Szkoła Podstawowa w Kołaczycach
Nawigacja
ZSPiG

Szkoła

Historia szkoły

Dla nauczycieli

Dla uczniów

Dla rodziców

Dokumenty szkolne

Organizacje

Klasy

Wydarzenia

Sukcesy

Konkursy

Opieka zdrowotna

Plan lekcji

Biblioteka szkolna

Świetlica szkolna

Logopeda

Projekty Edukacyjne

Gazetki szkolne

Nasza gmina, powiat

Kontakt

Szkolna Metamorfoza

Koła Muzyczne

Losowa fotografia
Godło
Certyfikaty
Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Odkrywców Talentów
Europejski Fundusz Społeczny
BIP
Ankieta
Jak podoba wam się nowa skórka strony internetowej szkoły

Bardzo
Bardzo
60% [378 Głosów]

Średnio
Średnio
17% [109 Głosów]

Nie podoba się
Nie podoba się
22% [138 Głosów]

Głosów: 625
Od: 03/06/2013 18:22
do: 15/06/2017 23:38

Archiwum ankiet
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
II CZĘŚĆ WIECZORNICY
15 maja 2010 roku (sobota) odbyła się w naszej szkole II część WIECZORNICY Z JPII. W tym roku skupiliśmy się przede wszystkim na OSOBIE PAPIEŻA POLAKA, na WARTOŚCIACH, JAKIMI ŻYŁ I JAKIE NAM POZOSTAWIŁ DO REALIZACJI NA DRODZE DO ŚWIĘTOŚCI. Każda z grup podawała zadania do realizacji (do wglądu w newsie: LAUREACI KONKURSU O SŁUDZE BOŻYM JANIE PAWLE II), abyśmy nie tylko wykazywali się wiedzą, ale i czynami dawali świadectwo naśladownictwa Papieża Polaka.
Poszczególne punkty programu przeplatane były wesołym śpiewem i tańcami. Na pierwszy „rzut poszła” zabawa MOJA ULIJANKO, która od dawna budziła duże emocje. Każdy kto nie miał własnych warkoczy musiał założyć perukę. Różnorodność fryzur oraz ich kolorystyka budziła wielką radość wśród wszystkich zebranych. Pozostałe zabawy to szereg ulubionych piosenek i tańców dziecięcych wśród których... (czytaj więcej)

Wyniki szkolnego konkursu matematycznego
W dniu 13 maja 2010 r przeprowadzony został konkurs matematyczny, który miał wyłonić najlepszych matematyków spośród uczniów naszej szkoły. Zadania przygotowane przez nauczycielki obejmowały zakres materiału obowiązujący w danej klasie, lecz wymagały od uczniów logicznego myślenia, prawidłowego zapisu i precyzji w rozumowaniu. Były to zadania o podwyższonym stopniu trudności. Komisja w składzie: p. Wanda Nowak, p. Marzena Merkwa, p. Małgorzata Pawluś, p. Anna Bukowska, p. Zofia Ulanecka i p. Barbara Kopacz przeprowadziła konkurs i  wyłoniła zwycięzców.

miejsce klasy I- III klasy IV- VI wyróżnienia
I Piotr Krajewski kl. I b Aleksandra Iwanicka
kl. IV b
Łukasz Lechwar kl. IV b
Gabrysia Hajduk kl. IV a
Monika Liszka Vb
Żygłowicz Paweł Va
Żygłowicz Tomasz Va
Karol Pawłowski VI b
Bartosz Boroń VI b
I Grzegorz Czarnecki kl. II a Tomasz Filipek kl. V b Kamil Kucharczyk Ib
Zuzanna Sawa Ia
I Jakub Woźniak kl. III b Daniel Szpak VI a
Przemysław Boroń VIb
Beniamin Sniegowski IIb
Karolina Kucharczyk IIIb
Rafał Żygłowicz IIIa


Z VII Powiatowego Konkursu Matematycznego dla kl. I gimnazjum

W VIII Powiatowym Konkursie Matematycznym dla uczniów klas I-ych gimnazjalnych wzięło udział 73 uczniów ze szkół : Gimnazjum w Lipnicy Dolnej, Gimnazjum w Bieździedzy, Gimnazjum w Brzostku, Gimnazjum nr.l w Jaśle, Gimnazjum nr. 2 w Jaśle, Gimnazjum nr 4 w Jaśle, Gimnazjum w Nowym Żmigrodzie, Gimnazjum w Sieklówce, Gimnazjum w Sowinie, Gimnazjum w Brzyskach, Gimnazjum w Lubliny, Gimnazjum w Osobnicy, Gimnazjum w Krajówkach i Gimnazjum w Kołaczycach.

Komisja w składzie : mgr Zofia Ulanecka, mgr Barbara Kopacz i mgr Anna Bukowska przeprowadziła obydwa etapy konkursu wg ustalonego wcześniej regulaminu. Po dokonaniu analizy prac uczniów i ich oceny, komisja ustaliła listę laureatów konkursu.

Podsumowanie konkursu i rozdanie nagród odbyło się w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kołaczycach. Na tę uroczystość przybyli zaproszeni goście : Pani Burmistrz Miasta Kołaczyce mgr Małgorzata Salacha, Pani Dyrektor ZSPiG w Kołaczycach mgr Małgorzata Skicka, nauczyciele matematyki gimnazjów uczestniczących w konkursie i uczniowie - gimnazjaliści klas I-ych.Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Szkoły dziękując wszystkim za przybycie i gratulując dużych osiągnięć zarówno uczniom jak i pedagogom. Pani Burmistrz bardzo serdecznie pogratulowała wszystkim uczniom sukcesów w matematyce i życzyła im dalszych w następnych latach nauki, a następnie wręczyła dyplomy i nagrody zwycięzcom konkursu.


3 maj - tablica

Z okazji uroczystości uchwalenia Konstytucji, którą co roku obchodzimy 3 maja, w holu naszej szkoły można zobaczyć pięknie przygotowaną tablicę, która jest poświęcona temu właśnie dniu. Wykonanie i pomysł zawdzięczamy p. Annie Sypień - dziękujemy !!!Akademia z okazji 3 maja
3 maj - jest co roku ważną datą dla wszystkich Polaków. To właśnie tego dnia w 1791 roku została uchwalona Konstytucja, która była I w Europie i II na świecie. Ustawa ta przypominała, aby walczyć o niepodległość. Zdaniem dwóch współautorów, Ignacego Potockiego i Hugona Kołłątaja była "ostatnią wolą i testamentem gasnącej Ojczyzny".

Z tej właśnie okazji została przygotowana przez naszych nauczycieli uroczysta akademia, w której wystąpili uczniowie z gimnazjum i szkoły podstawowej. Wcześniej mogliśmy jeszcze zobaczyć piękny występ taneczny dzieci z Gminnego Przedszkola w Kołaczycach. To wszystko można było obejrzeć około godz. 13 w sali bankietowej Gminnego Ośrodka Kultury. Przygotowaniem części słownej zajęła się p. Aneta Burek, p. Dorota Maciejowska-Buda, p. Anna Sypień i p. Robert Nowiński. Chór szkolny ,,Fraza", któremu przewodniczył p. Marcin Krupa, wykonywał...