Szkoła Podstawowa w Kołaczycach
Nawigacja
ZSPiG

Szkoła

Historia szkoły

Dla nauczycieli

Dla uczniów

Dla rodziców

Dokumenty szkolne

Organizacje

Klasy

Wydarzenia

Sukcesy

Konkursy

Opieka zdrowotna

Plan lekcji

Biblioteka szkolna

Świetlica szkolna

Logopeda

Projekty Edukacyjne

Gazetki szkolne

Nasza gmina, powiat

Kontakt

Szkolna Metamorfoza

Koła Muzyczne

Losowa fotografia
Godło
Certyfikaty
Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Odkrywców Talentów
Europejski Fundusz Społeczny
BIP
Ankieta
Jak podoba wam się nowa skórka strony internetowej szkoły

Bardzo
Bardzo
60% [378 Głosów]

Średnio
Średnio
17% [109 Głosów]

Nie podoba się
Nie podoba się
22% [138 Głosów]

Głosów: 625
Od: 03/06/2013 18:22
do: 15/06/2017 23:38

Archiwum ankiet
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
MAJÓWKA W Domu Pomocy Społecznej NAZARET
W niedzielne, majowe popołudnie 12.05.2019r. członkowie Szkolnego Koła PCK po raz kolejny odwiedzili DPS. Tym razem skorzystaliśmy z pięknej pogody i przy wspólnym grillowaniu świetnie się bawiliśmy wspólnie śpiewając, zarówno przy akompaniamencie gitary jak i radia, które zapewniło nam świetne, biesiadne przeboje. Po zjedzeniu gorącej kiełbaski oraz pysznych ciast i ciasteczek, pomimo pełnych brzuchów, każdy, również mieszkanki DPS świetnie się bawiliśmy wygłupiając i tańcząc ile każdy miał sił. Nie zabrakło również humorystycznych scenek, które niespodziewanie i ku zaskoczeniu wszystkich przedstawiała jedna z Pań.  To był świetnie spędzony czas, zarówno dla nas jak i Pań z DPS. Do zobaczenia wkrótce!
oprac. p. Anna Sypień
Majówka w DPS


Tajemniczy ogród
Tajemniczy ogród

Czym jest dom, rodzina, miłość i przyjaźń? Na to pytanie próbowali sobie odpowiedzieć widzowie, którzy 9 i 10 maja 2019r. przybyli na spektakl „Tajemniczy ogród”. Uczniowie naszej szkoły przygotowali przedstawienie opowiadające
o narodzinach miłości, szacunku i wzajemnym zrozumieniu.
Mary, rozkapryszona, niekochana dziewczynka, po śmierci rodziców, przybywa do domu swego wuja Archibalda Crevena. Tam, po pewnym czasie nawiązuje przyjaźń z Dickiem, ogrodnikiem Benem i dowiaduje się o kuzynie Collinie, który również czuje się niekochany przez ojca. Symboliczne otwarcie furtki i wspólne obcowanie w ogrodzie zmienia Mery i Collina. Dzieci odzyskują wiarę
w siebie i innych ludzi, otwierają się na przyjaźń i miłość.

Narrator: Julia Janik, Zuzanna Wojdyła

Wuj Archibald Craven: Patrycja Drzymalska

Colin ( syn Archibalda Cravena ): Wiktor Woliński

Dr Craven  ( brat Archibalda Cravena ): Julia Fryc

Pani Medlock: Sylwia Samborska
Mary Lenox : Weronika Czuba, Julia Wnęk
Susan Sowerby ( matka Dicka i Marty): Zuzanna Michalec
Ogrodnik Ben Weatherstaff: Tomasz Kopera

Pokojówka Marta: Maria Kozik

Dick  ( brat Marty ): Mikołaj Kapitan

Pitcher ( stary kamerdyner): Aleksandra Krajewska

Osoby – drzewa, osoba ptak, dzieci, motyle: Amelia Gajda, Maja Ochałek, Laura Wrona, Patrycja Bachórz, Michał Szlachta, Magdalena Lenart.

oprawa muzyczna: Sylwia Samborska, Patrycja Drzymalska, Piotr Jedziniak
wykonanie plakatu: Anna Madejczyk
reżyseria: Dorota Maciejowska – Buda, Monika Kapitan

Szczególne podziękowania:
-  dla Władz Samorządowych za udostępnienie Sali Bankietowej,
- dla GOK w Kołaczycach za pomoc w realizacji przedsięwzięcia,
- dla pań: Edyty Rączki, Lucyny Maziarz i Marzeny Samborskiej za pomoc
przy wykonaniu dekoracji,
- dla Młodych Aktorów za zaangażowanie i wytrwałość.
Oprac. Dorota Maciejowska – Buda, Monika Kapitan


Szkolne obchody Święta 3 Maja

3 Maja 201930 kwietnia odbyła się akademia upamiętniająca wydarzenia z drugiej połowy XVIII wieku. Szkolni artyści wystawili montaż poetycko-muzyczny poświęcony ważnemu polskiemu świętu – rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Narrację w konwencji rozmowy poprowadziły Kinga Korecka i Patrycja Machowska.Następnie uczniowie klasy 3 a gimnazjum przedstawili program nawiązujący do historii Konstytucji 3 maja i polskich symboli narodowych.
Akademię uświetnil szkolny chór.
oprac. p. Aneta Burek

Wycieczka do Bochni
Wycieczka do BochniDnia 29 kwietnia 2019 r, uczniowie klasy 2a,2b i 3a wraz z  naucz. : p.W. Nowak, p. L. Jedziniak, p.A. Płazińską , p.B. Witalis ip.A. Madejczyk. zwiedzili najstarszą w Polsce Kopalnię Soli w Bochni.
Zwiedzanie kopalni dzieci rozpoczęły od zjazdu pod ziemię ciemnym, wilgotnym szybem Campi. Zjechały windą na głębokość 212 metrów. Dużą atrakcją był pobyt w kaplicy św. Kingi, gdzie uczniowie poznali legendę o pierścieniu św. Kingi i odkryciu soli na bocheńskiej ziemi.
Fotograf zrobił także wszystkim pamiątkowe zdjęcia. Zwiedzanie kopalni miało charakter podróży w czasie.  W opowiadaniu o bocheńskiej soli przewodniczce pomogły multimedialne postacie np. kupcy genueńscy. Za pomocą holograficznych, interaktywnych inscenizacji i przestrzennych słuchowisk pokazane zostały średniowieczne techniki wydobywcze, zwyczaje górnicze oraz inne momenty z życia kopalni. Zwiedzający mieli wrażenie, jakby praca górników w kopalni odbywała się tuż obok nich. Następnie dzieci spotkały się ze SKARBNIKIEM, który po wielu opowieściach obdarował każdego ucznia woreczkiem z solą na pamiątkę.
Po zwiedzaniu, uczniowie mieli pod ziemią czas na obiad, zabawę, grę w piłkę nożną i zakup pamiątek. Kilkugodzinnypobyt w kopalni okazał się niezwykłą przygodą, interesującą lekcją i świetną zabawą.
Na koniec  na uczestników wycieczki czekała kolejka, którą przemierzyli kilometrową trasę pomiędzy szybem Campi i Sutoris.
Wszyscy wrócili do Kołaczyc zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń.

oprac. p. Lucyna Jedziniak

Harcerze z 307 KGDH WILKI
Życie SzkołyDnia 26.04.2019 roku odbyła się olimpiada sportowa, w której uczestniczyły: dh.Monika, dh. Emilia, dh. Greta, dh. Zuza, dh. Amelia,dh. Laura, dh. Julia, dh. Milena,dh. Ola, dh. Julia, dh. Emilia,dh. Ania, dh. Monika, dh. Ola,dh. Zuza . Harcerki zmagały się z wyzwaniami takimi jak: bieganie, rzucanie woreczkiem, rzucanie piłką itd.  ywalizacja zakończyła się zdobyciem dwóch 1 miejsce w kategorii harcerki starsze i harcerki oraz 2 miejsce w kategorii harcerki. Po zakończeniu olimpiady pojechaliśmy autobusem do Kołaczyc i wszyscy rozeszli się do domów.

Dnia 25.04.2019r. odbył się wyjazd do JDK na film "Pensjonat" o godzinie 17:00. Przedstawia on akcję ataku na więzienie w Jaśle w czasie II wojny światowej. Uczestniczyli w niej Harcerze z 307 KGDH "WILKI" Harcerki i harcerze: dh.Monika  dh.Emilia dh.Laura dh.Weronika dh.Ania dh.Ola dh.Julia dh.Julia dh.Zuza oraz dh.Paweł. Po obejrzeniu filmu poszliśmy pod tablice upamiętniającą bohaterów akcji " Pensjonat"  Po całym zajściu druhny i druhowie wrócili do domów.

Wilki

Dnia 24.04.2019r. odbyła się gra terenowa po Jaśle z okazji Tygodnia Bohatera Hufca. Uczestniczyli w niej Harcerze z 307 KGDH "WILKI"dh. Zuza, dh. Laura, dh. Amelia, dh. Magda, dh. Weronika, dh. Milena, dh. Julka, dh. Paweł, dh. Gracjan, dh. Bartek, dh. Ada, dh. Monika, dh. Kasia, dh. Emilka oraz dh. Baranek. Po grze organizowanej przez szczep "Orląt" odbyła się polowa msza święta odprawiona przez kapelana Hufca ks. Józefa Obłoja.

Dnia 26.04.2019 roku odbył się rajd z okazji zakończenia tygodnia bohatera hufca , w którym uczestniczyli : dh.Monika , dh.Ada , dh.Ola , dh.Marysia , dh.Zuza , dh.Dominik , dh.Paweł . Harcerze i harcerki na samym początku pojechali na cmentarz w Warzycach gdzie odbył się krótki apel oraz dostaliśmy pierwsze zadania , po zakończeniu pierwszych zadań udaliśmy się do bunkier z drugiej wojny światowej mierzący aż 400 metrów po zwiedzeniu dostaliśmy kolejne zadania gdy już skończyliśmy pojechaliśmy do Gogołowa i tam zadania też były a z tam tąd poszliśmy na cmentarz wojenny , kolejne zadania i przy okazji  ostatnie a gdy skończyliśmy zadania poszliśmy pod szkołę w Sowinie na ciepły posiłek , odpoczęliśmy, pojedliśmy i udaliśmy się w drogę do Kołaczyc.
Opracowanie: dh Zuzanna Wojdyla, dh Emilia Kaleta, dh Monika Sypień

Dzień otwarty LO Kołaczyce
Dni otwarte LO Kołaczyce

Dnia 29.04.2019  odbyły się dni otwarte w liceum ogólnokształcącym w Kołaczycach. Brali w nim udział uczniowie 3 klas gimnazjum oraz 8 klas podstawowych. Nauczyciele oraz uczniowie liceum pokazywali oraz opowiadali co robią na codzień i czym się zajmują. 

Monika Sypień kl. 8a

Dzień Ziemi
Dzień Ziemi

Z okazji Dnia Ziemi, który obchodzimy 22 kwietnia zorganizowano w naszej szkole konkurs „ Kwiatek dla Ziemi – mini ogródek w doniczce”. Uczniowie poszczególnych klas przygotowali kompozycje z kwitnących kwiatów, ziół i innych dekoracyjnych roślin. Nagrodzono „klomb na palecie” klasy II a, „kwitnący pociąg” klasy IV b, „ogród z wiatrakiem” klasy VI b i kompozycję kwiatową klasy VIII b. Nagrody, którymi były między innymi kwitnące drzewa i krzew ufundował sklepik szkolny. Rośliny te będą ozdobą obejścia naszej szkoły.

oprac. p. Małgorzata Pawluś