Szkoła Podstawowa w Kołaczycach
Nawigacja
ZSPiG

Szkoła

Historia szkoły

Dla nauczycieli

Dla uczniów

Dla rodziców

Dokumenty szkolne

Organizacje

Klasy

Wydarzenia

Sukcesy

Konkursy

Opieka zdrowotna

Plan lekcji

Biblioteka szkolna

Świetlica szkolna

Logopeda

Projekty Edukacyjne

Gazetki szkolne

Nasza gmina, powiat

Kontakt

Szkolna Metamorfoza

Koła Muzyczne

Losowa fotografia
Godło
Certyfikaty
Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Odkrywców Talentów
Europejski Fundusz Społeczny
BIP
Ankieta
Jak podoba wam się nowa skórka strony internetowej szkoły

Bardzo
Bardzo
60% [378 Głosów]

Średnio
Średnio
17% [109 Głosów]

Nie podoba się
Nie podoba się
22% [138 Głosów]

Głosów: 625
Od: 03/06/2013 18:22
do: 15/06/2017 23:38

Archiwum ankiet
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Dzień Matki
25 maja 2018roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji „Dnia Matki”, przygotowana przez uczniów klas pierwszych pod kierunkiem wychowawców p. W. Nowak i p. L. Jedziniak. W uroczystości wzięły udział wszystkie mamy oraz cała społeczność szkoły. Występ małych artystów , wiersze, tańce i wyśpiewane z serca piosenki były wyrazem głębokiej miłości i podziękowania dla kochanych mam.
oprac. p. W. Nowak

Uczniowie naszego gimnazjum kolejny raz laureatami Powiatowego Konkursu Ekologicznego Zielona Ścieżka gimnazjalisty!
Tomek Pacana, Piotr Krajewski, Marek Lenart i Dorota Żygłowicz odnieśli kolejny sukces w konkursie ekologicznym. 25 maja 2018 roku  gimnazjaliści reprezentowali naszą szkołę w XIX Powiatowym Konkursie Ekologicznym „Zielona Ścieżka Gimnazjalisty”,  który organizowany był
w Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle i  składał się z dwóch etapów. Uczniowie pracowali indywidualnie rozwiązując test jednokrotnego wyboru składający się z 45 pytań oraz rozpoznawali, na podstawie zdjęć, chronione gatunki ryb, płazów i gadów.
Tomek Pacana i Piotr Krajewski  uzyskali jednakową liczbę punktów i zajęli ex aequo II miejsce.
Marek Lenart zajął III miejsce.
Dorota Żygłowicz w konkursie tym otrzymała wyróżnienie.

Laureaci i finaliści konkursu otrzymali,  z rąk Dyrektora Szkoły –  mgr Aleksandry Zajdel-Kijowskiej, atrakcyjne nagrody i pamiątkowe dyplomy.
Konkurs objęty był patronatem honorowym Burmistrza Miasta Jasła.
Gratulujemy zwycięzcom oraz pani Beacie Opałce, która przygotowała uczniów do konkursu!


Wycieczka do Sandomierza
22 maja 2018 roku klasy : I A, I B i II A ze szkoły podstawowej wybrały się na wycieczkę szkolną do Sandomierza. Opiekę nad grupą sprawowały nauczycielki: L. Jedziniak, W. Nowak , A. Płazińska , S. Urban i A. Nowak . Dzieci najpierw odbyły wspaniały rejs statkiem po Wiśle . Pogoda była słoneczna, sprzyjała podziwianiu Sandomierza z oddali. Następnie udaliśmy się do Muzeum Figur Woskowych Ojca Mateusza. Potem zjedliśmy pyszny obiad w restauracji „ Pod ciżemką”. Po posiłku podziwialiśmy Rynek i Bramę Opatowską . Kolejnym punktem programu były Podziemia Sandomierskie
Udaliśmy się zwiedzać stare spichlerze, korytarze i tunele. Potem poszliśmy do Zbrojowni Rycerskiej. Tam to na chwilę , dzięki wspaniałemu przewodnikowi w wyobraźni przenieśliśmy się do średniowiecza: rycerze, damy, giermkowie, legendy itp. Dzieci później mogły się przebierać w różne szaty i zbroje. Na koniec co większe łobuziaki „zakuto” w dyby. Później dzieci miały chwilę czasu wolnego na zakup pamiątek z Sandomierza. Na koniec udaliśmy się do Katedry podziwiać jej piękny i bogaty wystrój. Do Kołaczyc wróciliśmy bardzo zadowoleni z wycieczki.
oprac. p. L. Jedziniak

MISYJNA MAJÓWKA W KROŚNIE 2018
Życie SzkołyJuż po raz IX Siostry Klawerianki z Krosna zorganizowały MISYJNĄ MAJÓWKĘ dla dzieci z diecezji rzeszowskiej i archidiecezji przemyskiej. W tym roku na zaproszenie Sióstr odpowiedziało około 1000 dzieci z ponad 40 szkół.
Naszą szkołę reprezentowało 25 przedstawicieli...

Majówka

zdjęcia->>>

Owocowe Czary Mary
Dnia 17 maja 2018 roku z Zespole Szkół Społecznych im. A. Mickiewicza w Jaśle odbył się I Powiatowy Konkurs pt. "Owocowe Czary Mary". Tematem konkursu było przygotowanie i wykonanie dekoracji z owoców i warzyw według własnego pomysłu, dziecięcej kreatywności i twórczej wyobraźni.
Naszą szkołę reprezentowała drużyna złożona z uczennic klasy I a : Aleksandry Szczepanik, Anny Nowinskiej i Natalii Wachel pod opieką wychowawczyni P. Wandy Nowak. Dziewczynki wykazały się dużą kreatywnością i wyobraźnią wykonując przepiękne dekoracje owocowo-warzywne.
Staranna i pomysłowa praca drużyny jak również wykorzystanie wielu różnych produktów, owoców i warzyw zachwyciła jury, które przyznało uczennicom naszej szkoły I miejsce, tytuł Mistrzów Owocowych  Czarów i piękne nagrody.
oprac. p. Wanda Nowak