Szkoła Podstawowa w Kołaczycach
Nawigacja
ZSPiG

Szkoła

Historia szkoły

Dla nauczycieli

Dla uczniów

Dla rodziców

Dokumenty szkolne

Organizacje

Klasy

Wydarzenia

Sukcesy

Konkursy

Opieka zdrowotna

Orlik 2012

Plan lekcji

Biblioteka szkolna

Świetlica szkolna

Logopeda

Projekty Edukacyjne

Gazetki szkolne

Nasza gmina, powiat

Kontakt

Szkolna Metamorfoza

Koła Muzyczne

Losowa fotografia
Godło
Certyfikaty
Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Odkrywców Talentów
Europejski Fundusz Społeczny
BIP
Ankieta
Jak podoba wam się nowa skórka strony internetowej szkoły

Bardzo
Bardzo
60% [378 Głosów]

Średnio
Średnio
17% [109 Głosów]

Nie podoba się
Nie podoba się
22% [138 Głosów]

Głosów: 625
Od: 03/06/2013 18:22
do: 15/06/2017 23:38

Archiwum ankiet
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Teatrzyk kukiełkowy pt. Jaś i Małgosia w krainie ekologii
Teatrzyk Kukiełkowy

14.02.2018 r. w środę, w naszej szkole gościliśmy  aktorów z teatru „TOMCIO”z Nowego Sącza ze spektaklem pt. „Jaś i  Małgosia w krainie ekologii”.
Tym razem czarownica nie była zła, lecz uczyła dzieci proekologicznych postaw. Uczniowie mieli możliwość poznania zagadnień związanych z ekologią, dbania o środowisko oraz wyrabiania dobrych nawyków i zachowań.
Wszyscy świetnie się bawili. 
zdjęcia->>>
oprac. p. L. Jedziniak

Dzień Babci i Dzień Dziadka.
Dzień Babci i Dziadka

Od wielu już lat w kalendarzu  uroczystości szkolnych na stałe wpisany jest „Dzień Babci i Dziadzia”. Uroczystość ta jest przygotowywana przez najmłodszych uczniów szkoły. Tak również było i w tym roku.
22 stycznia 2018 r.  uczniowie klasy I „b” pod opieką wych.  L. Jedziniak przygotowali dla swoich dziadków przedstawianie pt. „ Dwunastu braci”, krótki montaż słowno-muzyczny oraz konkursy z nagrodami.
26 stycznia 2018 r. uczniowie klas III „a” i „b” pod opieką wych.: B. Perchał i B. Słowik, z pomocą  A. Wiejowskiej i A. Witalis przedstawili swoim babciom i dziadkom piękne „Jasełka”.
13 lutego 2018 r. uczniowie klasy I „a” pod opieką  wych. W. Nowak zaprezentowały swoim dziadkom  wspaniałe przedstawienie pt. „Jaś i Małgosia”,  piękne układy taneczne i słodki poczęstunek.
Wszyscy uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wykonali  samodzielnie kolorowe laurki i składając serdeczne życzenia swoim babciom i dziadkom we właściwy sposób uszanowali ich Święto.
oprac. p. L. Jedzianiak

zdjęcia->>>

KONKURS NA NAJCIEKAWSZY STRÓJ KOLĘDNIKA MISYJNEGO ROZSTRZYGNIĘTY!
JURY w składzie: P. Lucyna Maziarz, P. Anna Merkwa, P. Marzena Merkwa, p. Dorota Pacocha, P. Anna Róg oraz P. Małgorzata Skicka po zapoznaniu się m.in. z indywidualnymi fotografiami kolędników i kategoriami...
Plan lekcji na II półrocze
Jest już dostępny plan lekcji na II półrocze r. szk. 2017/18.
Plan->>>

Koncert pieśni biesiadnej Muzyka Łączy Pokolenia


Koncert piesni biesiadnej

zdjęcia->>>

W niedzielę, 28 stycznia 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Kołaczycach odbył się Koncert Pieśni Biesiadnej "Muzyka łączy pokolenia", który został zorganizowany w ramach obchodów rocznicowych 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Patronat honorowy nad całością przedsięwzięcia objęła Pani Burmistrz Kołaczyc Małgorzata Salacha.
Myślą przewodnią imprezy było przybliżenie polskich pieśni biesiadnych młodemu pokoleniu oraz przypomnienie starszym mieszkańcom gminy dawnych zabaw w karnawale i wspólnego biesiadowania.
W programie "Biesiady" znalazły się pieśni ludowe i weselne, które reprezentują bogactwo, różnorodność oraz głębokie zakorzenienie w polskiej kulturze. Koncert miał charakter wspólnej zabawy i biesiadowania przy stołach z przekąskami regionalnymi.
Podczas koncertu wystąpili uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Kołaczycach, chór "Fraza", zespół ludowy "Pogórzanie" z Bieździedzy i "Jaślanie" z Sieklówki oraz zespół "Skwarki" z Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach, a także przybyła na koncert społeczność lokalna gminy Kołaczyce.
Uczniowie naszej szkoły wykonali następujące utwory: "Czerwony pas", "Zasiali górale owies" - szkolny chór "Fraza"; "Góralu, czy ci nie żal" - Tomasz Kopera; "Wiła wianki" - Kamila Krajewska i Anna Witalis; "Hej, sokoły" - wokal: Patrycja Drzymalska, Aleksandra Krajewska, Karolina Rusztowicz i Anna Madejczyk - akompaniament: gitara - Michał Szlachta, instrumenty klawiszowe - Mikołaj Malinowski. Uczniowie Gimnazjum wykonali tańce ludowe: kujawiak i krakowiak.
Folklor naszego regionu przybliżył zespół ludowy "Jaślanie" z Sieklówki, który zaprezentował program muzyczno-taneczny z najpopularniejszymi tańcami, pieśniami i przyśpiewkami biesiadnymi Ziemi Jasielskiej,
Nasze spotkanie z pieśnią biesiadną uświetnił swoim występem zespół ludowy "Pogórzanie" z Bieździedzy, który propaguje i kultywuje zwyczaje oraz bogactwo pieśni ludowych z naszego regionu. Specjalnie dla nas przygotowali wiązankę pieśni biesiadnych: "Winobranie", "Emilia", "Bosman" oraz popularną pieśń "Bando- bando".
Zespół  "Skwarki" z Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach zaprezentował znane pieśni biesiadne w odmiennej stylistyce i nowoczesnej aranżacji, w której elementy muzyki ludowej zyskały rockowe brzmienie. Zespół "Skwarki" wykonał  następujące pieśni: "Takiego Janicka", "Bo jo cie kochom" i "Hej z góry, z góry" oraz dodatkowy utwór  "Wiła wianki" z dedykacją dla obecnego na koncercie Pana Dyrektora LO Antoniego Salachy. Występ młodych artystów połączył nowe trendy muzyczne z folkowymi, a publiczność nagrodziła muzyków gromkimi brawami.
Wszyscy uczestnicy "Biesiady" wykonali wspólnie następujące pieśni: "Wszyscy Polacy", "Hej bystra woda", "Pieśń pożegnalna- my dziś piosenką pożegnamy was".
Pani Burmistrz Małgorzata Salacha podziękowała wszystkim za uczestnictwo, a organizatorom wspaniałego przygotowania koncertu w niecodziennej scenerii i oprawie artystycznej.
Uczestnicy Koncertu Pieśni Biesiadnej "Muzyka łączy pokolenia" odbyli sentymentalną, muzyczną podróż do czasów, kiedy piosenka towarzyszyła wszystkim spotkaniom towarzyskim. Ten wyjątkowy koncert, przypomniał, jak biesiadowało się kiedyś przy wspólnym stole, dzięki czemu wszyscy doskonale się bawili. Dawne zwyczaje wspólnego biesiadowania w karnawale, zostały wskrzeszone i przybliżone młodemu pokoleniu.

opracowała p. Anna Płazińska