Szkoła Podstawowa w Kołaczycach
Nawigacja
ZSPiG

Szkoła

Historia szkoły

Dla nauczycieli

Dla uczniów

Dla rodziców

Dokumenty szkolne

Organizacje

Klasy

Wydarzenia

Sukcesy

Konkursy

Opieka zdrowotna

Plan lekcji

Biblioteka szkolna

Świetlica szkolna

Logopeda

Projekty Edukacyjne

Gazetki szkolne

Nasza gmina, powiat

Kontakt

Szkolna Metamorfoza

Koła Muzyczne

Losowa fotografia
Godło
Certyfikaty
Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Odkrywców Talentów
Europejski Fundusz Społeczny
BIP
Ankieta
Jak podoba wam się nowa skórka strony internetowej szkoły

Bardzo
Bardzo
60% [378 Głosów]

Średnio
Średnio
17% [109 Głosów]

Nie podoba się
Nie podoba się
22% [138 Głosów]

Głosów: 625
Od: 03/06/2013 18:22
do: 15/06/2017 23:38

Archiwum ankiet
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
             
IX Powiatowy Konkurs Matematyczny dla klas I gimnazjum
Konkursy
Dnia 5 kwietnia w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kołaczycach odbył się IX Powiatowy
Konkurs Matematyczny dla uczniów klas I-ych gimnazjalnych. Uczestniczyli w nim uczniowie z Gimnazjum w Cieklinie, Łężynach, Osobnicy, Błażkowej, Dębowcu, Sieklówce, Bieździedzy, Nowym Żmigrodzie, Umieszczu, Gimnazjum nr 1, nr 2 i nr 4 w Jaśle i oczywiście uczniowie z Gimnazjum w Kołaczycach. Łącznie w konkursie wzięło udział 63 gimnazjalistów.
Konkurs rozpoczęło wystąpienie Dyrektora ZSPiG w Kołaczycach pani mgr Małgorzaty Skickiej, która bardzo serdecznie powitała wszystkich uczestników i życzyła im powodzenia. Potem rozpoczęło się już tylko spotkanie z czystą matematyką, z różnymi zadaniami i problemami matematycznymi. Pierwszy etap konkursu obejmowało 20 zadań zamkniętych, drugi natomiast 4 zadania otwarte. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: nauczycielka ZSPiG w Sieklówce pani mgr Alicja Stefanik, nauczycielki ZSPiG w Kołaczycach pani mgr Barbara Kopacz i pani mgr Zofia Ulanecka.

Zdjęcia->>> kliknij


Pokaz motyli
Dnia 1 kwietnia naszą  szkołę odwiedziło dwóch panów, chcących zaprezentować uczniom Szkoło Podstawowej swoje wspomnienia przywiezione z Peru. 
Na wstępie panowie przedstawili tereny, o których będzie mowa, a następnie przybliżyli uczniom umiejscowienie na mapie świata Peru oraz jego ukształtowanie powierzchni, klimat czy występujące, znane gatunki roślin i zwierząt. Celem wędrówki była Nizina Amazonki i wiecznie zielony Tropikalny Las Deszczowy. To właśnie tam dwaj mężczyźni udali się w poszukiwaniu różnych gatunków motyli i innych ciekawych owadów. 
Uczniowie mogli wysłuchać opowiadań o tym, jak mieszkają Indianie, czym się żywią oraz jak zdobywają pożywienie. 
W drugiej części prezentacji został zaprezentowany pokaz, składający się z około 2 tysięcy eksponatów. Nie były to tylko i wyłącznie motyle, ale również chrząszcze, ćmy, mrówki i pająki. Atrakcją dla uczniów był również mały, nieżywy krokodyl, skorupa żółwia i czaszka piranii. Wszyscy uczniowie zgromadzeni tego dnia w świetlicy szkolnej wzbogacili swoją wiedzę o mnóstwo nowych doświadczeń. Wszyscy wychodzili z pokazu berdzo zadowoleni i ???o niebo??? mądrzejsi???

Harmonogram rekolekcji wielkopostnych 2010/2011
Harmonogram rekolekcji
Dzień tygodnia Klasy I-III SP Klasy I-III G
Poniedziałek 800- 915: zajęcia z wychowawcami
915-  zbiórka przed szkołą
930- 1030- Msza Św.
1050- 1135- Film
Obiad dla SP: 1145
745- zbiórka przed szkołą
800- 900 Msza Św.
915 Film
Obiad dla gimnazjum: 1215
Wtorek Sprawdzian po klasie VI. W tym dniu Szkoła podstawowa ma jednie nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 1800. 745- zbiórka przed szkołą
800- 900- Msza Św.
930- 1100 zajęcia z wychowawcami. Rozmowa o filmie.
Obiad o 1105.
Środa 900- zbiórka przed szkołą
915- 1015 Msza Św.
1030 -1145 -konkurs plastyczny
Obiad dla SP godz. 1145
745- zbiórka przed szkołą
800- 900- Msza Św.
915- 1100- zajęcia w szkole- konkursy związane z Janem Pawłem II.
Obiad o 1105.Wycieczka do Rzeszowa- sprawozdanie Oli Iwanickiej i Marianny Śniegowskiej z kl. Va

Sztuka w teatrze W. Siemaszkowej

Dnia 18.03.2001 r odbyła się wycieczka do Rzeszowa. Wyjechaliśmy o godzinie 900 . Najpierw udaliśmy sie do Teatru im. Wandy Siemaszkowej. Ogladaliśmy spektakl "O dwóch takich co ukradli księżyc", który wszystkim bardzo sie podobał. Podziwialiśmy przepiękne stroje, wspaniałą grę aktorów. Sztuka opowiadał o miłości matczynej do synów, którzy przysparzali dużo problemów. Potem, w czasie swojej podróży zrozumieli, że matka jest najważniejszą osobą w życiu każdego człowieka. Następnie poszliśmy do Rzeszowskich Podziemi, gdzie zwiedziliśmy zabytkowe piwnice. Eksponaty były bardzo ciekawe. Na koniec pojechaliśmy do KFC na posilek. Do Kołaczyc dojechaliśmy około godziny 1800 .Wycieczka wszystkim się podobała.

Nasze osiągniecia

W dniu 17 marca 2011 r. w I LO w Jaśle odbyło się podsumowanie jubileuszowej X edycji Konkursu Matematycznego im. Hugona Steinhausa. Konkurs ten organizowany jest na różnych szczeblach:

  • dla uczniów szkół podstawowych – Konkurs organizuje 1. Gimnazjum w Jaśle,
  • dla gimnazjalistów - Konkurs organizuje i przeprowadza Zespół szkół nr 4 w Jaśle ,
  • dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych – Konkurs organizuje I LO w Jaśle.

Dwóch uczniów naszej szkoły zajeło wysokie miejsca.
Pierwsze miejsce w kategorii kl. I gimnazjum zajął: Przemysław Boroń, natomiast Bernard Śniegowski może pochwalić się III miejscem w kategorii kl. III gimnazjum. Wszystkim laureatom, a szczególnie naszym kolegom ze szkoły składamy serdeczne gratulacje! 
Zdjęcia z uroczystości wręczenia nagród można obejrzeć na 
tej stronie 


Giełda szkół
11 marca br. o godz. 9:00 uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum udali się na giełdę szkół do Zespołu Szkół nr 3 im. Stanisława Pawłowskiego w Jaśle. Na miejscu 11 szkół ponadgimnazjalnych kierując swe oferty nauczania próbowało zachęcić młodzież do podjęcia nauki w swych szeregach. Przed gimnazjalistami stoi dylemat, bo pośród zaprezentowanych tak bogatych programów, która szkoła będzie najlepsza?

Poznać Etiopię!
Dnia 3 lutego o godzinie 8.00 w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z podróżnikiem. Był to członek grupy "TRZASK", który zwiedził jeden z krajów afrykańskich - Etiopię.
Młodzież licznie zebrana na spotkaniu, mogła podziwiać prezentację obrazującą życie mieszkańców Etiopii. Można było dowiedzieć się wielu nowych nie znanych rzeczy na temat kultury, języka, obyczajów czy pracy mieszkańców tego kraju. Wiele zdjęć zrobionych podczas kilkutygodniowego pobytu w Etiopii skłaniało do myślenia, refleksji nad warunkami, w jakich muszą żyć tamtejsi mieszkańcy, jak piękny, lecz niebezpieczny i dotknięty głodem jest to kraj.
Podczas prezentacji młodzież z zainteresowaniem wsłuchiwała się w opowiadania i anegdotki prezentowane im przez podróżnika. Pod koniec spotkania można było z bliska przyjrzeć się kilku bardzo interesującym rzeczom, które zostały przywiezione właśnie z Etiopii.
Na koniec warto przytoczyć opinie uczniów wychodzących ze świetlicy: "Ale super!". Oznacza to, że młodzież z ochotą obejrzała tę prezentację i wiele zapamiętała z jej treści.

Zdjęcia zamieszczone są w dalszej części