Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kołaczycach
Nawigacja
ZSPiG

Szkoła

Historia szkoły

Dla nauczycieli

Dla uczniów

Dla rodziców

Dokumenty szkolne

Organizacje

Klasy

Wydarzenia

Sukcesy

Konkursy

Opieka zdrowotna

Orlik 2012

Plan lekcji

Biblioteka szkolna

Świetlica szkolna

Logopeda

Projekty Edukacyjne

Gazetki szkolne

Nasza gmina, powiat

Kontakt

Szkolna Metamorfoza

Koła Muzyczne

Losowa fotografia
Godło
Certyfikaty
Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Odkrywców Talentów
Europejski Fundusz Społeczny
BIP
Ankieta
Jak podoba wam się nowa skórka strony internetowej szkoły

Bardzo
Bardzo
60% [378 Głosów]

Średnio
Średnio
17% [109 Głosów]

Nie podoba się
Nie podoba się
22% [138 Głosów]

Głosów: 625
Od: 03/06/2013 20:22
do: 16/06/2017 01:38

Archiwum ankiet
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Konkurs Zielona Ścieżka Gimnazjalisty
Zielona Ścieżka Gimnazjalisty

Uczniowie naszego gimnazjum  laureatami Powiatowego  Konkursu Ekologicznego „Zielona Ścieżka gimnazjalisty”!
Anna Rachowicz ,  Arkadiusz Lenart, Tomasz Jedziniak  i Anna Węgrzyn odnieśli kolejny sukces w konkursie ekologicznym. 25 maja 2017 roku  gimnazjaliści reprezentowali naszą szkołę w XVIII Powiatowym Konkursie Ekologicznym „Zielona Ścieżka Gimnazjalisty”,  który organizowany był
w Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle i  składał się z dwóch etapów. Uczniowie pracowali indywidualnie rozwiązując test jednokrotnego wyboru składający się z 40 pytań oraz rozpoznawali, na podstawie zdjęć, krajowe gatunki ptaków i ssaków.
Wśród uczestników konkursu najlepsi okazali się uczniowie naszego gimnazjum – Ania Rachowicz i Arek Lenart,  którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów i zajęli ex aequo I miejsce oraz Tomek  Jedziniak, który  zajął II miejsce.  Ania Węgrzyn w konkursie tym otrzymała wyróżnienie.

Laureaci i finaliści konkursu otrzymali,  z rąk Dyrektora Szkoły –  mgr Aleksandry Zajdel-Kijowskiej, atrakcyjne nagrody i pamiątkowe dyplomy.
Konkurs objęty był patronatem honorowym Burmistrza Miasta Jasła.
Gratulujemy zwycięzcom oraz pani Beacie Opałce, która przygotowywała uczniów do konkursu!
zdjęcia->>>


Akcja prozdrowotna dla uczniów klas I-III edukacji wczesnoszkolnej
Życie SzkołyW dniach 17-19 maja 2017r. odbyła się w naszej szkole akcja prozdrowotna dla uczniów klas I-III edukacji wczesnoszkolnej organizowana przez świetlicę szkolną oraz Szkolne Koło PCK pt. „NASZE ZDROWIE NALEŻY DO NAS”. Motto akcji: „Żyj zdrowo i baw się razem z nami, bo zdrowie tylko jedno mamy”.
Dzień pierwszy przebiegał pod hasłem: „Smak i zdrowie na co dzień”- SAŁATKOWE SZALEŃSTWA. Członkowie SK PCK pod kierunkiem opiekunów: p. Anny Sypień, p. Marzeny Liszka oraz p. Anny Płazińskiej przygotowali dla uczniów klas młodszych prezentację na temat zdrowego odżywiania, a następnie przeprowadzono quiz wiedzy o zdrowym żywieniu. Zespoły 4-osobowe z poszczególnych klas konkurowały ze sobą rozwiązując zadania, zagadki oraz prezentując układy taneczne i piosenki o tematyce zdrowotnej. Następnie każda klasa przedstawiła ciekawe przepisy na sałatki owocowo-warzywne. „Sałatkowe szaleństwa”, czyli wykonywanie sałatek owocowo-warzywnych przez poszczególne klasy, kończyły pierwszy dzień akcji.
Drugi dzień akcji przebiegał pod hasłem: „Pierwsza pomoc to dziecinnie proste”-SUPERBOHATEROWIE POMOC NIOSĄ. Akcję przygotowali uczniowie gimnazjum pod kierunkiem p. J. Woźniaka. Uczniowie klas młodszych poznali tajniki pierwszej pomocy oraz mieli możliwość prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej na modelach służących do nauki sztucznego oddychania. 
Dzień trzeci akcji to zmagania sportowe pod hasłem: „Żyjmy zdrowo na sportowo”-MALI OLIMPIJCZYCY. Na Orliku odbyły się konkurencje indywidualne(sztafeta po linii prostej, bieg slalomem i po linii prostej, rzuty do celu) oraz konkurencje drużynowe (tory przeszkód - przewlekanie się przez szarfę, slalom z piłką, bieg z woreczkiem na głowie do mety, hula – hop, kozłowanie piłki, przeciąganie liny). Na zakończenie odbyła się konkurencja - niespodzianka dla nauczycieli – rzut w dal kapeluszem. Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zmaganiach sportowych. Zwycięzcami turnieju zostali uczniowie klasy III b. Na szczególne wyróżnienie zasługuje klasa I za wytrwałość, zaangażowanie i sportowego ducha walki, którym wykazali się uczestnicząc we wszystkich konkurencjach. Na zakończenie sportowych zmagań każda klasa otrzymała zestaw przyborów sportowych do zabaw na przerwach.
Wszyscy uczniowie wykazali się bardzo dużą wiedzą na temat zdrowego stylu życia oraz zdobyli umiejętności z zakresu pierwszej pomocy, które zostały utrwalone podczas ćwiczeń praktycznych.

Uczeń naszego gimnazjum Arkadiusz Lenart najlepszy w XVIII Powiatowym Konkursie Ekologicznym
15 maja 2017r. w Gimnazjum Nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Jaśle odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Ekologiczny pod hasłem „Czyste Środowisko-Czysta Gleba a selektywna zbiórka odpadów”.
Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy o środowisku i jego zagrożeniach, kształtowanie postaw proekologicznych, rozwijanie wiedzy
o formach ochrony przyrody.
W konkursie wzięło udział 41 uczniów reprezentujących 9 gimnazjów
z powiatu jasielskiego.    Konkurs był jednoetapowy. Uczniowie pracowali indywidualnie rozwiązując test jednokrotnego wyboru składający się z 50 pytań zamkniętych i dwóch pytań otwartych..
Uczniowie naszego gimnazjum uczestniczący w tym konkursie zaprezentowali wysoki poziom wiedzy z zakresu ekologii i ochrony środowiska i uzyskali imponujące wyniki.

I miejsce: Arkadiusz Lenart, kl. IIIb
III miejsce: Anna Rachowicz, kl. IIIb i Tomasz Jedziniak, kl. IIIb
Wyróżnienie: Anna Węgrzyn, kl. IIIa
Serdecznie gratulujemy sukcesu naszym zdolnym gimnazjalistom oraz opiekunowi pani Beacie Opałce!
Miejsce

Imię i nazwisko ucznia

Gimnazjum

Imię i nazwisko opiekuna ucznia

Liczba pkt.

Status

I

Arkadiusz Lenart

Kołaczyce

Beata Opałka

60

Laureat

II

Zofia Dołba

Nr 1 Jasło

Olga Seredyńska

59

Laureat

II

M. Kurdziel

N. Żmigród

B. Świerzowska

59

Laureat

III

Anna Rachowicz

Kołaczyce

Beata Opałka

58

Laureat

III

Tomasz Jedziniak

Kołaczyce

Beata Opałka

58

Laureat

III

Jakub Kalisz

Nr 1 Jasło

Maria Zajchowska

58

Laureat

IV

Natalia Zaleśny

Nr 1 Jasło

Olga Seredyńska

57

Finalista

V

Kamil Kras

Nr 1 Jasło

Maria Zajchowska

56

Finalista

VI

W. Grzywacz

Kąty

W. Tokarczyk

55

Wyróżnienie

VII

Katarzyna Majka

Nr 1 Jasło

A. Dziadosz

54

Wyróżnienie

VIII

Anna Węgrzyn

Kołaczyce

Beata Opałka

52

Wyróżnienie

IX

Natalia Ryznar

Nr 2 Jasło

Maria Kosiek

51

Wyróżnienie

IX

A. Leśniak

Nr 2 Jasło

Maria Kosiek

51

Wyróżnienie


Zmień swoje przyzwyczajenia, nie wyrzucaj do śmieci jedzenia

Pod takim hasłem Samorząd Województwa Podkarpackiego wraz z Caritasem Diecezji Rzeszowskiej, a także Bankiem Żywności, przy współpracy Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego podjęli inicjatywę mającą na celu zmniejszenia ilości odpadów spożywczych  znajdujących się w odpadach komunalnych i przemysłowych.

W ramach akcji Szkolne Koło Caritas działające w naszej szkole będzie  przyjmować  produkty żywnościowe, nawet z bardzo krótkim okresem przydatności, oraz ziemiopłody. Zostaną one później przekazane do Kuchni Caritas w Jaśle.Przekazywana żywność winna znajdować sie w opakowaniach jednostkowych, nienaruszonych z nieprzekroczonym tarminem ważności. Bardzo prosimy o przynoszenie produktów do sali nr 7 lub sali nr 23 w naszej szkole.


Uczniowie klas II gimnazjum w Kołaczycach Powiatowym Plastycznym Konkursie Odnawialne źródła energii
Odnawialne źródła energii

Uczniowie klas II z gimnazjum: Kinga Kopeć – kl. II b, Damian Woliński kl. II b, Karol Janik kl. II a wzięli udział w Powiatowym Plastycznym  Konkursie „ Odnawialne źródła energii” wykonując prace plastyczne – plakaty. Natomiast zespół: Marlena Skocz i Kamil Kucharczyk wykonał pracę przestrzenna – model wiatraka. III miejsce i nagrodę rzeczową otrzymał Damian Woliński pozostałe prace zostały wyróżnione. Prace uczniów były ciekawe i pomysłowe. Wszystkim gratulujemy zachęcamy do udziału w konkursach i życzymy dalszych sukcesów.

zdjęcia->>>