Szkoła Podstawowa w Kołaczycach
Nawigacja
ZSPiG

Szkoła

Historia szkoły

Dla nauczycieli

Dla uczniów

Dla rodziców

Dokumenty szkolne

Organizacje

Wydarzenia

Sukcesy

Konkursy

Opieka zdrowotna

Plan lekcji

Biblioteka szkolna

Świetlica szkolna

Logopeda

Projekty Edukacyjne

Gazetki szkolne

Nasza gmina, powiat

Kontakt

Koła Muzyczne

Losowa fotografia
Godło
Certyfikaty
Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Odkrywców Talentów
Europejski Fundusz Społeczny
BIP
Ankieta
Jak podoba wam się nowa skórka strony internetowej szkoły

Bardzo
Bardzo
60% [378 Głosów]

Średnio
Średnio
17% [109 Głosów]

Nie podoba się
Nie podoba się
22% [138 Głosów]

Głosów: 625
Od: 03/06/2013 18:22
do: 15/06/2017 23:38

Archiwum ankiet
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
W krainie Andersena
Świetlica szkolna zaprasza uczniów klas I- III do udziału w konkursie czytelniczo- plastycznym pod hasłem „W krainie Andersena”.  Zadaniem uczniów jest samodzielne przygotowanie pracy przestrzennej, dowolną techniką w formacie A3, przedstawiającą ulubionego bohatera przeczytanej baśni  H. Ch. Andersena. Oprócz ilustracji należy zamieścić podpis przedstawiający cytat, lub hasło z baśni, który może być napisany odręcznie, wyklejony lub przyozdobiony w dowolny sposób. Zapraszamy do udziału w konkursie.
Oprac. p. Agnieszka Nowak

Konkurs

Uwaga
Dyrekcja szkoły informuje, że zgodnie z zaleceniem MEN w czasie zawieszenia zajęć dydaktycznych nauczyciele prowadzą zdalne nauczanie. Wszyscy uczniowie otrzymują od nauczycieli materiały do zrealizowania kolejnych elementów podstawy programowej oraz zadania do zrobienia. Informacje znajdują się w dzienniku elektronicznym w zakładce zadania domowe albo są przekazywane uczniom za pośrednictwem poczty elektronicznej. Jeżeli uczniowie nie mają dostępu do tych informacji , ponieważ zapomnieli hasła lub nie podali adresu swojej poczty, proszeni są o przekazanie tej informacji wychowawcy lub wysłanie maila na pocztę szkoły: szkolakolaczyce@op.pl.
Spotkanie z panem Franciszkiem Batory.
Spotkanie

5 marca 2020 r. uczniowie starszych klas naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w nietypowej lekcji historii poświęconej majorowi Józefowi Batoremu.
Prelekcję wygłosił brat majora Józefa Batorego, Pan Franciszek Batory z Kolbuszowej, który w 2015 r. otrzymał nagrodę honorową "Świadek Historii", przyznawaną osobom szczególnie zasłużonym dla upamiętniania historii Narodu Polskiego w regionie oraz osobom wspierającym pion edukacyjny IPN.  Pan Franciszek jako 21-letni mężczyzna był świadkiem procesu sądowego, w którym został skazany jego brat i wszyscy niezłomni żołnierze IV Zarządu WiN, na cześć których ustalony został na 1 marca  Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.Podczas spotkania opowiadał o sytuacji politycznej jaka miała wtedy miejsce w Polsce, jak byli traktowani bohaterowie narodowi, jak odwdzięczano im się za lojalność wobec narodu. Pan Franciszek, który był świadkiem procesu własnego brata, majora Józefa Batoreg i całego oddziału Wolność i Niezawisłość.  opowiadał o tym co widział i słyszał. Spotkanie po raz drugi zorganizował ks. Grzegorz Złotek.
Poniżej zdjęcia ze spotkania:

KOMUNIKAT BURMISTRZA KOŁACZYC z dnia 12 marca 2020 r.
W związku z zagrożeniem epidemią COVID-19 (zwanego koronawirusem), Burmistrz Kołaczyc zwraca się z apelem do Mieszkańców Gminy Kołaczyce o zachowanie szczególnej ostrożności i ograniczenie kontaktów w środowisku lokalnym, unikanie miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi, a także ograniczenie wizyt w Urzędzie Miejskim w Kołaczycach i jednostkach podległych i w miarę możliwości załatwianie spraw urzędowych wykorzystując alternatywne drogi komunikacji tj. elektroniczną, telefoniczną i pocztową.
W związku z zawieszeniem zajęć w placówkach oświatowych, Burmistrz Kołaczyc również zawiesza zajęcia prowadzone przez Gminny Ośrodek Kultury i zajęcia odbywające się na boiskach sportowych „Orlik”. Braku zajęć w szkołach prosimy nie traktować jako dodatkowych dni wolnych od nauki, ale ma to na celu zwiększenie bezpieczeństwa zarówno dzieci jak i dorosłych poprzez izolowanie dzieci i młodzieży w domach.
Prosimy również o bezwzględne przestrzeganie zasad higieny osobistej i czystości pomieszczeń, w których przebywają osoby.
Jednocześnie apelujemy o zwrócenie szczególnej uwagi na zamieszkujące w sąsiedztwie osoby starsze, samotne, należące do grupy zwiększonego ryzyka i przekazywanie informacji o niepokojących zjawiskach do sołtysa, do Urzędu Miejskiego w Kołaczycach, do GOPS.
Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego.
Stacja sanitarno-epidemiologiczna w Jaśle – tel. 500-544-035
Oddział obserwacyjno - zakaźny w Jaśle – tel. 13 443 75 30

Prosimy o śledzenie na bieżąco stron internetowych: Gminy Kołaczyce, Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Powiatowej Stacji Sanitarno -Epidemiologicznej w Jaśle:
http://www.kolaczyce.pl/
https://gis.gov.pl/
https://www.gov.pl/web/edukacja
http://www.sanepidjaslo.pl/


Bezpośredni kontakt w Urzędzie Miejskim w Kołaczycach pod numerem telefonu:
13 44 605 74 oraz  13 446 02 49

Burmistrz Kołaczyc Stanisław Żygłowicz

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych
NewsyOd 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Rodzicu,

ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

W szczególnie uzasadnionych sytuacjach rodzic ucznia z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego może wystąpić do dyrektora szkoły, do której uczęszcza jego dziecko o zapewnienie opieki.

Uczniu,

pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.


Konkurs na budki lęgowe
Konkursy

KONKURS
na
„Budki lęgowe dla ptaków”
Regulamin konkursu
1. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej.
2. Przedmiotem konkursu jest wykonanie budki lęgowej dla dowolnego ptaka wg własnego pomysłu.
3. Budka powinna być wykonana z desek, deseczek, patyków o grubości minimum 2cm.
4. Termin składania prac do 30 marca 2020r. do kantorka obsługi szkolnej (na dole obok szatni i salki korekcyjnej).
5. Prace oceni komisja i ogłosi wyniki 31 marca 2020r.
Życzymy powodzenia!

LUTY MIESIĄCEM ZDROWIA
Miesiąc luty w naszej szkole przebiegał pod hasłem „ LUTY MIESIĄCEM ZDROWIA”.
Uczniowie najstarszych klas przygotowali prezentacje mające na celu uświadamianie wagi zdrowego odżywiania.
"Natura na pomoc" – Uczniowie mieli okazję zapoznać się z dobroczynnym działaniem ziół, także w praktyce wykonując i rozprowadzając aromatyczne i lecznicze napary.
"Ze sportem za pan brat" – propagowana była aktywność fizyczna i umysłowa poprzez zabawy ruchowe przygotowane przez starsze koleżanki dla młodszych klas. Starsi uczniowie mieli możliwość poruszyć ciało i umysł przy ćwiczeniach aerobowych, a także grach logicznych i planszowych.
" Wspólne, zdrowe drugie śniadanie" –odbył się konkurs międzyklasowy na dobrze zbilansowane dietetycznie i pyszne drugie śniadanie. Uczniowie przygotowali pyszne, zdrowe i zachęcające estetyką śniadania, gratulujemy pomysłowości i zaangażowania!

luty miesiacem zdrowiaCzęścią akcji był konkurs plastyczny na plakat "Wolni od nałogów".
Poziom prac konkursowych był bardzo wysoki, tym bardziej gratulujemy wyróżnionym:

Wyniki konkursu plastycznego
Klasy I- III
I miejsce – Szymon Maziarz kl. I b
II miejsce – Patryk Zięba kl. III a
Klasy IV-VIII
I miejsce
Julia Janik – kl. VI a
Krzysztof Rachowicz kl. VII b
II miejsce 
Aleksandra Pacana kl. VI a
Anna Pacana kl. VI a
Laura Wrona kl. VI a
III miejsce
Dominika Wnęk kl. V b
Damian Wnęk kl. V b
Anna Madejczyk i Maria Kozik kl. VII b
Wyróżnienie
Patryk szczerba – kl. V a
Oliwia Jastrzębska, Agnieszka Olszówka kl. VIII b

opracowała p. Monika Kapitan