Szkoła Podstawowa w Kołaczycach
Nawigacja
ZSPiG

Szkoła

Historia szkoły

Dla nauczycieli

Dla uczniów

Dla rodziców

Dokumenty szkolne

Organizacje

Klasy

Wydarzenia

Sukcesy

Konkursy

Opieka zdrowotna

Orlik 2012

Plan lekcji

Biblioteka szkolna

Świetlica szkolna

Logopeda

Projekty Edukacyjne

Gazetki szkolne

Nasza gmina, powiat

Kontakt

Szkolna Metamorfoza

Koła Muzyczne

Losowa fotografia
Godło
Certyfikaty
Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Odkrywców Talentów
Europejski Fundusz Społeczny
BIP
Ankieta
Jak podoba wam się nowa skórka strony internetowej szkoły

Bardzo
Bardzo
60% [378 Głosów]

Średnio
Średnio
17% [109 Głosów]

Nie podoba się
Nie podoba się
22% [138 Głosów]

Głosów: 625
Od: 03/06/2013 18:22
do: 15/06/2017 23:38

Archiwum ankiet
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Wyjazd do Jasła na przedstawienie Calineczka
17 listopada 2017  r.  klasy :  I A, I B i II A  ze szkoły podstawowej wybrały się na wycieczkę do Jasła . Opiekę nad grupą sprawowały nauczycielki: panie: W. Nowak,L. Jedziniak, A. Płazińska  i  A. Madejczyk . Dzieci w Jasielskim Domu Kultury obejrzały przedstawienie – pantomimę pt. „Calineczka” w wykonaniu aktorów  Teatru MASKA z Rzeszowa. Następnie zwiedziły piękną wystawę prac plastycznych o tematyce jesiennej z różnych szkół z całego powiatu jasielskiego. Potem, spacerkiem uczniowie dotarli do Muzeum LIZAKA. W muzeum dzieci poznały w jaki sposób wyrabiano dawniej lizaki, wąchały aromaty, poznawały procedury i degustowały różne rodzaje cukru. Na zakończenie odbyły się wspaniałe warsztaty samodzielnego wyrabianie własnego lizaka z masy cukrowej, którą na oczach dzieci przygotowały panie prowadzące. Wszystkim uczniom bardzo podobały się ciekawe kształty lizaków, które powstały. Do Kołaczyc wróciliśmy bardzo zadowoleni z wycieczki.

Wycieczka do Jasła

zdjęcia->>>
opracowała p. L. Jedziniak

OBCHODY 11 LISTOPADA
ŚwiętoPaństwoweDnia 10 XI obchodziliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tematem tegorocznej uroczystości była parafraza   wiersza Wisławy Szymborskiej „Bez tej miłości nie można żyć ”. Uczniowie w montażu słowno- muzycznym  przypomnieli historię naszego kraju, wskazali drogę , którą my Polacy powinniśmy iść, aby nie zapomnieć, kim jesteśmy .
Występujący zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a Pani Dyrektor Małgorzata Skicka podziękowała pani Dorocie Maciejowskiej- Buda, panu Robertowi Nowińskiemu i panu Marcinowi Krupie oraz szkolnemu chórowi „ Fraza” za przygotowanie tej uroczystości.

Akademia 11 listopada

zdjęcia ->>>
Opracowała D. Maciejowska- Buda


PRZEGLĄD TEATRALNY - A TO POLSKA WŁAŚNIE
Konkursy
Przedstawienie Zemsta

Dnia 7 XI w Jasielskim Domu Kultury odbył się Powiatowy Przegląd Teatralnych pod hasłem „A to Polska właśnie!”. Patronat honorowy objęli Podkarpacki Kurator Oświaty, Starosta Jasielski oraz Burmistrz Kołaczyc. Przegląd zapoczątkował uroczyste obchody „Roku dla Niepodległej.
Grupa teatralna  z naszego gimnazjum pod opieką p. Doroty Maciejowskiej- Buda, p.Moniki Kapitan i p. Marzeny Samborskiej wystawiła fragmenty „Zemsty” Aleksandra Fredry. Uczniowie w sugestywny sposób, wcielając się w postacie bohaterów,  przedstawili przywary i wady  nas-  Polaków.
Przedstawienie zostało bardzo dobrze ocenione przez jury. Uczeń naszej szkoły  Karol Janik otrzymał  nagrodę indywidualną za wspaniałą  kreację aktorską.
Wszystkim występującym  gratulujemy i życzymy  dalszych sukcesów.
oprac. p. D. Maciejowska- Buda

zdjęcia->>>


Z POMAGANIEM NAM DO TWARZY
„ Można nie pomagać, można znaleźć wiele racjonalnych argumentów dla konkretnych przypadków, aby nie pomagać. Ale to nic nie zmieni. Nadal będą głodni, chorzy, cierpiący, potrzebujący. Lepiej  zgrzeszyć nadmiarem dobroci
i naiwności, niż nadmiarem kalkulacji i nieufności.” ( o. Fabian Koltbach OFM )
Wolontariusze Szkolnego  Koło PCK przy Szkle Podstawowej w Kołaczycach dziękują wszystkim Parafianom,  którzy tak ofiarnie   odpowiedzieli na apel Rejonowego Koła PCK i w niedzielę 5 listopada  2017 r .i  wsparli zbiórkę publiczną  dla chorej  nauczycielki  Szkoły Podstawowej  w Kołaczycach  p. Małgosi Wiśniewskiej. Dziękujemy księdzu Proboszczowi, który wyraził zgodę i ogłoszeniem zmobilizował mieszkańców parafii do włączenia się w akcję. Dziękujemy również Pani Dyrektor za zgodę na zbiórkę  wśród uczniów i rodziców na terenie szkoły. Wasza hojność była ogromna.  Wolontariusze zebrali kwotę – 7393, 47 zł
Wyświadczone dobro zawsze powraca.
oprac. p. A. Sypień

PCK

Zbiórka PCK

KONKURS NA ZAKŁADKĘ DO KSIĄŻKI
KonkursyKonkurs na zakładkę do książki rozstrzygnięty !!!

•    Kategoria klas I-III
I  miejsce-  Patryk Zięba Kl. 1A
wyróżnienie :uczniowie kl. I B: Patrycja Iwanicka, Ania Mordel, Zosia Żygłowicz, Marysia Biernacka, Amelka Żygłowicz, Kacper Stróżyk, Mateusz Madejczyk, Milena Nocek, Emilia Banach.
•    kategoria klas IV-VII

I miejsce – Julia Janik kl. 4A , Kamil Zięba kl. 6B
wyróżnienie: Patrycja Bachórz kl. 4A

Wszystkim nagrodzonym serdecznie dziękujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez naszą Bibliotekę Szkolną.
oprac. p. A. Wiejowska

Zakładki do książki