Szkoła Podstawowa w Kołaczycach
Nawigacja
ZSPiG

Szkoła

Historia szkoły

Dla nauczycieli

Dla uczniów

Dla rodziców

Dokumenty szkolne

Organizacje

Wydarzenia

Sukcesy

Konkursy

Opieka zdrowotna

Plan lekcji

Biblioteka szkolna

Świetlica szkolna

Logopeda

Projekty Edukacyjne

Gazetki szkolne

Nasza gmina, powiat

Kontakt

Koła Muzyczne

Losowa fotografia
Godło
Certyfikaty
Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Odkrywców Talentów
Europejski Fundusz Społeczny
BIP
Ankieta
Jak podoba wam się nowa skórka strony internetowej szkoły

Bardzo
Bardzo
60% [378 Głosów]

Średnio
Średnio
17% [109 Głosów]

Nie podoba się
Nie podoba się
22% [138 Głosów]

Głosów: 625
Od: 03/06/2013 18:22
do: 15/06/2017 23:38

Archiwum ankiet
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
101 szczytów w 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości
Wilki


101 szczytów w 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości – to akcja organizowana przez portal Aktualne warunki w górach, do której włączyli się również harcerze z 307 KGDH „Wilki”. W dniu 9 listopada pięcioosobową grupą udali się z Ujazdu oraz  Brzysk na szczyt Liwocza. Wyposażeni w worki na śmieci oczyszczali te trasy z odpadków pozostawionych przez nieroztropnych turystów i nie tylko. Zebrali łącznie 9 worków, które pozostawili we wcześniej uzgodnionym z Gminą Brzyska miejscu. Po dotarciu na szczyt, potwierdzili swój udział w fotografując się z oficjalnym plakatem akcji, biało-czerwoną flagą oraz zebranymi przez siebie odpadkami.
oprac. p. R. Nowiński


Koncert dla Niepodległej
Zaproszenie

Wycieczka do Fabryki Czekolady w Korczynie i kina Helios w Krośnie
Fabryka czekolady
Dnia 5 listopada 2019 r. klasa III A i III B pod opieką nauczycielek: p. W. Nowak, p. L. Jedziniak, p. B. Witalis i p. A. Nowak wybrały się na wycieczkę do Fabryki Czekolady w Korczynie.Jest to pierwsza na Podkarpaciu Pijalnia Czekolady w stylu starej fabryki - ściany z czerwonej cegły, rury pod sufitem i maszyny, które pokazują, jaki proces musi przejść ziarno kakaowca, zanim stanie się aromatyczną , słodką czekoladą. Uczniowie wzięli udział w warsztatach, które rozpoczęły się prelekcją na temat produkcji czekolady, obejrzeli 3 części filmu pt. „ Od ziarenka do tabliczki”. Dzieci miały okazję w ramach zajęć zrobić własnego, czekoladowego lizaka oraz zaprojektować i ozdobić tabliczkę czekolady. Podczas całej prezentacji pani przewodniczka częstowała wszystkich różnymi czekoladami: gorzką, mleczną, białą a nawet różową. Na zakończenie wycieczki każdy otrzymał własnoręcznie zrobione słodkości i dyplom. Po zakończonych zajęciach uczniowie udali się do Krosna do kina na film pt. „Był sobie pies 2”. Film ten opowiadał historię czterech wcieleń pewnego czworonoga i kilku opiekujących się nim osób. Był bardzo wzruszający i podobał się dzieciom. Po skończonym seansie wszyscy zadowoleni wróciliśmy do domu.
oprac. p. L. Jedziniak


Konkurs- Mój kochany pupil
W środę 6 listopada 2019 roku w świetlicy szkolnej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastyczno- literackiego pod hasłem„ Mój kochany pupil”. W konkursie udział wzięli uczniowie edukacji wczesnoszkolnej. Zadaniem dzieci było narysowanie ukochanego zwierzątka domowego oraz opracowanie rymowanki do wykonanej ilustracji. Wszystkie prace były bardzo ciekawe i różnorodne. Spośród wszystkich pięknych prac, komisja w składzie: p. Anna Róg, p. Jerzy Woźniak, wybrała trzy zwycięskie:
I miejsce Aleksandra Namysł kl. 3a,
II miejsce Paulina Merkwa kl. 3a,
III miejsce Maksymilian Wiączyk kl. 2a.
Wyróżnienie otrzymali: Nina Wójcik kl. 1a, Jakub Namysł kl. 1b, Rafał Salwik kl. 1b,  Aleksandra Szczepanik kl. 3a, Zofia Żygłowicz kl. 3b, Maria Biernacka kl. 3b. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe i słodkości. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.
oprac. p. Agnieszka Nowak

Konkurs


Wystawa medali poświęconych Janowi Pawłowi II
Wystawa
W dniu 26 października 2019 w izbie muzealnej w Kołaczycach odbyło się otwarcie wystawy medali, monet i znaczków poświęconych pamięci papieża Jana Pawła II  z okazji 40 rocznicy I pielgrzymki do Ojczyzny. Wystawę przygotowało Polskie Towarzystwo Numizmatyczne oraz Gminny Ośrodek Kultury. Wśród uczestników spotkania nie zabrakło harcerek i harcerzy z 307 KGDH  Wilki.
oprac. p. R. Nowiński


Uniwersytet dziecięcy
Inauguracja

Uniwersytet Dziecięcy UniKids w Kołaczycach to naukowa zabawa w studiowanie skierowana do dzieci w wieku od 5 do 10 roku życia. W zajęciach weźnie  85 młodych studentów. Zajęcia będą odbywać się będą dwa razy w miesiącu przez około 90 minut. Dzieci pojadą min. do Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazownictwa im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce. Część teoretyczna będzie organizowana w budynku naszej  szkoły, Gminnego Ośrodka Kultury.
oprac. p. R. Nowiński

Ślubowanie klas pierwszych
Ślubowanie


25października w naszej szkole odbyła się uroczystość "Pasowania na uczniów" dzieci z klasy I a i I b. Uczniowie klas pierwszych przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci  zaprezentowały swoje umiejętności w programie artystycznym przygotowanym przez wych.AgnieszkęWiejowską i wych. Annę Płazińską. Deklamując wiersze i śpiewając piosenki zostały nagrodzone gromkimi brawami przez przybyłych na uroczystość rodziców, gości oraz starszych kolegów i koleżanek. Następnie rozpoczęło się uroczyste ślubowanie.Dyrektor szkoły pani Małgorzata Skicka dokonała ceremonii pasowania dotykając ramię każdego ucznia dużym ołówkiem i wypowiadając słowa: "Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej".  Po uroczystym pasowaniu wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy .Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

Opracowała: A.Wiejowska