Szkoła Podstawowa w Kołaczycach
Nawigacja
ZSPiG

Szkoła

Historia szkoły

Dla nauczycieli

Dla uczniów

Dla rodziców

Dokumenty szkolne

Organizacje

Klasy

Wydarzenia

Sukcesy

Konkursy

Opieka zdrowotna

Plan lekcji

Biblioteka szkolna

Świetlica szkolna

Logopeda

Projekty Edukacyjne

Gazetki szkolne

Nasza gmina, powiat

Kontakt

Szkolna Metamorfoza

Koła Muzyczne

Losowa fotografia
Godło
Certyfikaty
Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Odkrywców Talentów
Europejski Fundusz Społeczny
BIP
Ankieta
Jak podoba wam się nowa skórka strony internetowej szkoły

Bardzo
Bardzo
60% [378 Głosów]

Średnio
Średnio
17% [109 Głosów]

Nie podoba się
Nie podoba się
22% [138 Głosów]

Głosów: 625
Od: 03/06/2013 18:22
do: 15/06/2017 23:38

Archiwum ankiet
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Rekord dla Niepodległej
Rekord dla Niepodległej

Kolorowy tydzień
Kolorowy tydzień

W naszej szkole 26.10.2018 r. zakończył się kolorowy tydzień poświęcony zdrowemu odżywianiu i właściwemu stylowi życia. Wcześniej wykonano plakaty i gazetkę prezentujące tematykę prozdrowotną.
Na każdy dzień zaplanowaliśmy ciekawe zadania. W poniedziałek wszyscy uczniowie klas I – III spotkali się z Panią dietetyk i wysłuchali prelekcji na temat właściwego odżywiania i obejrzeli prezentację o wartościowej diecie. We wtorek wszyscy przyszli ubrani na czerwono (lub pomarańczowo) i to był dzień marchewkowy. Dzieci robiły surówkę z jabłek i marchewki.
W środę królował kolor żółty – był to dzień bananowy. Czwartek królowała zieleń: jabłka, ogórki, kapusta, brokuły i szczypiorek. Przypomniał nam się przerabiany utwór J. Brzechwy pt. „Na straganie”. Piątek to podsumowanie akcji: dzień wielokolorowy – wszyscy robili przepyszne – kolorowe kanapki.
Mamy nadzieje, że dzięki takiej akcji niejedno dziecko zrozumiało, że warto się zdrowo odżywiać, gdyż to zaprocentuje w przyszłości.
zdjęcia->>>

oprac. p. L. Jedziniak

Gdy jesienny nadszedł czas, uczniowie II a poszli w las.
Wycieczka do lasu

18 października klasa II a wraz z wychowawczynią p. W. Nowak wybrała się do lasu. Dzieci odbyły długi spacer po lesie, który oczarował ich swym pięknem . W górze widać było wirujące na wietrze liście, a pod nogami słał się różnokolorowy dywan. Podczas tej wyprawy zbierały skarby ,które  „ Pani Jesień” pozostawiła w lesie: szyszki, żołędzie, kolorowe liście. Wędrówka leśnymi dróżkami była doskonałą okazją do obserwacji naturalnego środowiska zwierząt i roślin. Nie zabrakło też innych wrażeń. Zabawy w podchody, chowanego sprawiły, że zmęczeni, ale uśmiechnięci i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.
oprac. p. W. Nowak
zdjęcia->>>

Pasowanie uczniów klas pierwszych

Pasowanie 2018/19

zdjęcia->>>

"Jesteśmy już uczniami"

24 października w naszej szkole odbyła się uroczystość "Pasowania na uczniów" dzieci z klasy I a. Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci z klasy I a zaprezentowały swoje umiejętności w programie atrystycznym przygotowanym przez wych. Bogusławę Słowik. Deklamując wiersze i spiewajac piosenki zostały nagrodzone gromkimi brawami przez przybyłych na uroczystość rodziców, gości oraz starszych kolegów i koleżanek. Następnie "pierwszoklasiści" uroczyście ślubowali na flagę państwową.
Dyrektor szkoły pani Małgorzata Skicka dokonała ceremonii pasowania dotykając ramię każdego ucznia dużym ołówkiem i wypowiadojąc słowa: "Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej".  Po uroczystym pasowaniu wszyscy uczniowie otrzymali na pamiątkę dyplomy i drobne prezenty.

oprac. p. B. Słowik
Pokazy fizyczne i chemiczne
23 października 2018 r. nasza szkoła  gościła  animatora z firmy „Grupa Zaelektryzowani” z Lublina. Zaprezentował pokazy fizyczne i chemiczne pt. „Naukowa epidemia, czary mary i alchemia”. W programie znalazły się eksperymenty z fizyki i chemii, bezpieczne zabawy z gazami np. dwutlenkiem węgla, helem, wodorem . Pokazy odbyły się z wykorzystaniem dużej kolekcji rekwizytów,  znanych i stosowanych  najczęściej w życiu codziennym. W ramach spektaklu przeprowadzono doświadczenia takie jak: rura Bernoullego,  lewitujące piłki, wpływ działania siły odśrodkowej na człowieka, właściwości metanu i mieszanki propan butan, powstawanie wodoru i dwutlenku węgla.
Uczniowie mogli nie tylko zobaczyć eksperymenty, ale również wziąć udział w niektórych z nich, co wykonywali z wielkim zaangażowaniem. Po zaprezentowanych pokazach animator odpowiadał na pytania młodzieży i wyjaśniał tajniki doświadczeń z wykorzystaniem różnych substancji chemicznych. Doświadczenia dostarczyły wszystkim obecnym niezapomnianych przeżyć i emocji.

Pokaz
oprac. p. A. Sypień