Szkoła Podstawowa w Kołaczycach
Nawigacja
ZSPiG

Szkoła

Historia szkoły

Dla nauczycieli

Dla uczniów

Dla rodziców

Dokumenty szkolne

Organizacje

Klasy

Wydarzenia

Sukcesy

Konkursy

Opieka zdrowotna

Plan lekcji

Biblioteka szkolna

Świetlica szkolna

Logopeda

Projekty Edukacyjne

Gazetki szkolne

Nasza gmina, powiat

Kontakt

Szkolna Metamorfoza

Koła Muzyczne

Losowa fotografia
Godło
Certyfikaty
Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Odkrywców Talentów
Europejski Fundusz Społeczny
BIP
Ankieta
Jak podoba wam się nowa skórka strony internetowej szkoły

Bardzo
Bardzo
60% [378 Głosów]

Średnio
Średnio
17% [109 Głosów]

Nie podoba się
Nie podoba się
22% [138 Głosów]

Głosów: 625
Od: 03/06/2013 18:22
do: 15/06/2017 23:38

Archiwum ankiet
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Gdy jesienny nadszedł czas, uczniowie II a poszli w las.
Wycieczka do lasu

18 października klasa II a wraz z wychowawczynią p. W. Nowak wybrała się do lasu. Dzieci odbyły długi spacer po lesie, który oczarował ich swym pięknem . W górze widać było wirujące na wietrze liście, a pod nogami słał się różnokolorowy dywan. Podczas tej wyprawy zbierały skarby ,które  „ Pani Jesień” pozostawiła w lesie: szyszki, żołędzie, kolorowe liście. Wędrówka leśnymi dróżkami była doskonałą okazją do obserwacji naturalnego środowiska zwierząt i roślin. Nie zabrakło też innych wrażeń. Zabawy w podchody, chowanego sprawiły, że zmęczeni, ale uśmiechnięci i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.
oprac. p. W. Nowak
zdjęcia->>>

Pasowanie uczniów klas pierwszych

Pasowanie 2018/19

zdjęcia->>>

"Jesteśmy już uczniami"

24 października w naszej szkole odbyła się uroczystość "Pasowania na uczniów" dzieci z klasy I a. Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci z klasy I a zaprezentowały swoje umiejętności w programie atrystycznym przygotowanym przez wych. Bogusławę Słowik. Deklamując wiersze i spiewajac piosenki zostały nagrodzone gromkimi brawami przez przybyłych na uroczystość rodziców, gości oraz starszych kolegów i koleżanek. Następnie "pierwszoklasiści" uroczyście ślubowali na flagę państwową.
Dyrektor szkoły pani Małgorzata Skicka dokonała ceremonii pasowania dotykając ramię każdego ucznia dużym ołówkiem i wypowiadojąc słowa: "Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej".  Po uroczystym pasowaniu wszyscy uczniowie otrzymali na pamiątkę dyplomy i drobne prezenty.

oprac. p. B. Słowik
Pokazy fizyczne i chemiczne
23 października 2018 r. nasza szkoła  gościła  animatora z firmy „Grupa Zaelektryzowani” z Lublina. Zaprezentował pokazy fizyczne i chemiczne pt. „Naukowa epidemia, czary mary i alchemia”. W programie znalazły się eksperymenty z fizyki i chemii, bezpieczne zabawy z gazami np. dwutlenkiem węgla, helem, wodorem . Pokazy odbyły się z wykorzystaniem dużej kolekcji rekwizytów,  znanych i stosowanych  najczęściej w życiu codziennym. W ramach spektaklu przeprowadzono doświadczenia takie jak: rura Bernoullego,  lewitujące piłki, wpływ działania siły odśrodkowej na człowieka, właściwości metanu i mieszanki propan butan, powstawanie wodoru i dwutlenku węgla.
Uczniowie mogli nie tylko zobaczyć eksperymenty, ale również wziąć udział w niektórych z nich, co wykonywali z wielkim zaangażowaniem. Po zaprezentowanych pokazach animator odpowiadał na pytania młodzieży i wyjaśniał tajniki doświadczeń z wykorzystaniem różnych substancji chemicznych. Doświadczenia dostarczyły wszystkim obecnym niezapomnianych przeżyć i emocji.

Pokaz
oprac. p. A. Sypień

Jesienny Rajd
Jesienny rajd

W dniu 16 X 2018 uczniowie klas 3 gimnazjum oraz 8, 7 i 6 szkoły podstawowej wyruszyli na Jesienny Rajd. Celem było poznanie piękna naszej Małej Ojczyzny oraz upamiętnienie 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża.
Trasa naszego przedsięwzięcia biegła przez Nawsie Kołaczyckie, gdzie na cmentarzu cholerycznym odmówiliśmy modlitwę za zmarłych, a pan Jerzy zapoznał nas z historią tego miejsca. Następnie dotarliśmy na wzgórze zamkowe Golesz podziwiając buczynowo -jodłowy las w pełnej palecie barw jesieni.
Na wzgórzu oglądaliśmy pozostałości fosy zamkowej oraz efekty prac konserwatorskich prowadzonych przez Stowarzyszenie Miłośników Kołaczyc na tamtejszych ruinach, o których to opowiedział nam p. Robert.
Po efektownym zejściu ze wzgórza i krotkim odpoczynku udaliśmy się na teren wodospadu - niestety ku naszemu zmartwieniu woda ledwo sączyla się ze skał. To efekt ostatnich słonecznych dni i braków opadów deszczu.
Później dotarliśmy na miejsce kaźni 260 naszych "sióstr i braci starszych w wierze" których to Niemcy wymordowali w czasie II wojny św. Tam odmówiliśmy modlitwę ekumeniczną którą poprowadził ks. Grzegorz, a każdy z nas zostawił kamień zgodnie z żydowską tradycją.
Trasa naszej wyprawy zaprowadziła nas na cmentarz wojenny nr 36 i 37 z czasów I wojny światowej. Tam zapaliliśmy kolejny znicz ku pamięci poleglych i po krótkiej modlitwie rozpoczęliśmy ostatni etap naszej wędrówki tj. udaliśmy się na kołaczyckie błonia , gdzie pod wiatą strażacką piekliśmy wspólnie kiełbaski.  Następnie cali, zdrowi i pełni wrażeń wróciliśmy do naszych domów.
zdjęcia->>>

opracowali: Bartosz Makara i Daniel Skórka

DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ
Dzień KEN

15 października 2018 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym szczególnym dniu uczniowie, wierszem i piosenką,  podziękowali swoim nauczycielom i pedagogom za poświęcenie, czas i cierpliwość, za gorące serca i pomocne dłonie. Za pomocą humorystycznych scenek ukazali blaski i cienie pracy swoich kochanych nauczycieli.W części oficjalnej głos zabrała Pani dyrektor Małgorzata Skicka, która wszystkim nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi złożyła życzenia z okazji tak pięknego i wyjątkowego święta. Podziękowała za trud i wysiłek wkładany każdego dnia w wychowanie młodego pokolenia oraz wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym pracownikom szkoły. Słowa podziękowania skierowała także przewodnicząca Rady Rodziców – pani Aneta Szudy oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Emilia Olszówka. Po pięknych życzeniach wszyscy świętujący otrzymali kwiaty.Uroczystość uświetnił chór szkolny „Fraza”.

Akademia została przygotowana przez panią Beatę Opałkę, panią Mariolę Szarek i pana Marcina Krupę.
zdjęcia->>>