Szkoła Podstawowa w Kołaczycach
Nawigacja
ZSPiG

Szkoła

Historia szkoły

Dla nauczycieli

Dla uczniów

Dla rodziców

Dokumenty szkolne

Organizacje

Klasy

Wydarzenia

Sukcesy

Konkursy

Opieka zdrowotna

Orlik 2012

Plan lekcji

Biblioteka szkolna

Świetlica szkolna

Logopeda

Projekty Edukacyjne

Gazetki szkolne

Nasza gmina, powiat

Kontakt

Szkolna Metamorfoza

Koła Muzyczne

Losowa fotografia
Godło
Certyfikaty
Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Odkrywców Talentów
Europejski Fundusz Społeczny
BIP
Ankieta
Jak podoba wam się nowa skórka strony internetowej szkoły

Bardzo
Bardzo
60% [378 Głosów]

Średnio
Średnio
17% [109 Głosów]

Nie podoba się
Nie podoba się
22% [138 Głosów]

Głosów: 625
Od: 03/06/2013 18:22
do: 15/06/2017 23:38

Archiwum ankiet
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Urodziny Urodziny:
Przedstawienie o Bracie Albercie Chmielowskim

Przedstawienie o Bracie Albercie- 14.XII.2017

zdjęcia->>>

Dnia 14 grudnia w naszej Szkole uczczono  Rok  Świętego Brata Alberta. Z tej okazji członkowie SK PCK i SK Caritas przygotowali montaż słowno- muzyczny o życiu Adama Chmielowskiego oraz posłudze ubogim Św. Brata Alberta. Przedstawienie pozwoliło uwrażliwić młodych ludzi na dostrzeganie potrzeb drugiego człowieka.  Przedstawienie skierowane było do tych wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób służą ludziom samotnym, starszym i potrzebującym na co dzień drugiego człowieka. Dlatego też wśród zaproszonych gości byli ks. Prałat Jan Sabat, ks. Dariusz Mikrut, podopieczni DPS  „ Nazaret” wraz z p. kierownik  Magdaleną Podlasek oraz opiekunowie podopiecznych, p. kierownik   GOPS  w Kołaczycach Danuta Pachana oraz  podopieczni z opiekunami.   Obecny był również w zastępstwie Pani Burmistrz Jej zastępca  Jerzy Sypień. Na zakończenie głos zabrał Ks. J. Sabat wyrażając uznanie dla gry aktorskiej oraz  przybliżając  jeszcze postać  Św. Brata Alberta, podziękował młodzieży z zaangażowanie w wolontariacie.  Pani dyrektor Małgorzata Skicka z okazji zbliżających  się Świąt Bożego Narodzenie  złożyła  Gościom i pracownikom szkoły życzenia świąteczne.  Uroczystość zakończyła  się spotkaniem Gości  oraz pracowników szkoły  przy kawie  i  ciastku  . Poczęstunek przygotowali członkowie SK PCK i SK Caritas.  Również uczniowie złożyli wszystkim zebranym życzenia świąteczne wręczając przygotowane przez siebie słodkie upominki w postaci pierniczków. Młodzi aktorzy bardzo zaangażowali się w przygotowanie spotkania poświęcając swój wolny czas. Spotkanie  ludzi starszych z młodzieżą i pracownikami szkoły było przeżyciem jednych i drugich. Opiekę nad przygotowującymi sprawowały opiekunki SK PCK i SK Caritas p. A. Sypień i p. B. Kopacz

opracowała p. Anna SypieńSpektakl Królowa Śniegu
Królowa Śniegu15.12.2017 r. w piątek, w naszej szkole gościliśmy  aktorów z teatru „BAZYL” ze spektaklem pt. „Królowa Śniegu” . Jest to jedna z najpiękniejszych baśni H. Ch. Andersena. Pozwala  choć na chwilę przenieść się dzieciom w zaczarowany świat baśni, jednocześnie trafiając do serc najmłodszych i przekazując im najważniejsze wartości moralne . Bohaterami jest dwoje przyjaciół Gerda i Kai. Uczniowie  z przejęciem towarzyszyli Gerdzie w poszukiwaniu swojego przyjaciela Kaja. Po licznych przygodach, dociera do Lodowego Pałacu Królowej Śniegu. Jej trudy zostają nagrodzone - dziewczynka odnajdzie bowiem ukochanego Kaja, a siła przyjaźni sprawia, że udaje się jej wyzwolić chłopca spod uroku lodowej damy. Dzieciom szczególnie podobała się forma spektaklu: połączenie teatru cieni, muzyka i efekty wizualne.Dowiedziały co to jest prawdziwa  przyjaźń - może być tak gorąca, że pokona najzimniejszy chłód i tak silna, że skruszy choćby bryłę lodu.

oprac. p. L. Jedziniak

Świąteczna zbiórka żywności Caritas
Szkolne koło CARITAS działajace w naszej szkole składa serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę żywności w dniach 8-9 grudnia w sklepie "Biedronka" w Kołaczycach. Udało się zebrać wiele artykułów spożywczych tj.: cukier, słodycze, mąkę, makaron, ryż, kaszę, konserwy, itp. Zebrane artykuły spożywcze trafiłą do osób najbiedniejszych z naszej parafii w postaci paczek świątecznych. Dziękujemy również kierownictwu sklepu Biedronka za zgodę na przeprowadzenie zbiórki, a także wszystkim klientom, którzy z radością darowali artykuły spożywcze dla najbiedniejszych z naszego terenu.

Szkolne Koło CARITAS

Barbórka

Górnik

W dniu 08.12.2017 roku w Szkole Podstawowej w Kołaczycach dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej odbyło się spotkanie z górnikiem. Pan ubrany był w piękny, galowy mundur, na jego czapce, która poprawnie nazywa się czako lśnił biały pióropusz . Dzieci  dowiedziały się do czego służyły poszczególne części prezentowanego ubioru. Nasz gość opowiedział jak powstał wielki skarb, jakim jest węgiel i jak niebezpieczną pracę wykonują górnicy w kopalni. Dzieci poznały także pracę górników wydobywających z ziemi ropę i gaz ziemny. Dużo radości przyniosło dzieciom ubieranie czako z pióropuszem i zabawa w wydobywanie węgla. Była też bajka, piosenka i pokaz szabli górniczej. Uczniowie dzięki takim spotkaniom nie tylko pogłębiają wiedzę, ale też uczą się dziękować i szanować pracę.Spotkanie było bardzo pouczające, przybliżyło dzieciom postać górnika i jego ciężką pracę. Na zakończenie dzieci serdecznie podziękowały za przybycie, wręczyły drobny upominek i zrobiły pamiątkowe zdjęcie. W nagrodę dostały cukierki i kolorowanki.
zdjęcia->>>
oprac. p. L. Jedziniak

Mikołajki w szkole
Mikołaj
We wtorek - 5  grudnia 2017 r. wszystkie dzieci edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej w Kołaczycach z utęsknieniem czekały na niezwykłego gościa – Świętego Mikołaja. Już od samego rana uczniowie zaglądali przez okno i nasłuchiwali. W tym dniu, nie tylko Mikołaj dawał prezenty -również dzieci miały przygotowaneniespodzianki dla gościa w postaci wierszy i piosenek.Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci podarunkami i prosił, aby były grzeczne przez cały rok.
oprac. p. L. Jedziniak