.2018 r.
Dzień wolontariatu 2018

zdjęcia->>>

14 grudnia  2108 w naszej szkole uczczono  Rok  Świętego Stanisława Kostki  oraz dzień wolontariatu.  Z tej okazji członkowie SK PCK i SK Caritas przygotowali montaż słowno- muzyczny o życiu św. Stanisława Kostki.  Przedstawienie pozwoliło przedstawić  młodym oraz starszym postać świętego patrona młodzieży. Kolejny raz  chcieliśmy zintegrować ludzi starszych, samotnych, potrzebujących na co dzień pomocy drugiego człowieka oraz tych, którzy służą pomocą. Dlatego też wśród zaproszonych gości byli ks. Prałat Jan Sabat, ks. Grzegorz Złotek podopieczni DPS  „ Nazaret” wraz z p. kierownik  Magdaleną Podlasek oraz opiekunowie podopiecznych, pracownicy i podopieczni GOPS-u  w Kołaczycach, emerytowani nauczyciele, sąsiedzi szkoły. Na zakończenie głos zabrał Ks. J. Sabat wyrażając uznanie dla gry aktorskiej, podziękował młodzieży z zaangażowanie w wolontariacie.  Pani dyrektor Małgorzata Skicka z okazji zbliżających  się Świąt Bożego Narodzenie  złożyła  Gościom  życzenia świąteczne.  Uroczystość zakończyła  się spotkaniem Gości  oraz opiekunów SK PCK i SK Caritas przy kawie  i  ciastku  . Poczęstunek przygotowali członkowie SK PCK i SK Caritas.  Również uczniowie złożyli wszystkim zebranym życzenia świąteczne i wraz ze św. Mikołajem  wręczyli przygotowane przez siebie słodkie upominki w postaci piernikowej choinki. . Młodzi aktorzy bardzo zaangażowali się w przygotowanie spotkania poświęcając swój wolny czas. Spotkanie  ludzi starszych z młodzieżą było przeżyciem jednych i drugich.

oprac. p. Anna Sypień


Jasielski dzień niepełnosprawnych
Jasielski dzień niepełnosprawnych

W dniu 3 grudnia 2018 delegacja naszej drużyny - druhny Emilia Olszówka, Monika Sypień , Greta Wojdyla, Mariola Mamroł, Zuzanna Lisowska,  Monika Wegrzyn i Katarzyna Węgrzyn brały udział w spotkaniu  integracyjnym w ramach światowego dnia niepełnosprawnych. Odbyło się ono w domu parafialnym jasielskiej Fary. Nasze zadanie polegało na zorganizowaniu zabaw integracyjnych dla dzieci i młodzieży.
oprac. p. R. Nowiński
zdjęcia->>>

Mikołajki
Życie Szkoły6 grudnia uczniowie naszej szkoły świętowali nadejście oczekiwanego gościa. Święty Mikołaj zawitał w szkolne progi z workiem prezentów i wręczał osobiście podarki wszystkim dzieciom. Uśmiechnięte i zadowolone buzie dzieci były potwierdzeniem, że prezenty bardzo się podobały. Nie zabrakło również piosenek i wierszy dla Świętego Mikołaja.
Był to dzień pełen radości i uśmiechów, teraz już wszyscy oczekują upragnionych Świąt Bożego Narodzenia.

oprac. p. W. Nowak
Magiczne Andrzejki w szkole; święto wróżb
Andrzejki 2018

„Andrzejki” to stary ludowy zwyczaj. Wróżby czyniono 29 listopada. Miały one dać odpowiedź na pytanie, co kogo czeka w przyszłości. W wigilię św. Andrzeja prześcigano się więc w pomysłach, by z najróżniejszych oznak wyczytać swoją przyszłość. Tradycja wróżb przetrwała do dzisiaj. Obecnie „Andrzejki” są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji.
W naszej szkole w czwartek 29 listopada, tradycją ubiegłych lat, również w tym roku świętowaliśmy „Andrzejki”. Szkoła powitała wszystkich przekraczających jej próg, tajemniczym andrzejkowym nastrojem. Przyczyniła się do tego zapewne stosowna dekoracja, ale również i to, że niektórzy uczniowie przyszli pięknie przebrani. 
Młodsze dzieci wspaniale bawiły się z dziewczętami z Samorządu Szkolnego, miały wróżby, słodki poczęstunek i wiele innych atrakcji.Klasy starsze również miały przednią zabawę.
Dzień wróżb dobiegł końca, z całą pewnością można go uznać za bardzo udany. Mamy nadzieję, że uczniowie będą go mile wspominać.
zdjęcia->>>
oprac. p. L. Jedziniak