Szkoła Podstawowa w Kołaczycach
Nawigacja
ZSPiG

Szkoła

Historia szkoły

Dla nauczycieli

Dla uczniów

Dla rodziców

Dokumenty szkolne

Organizacje

Klasy

Wydarzenia

Sukcesy

Konkursy

Opieka zdrowotna

Plan lekcji

Biblioteka szkolna

Świetlica szkolna

Logopeda

Projekty Edukacyjne

Gazetki szkolne

Nasza gmina, powiat

Kontakt

Szkolna Metamorfoza

Koła Muzyczne

Losowa fotografia
Godło
Certyfikaty
Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Odkrywców Talentów
Europejski Fundusz Społeczny
BIP
Ankieta
Jak podoba wam się nowa skórka strony internetowej szkoły

Bardzo
Bardzo
60% [378 Głosów]

Średnio
Średnio
17% [109 Głosów]

Nie podoba się
Nie podoba się
22% [138 Głosów]

Głosów: 625
Od: 03/06/2013 18:22
do: 15/06/2017 23:38

Archiwum ankiet
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Zajęcia pozalekcyjne

UWAGA !!! Nowe działy !!!

magia

Kolędnicy misyjni

KOLĘDNICY MISYJNI JUŻ PO RAZ CZTERNASTY

10 stycznia 2010 roku, już po raz czternasty, Ognisko Misyjne przeprowadziło na terenie parafii Kołaczyce AKCJĘ KOLĘDOWANIA MISYJNEGO. Uczestniczyło w niej 83 kolędników skupionych w 17 grupkach (w tym 80 uczniów ZSPiG w Kołaczycach). Po uroczystej MSZY ŚWIĘTEJ, rozesłaniu kolędników i pamiątkowych zdjęciach (do wglądu w GALERII OGNISKA MISYJNEGO) grupy kolędnicze ze specjalnie przygotowanym programem, odwiedzały domy naszej parafii zachęcając do duchowej i materialnej ofiarności na rzecz MISJI. Łączna suma zebranych ofiar pieniężnych wyniosła 5 896,78 zł. (Szerzej na temat AKCJI na stronie www.ogniskomisyjne.eu ).


Prawa miejskie


Dnia 1.01.2010r. Kołaczyce  wraz z wybiciem godziny  00:00 odzyskały po 77 latach  prawa miejskie, które  utraciły w 1933r. Tę  wyjątkową noc, władze  nowego miasta postanowiły  uczcić w sposób szczególny.  Głównym zaproszonym  gościem na płycie rynku  kołaczyckiego był  zespół ,,Leszcze" z Gdyni,  który  uświetnił swoim  występem zabawę sylwestrową 2009/2010r. Maciej Miecznikowski przekazał naszej szkole na ręce pani dyrektor życzenia noworoczne.


news: miecznikowski.jpg

news: Maciej_Miecznikowski.jpgNowy rok 2010 przywitaliśmy 11 minutowym pokazem fajerwerków. Pragniemy serdecznie za wszystko podziękować świeżo upieczonej burmistrz miasta Kołaczyce - p. Małgorzacie Salacha.

 


Spotkanie z podróżnikiem z Maroko

 

magiaPrzygoda zaklęta w fotografiach

Dnia 17 grudnia w 2009 roku w naszej szkole odbyło się „Spotkanie z podróżnikiem”. Tytułowy podróżnik to członek grupy „Trzask.pl”, która pragnie dzielić się swoimi wspomnieniami i spostrzeżeniami, poprzez fotografię i ciekawą mowę. Tematem prezentacji było Maroko.

Spotkanie rozpoczęło się kilka minut po godzinie ósmej i trwało dwie lekcje. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali opowieści i anegdot oraz z podziwem wpatrywali się w wyświetlane zdjęcia. Pokazywały one zarówno spokojny las, gdzie można spotkać małpy, jak i wspaniałe budowle, na przykład trzeci co do wielkości meczet na ziemi, założony przez Hassana II. Atrakcją były również pokazywane pamiątki. Wszyscy śmiali się, kiedy na jednym z naszych szkolnych kolegów, odbyła się demonstracja zakładania turbanu…

Efekt był niesamowity. Cieszyliśmy się, że mogliśmy się czegoś dowiedzieć. Na pewno nie był to zmarnowany czas.


Andrzejki

Dnia 26.11.2009 roku o godzinie 10.30 odbyła się zabawa andrzejkowa dla  klas nauczania zintegrowanego. Dyskoteka trwała  dwie godziny. Wszyscy świetnie się bawili . Dziewczęta oraz chłopcy z gimnazjum przygotowali wróżby, które rozpoczęły się około godziny 11.00. Panie wychowawczynie oraz panie, które pracują na świetlicy szkolnej prowadziły przeróżne zabawy, gry oraz konkursy. Dzieci chętnie brały w nich czynny udział . Jednym z konkursów był konkurs na najciekawszy strój czarodzieja/czarownicy. Każdy z uczestników miał za zadanie przedstawienie się i zaprezentowanie swojego stroju na scenie.
  O godzinie 12.30 zabawa dobiegła końca. Wszyscy byli zmęczeni, ale zadowoleni.
Klasy IV- VI Szkoły Podstawowej swą dyskotekę rozpoczęły o godzinie 16.00. Niestety na drugiej zabawie nie było już wróżb. Mimo to, dzięki DJ-om, którzy puszczali muzykę cała sala świetnie się bawiła.
   Zaraz po Szkole Podstawowej swą dyskotekę rozpoczęło Gimnazjum. Również i tutaj wszyscy tańczyli, a nawet podśpiewywali.W czasie trwania zabawy dla klas IV-VI oraz dla Gimnazjum, na stołówce można było zakupić ciepłe frytki.


Pasowanie klas 1
18 listopada w szeregi uczniów naszej szkoły wstąpili uczniowie klas pierwszych. Dzień był szczególnie uroczysty zarówno dla samych Pierwszaczków jak i  całego społeczeństwa uczniowskiego oraz Rady Pedagogicznej. Oczywiście wszystko rozpoczęło się ''egzaminem'' czyli pięknym występem uczniów klas  pierwszych, którzy to wykazali się szeroką wiedzą na temat zasad kultury, zasad ruchu drogowego oraz znajomością geografii naszej Ojczyzny... Nie brakowało również dźwięcznych piosenek.
Po części typowo artystycznej nasze kochane Pierwszaczki złożyły uroczyste ślubowanie, po którym nastąpiło symboliczne pasowanie na pełnoprawnych uczniów Szkoły Podstawowej. Koniec został przypieczętowany błogosławieństwem zgromadzonych przez ks. proboszcza Jana Sabata.
Mamy więc nowych uczniów!

11 XI 1918- Święto Niepodległości Polski
ŚwiętoPaństwowenews: akademia.JPG


Dzisiaj obchodzimy 91 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W naszej szkole z tej okazji odbyła się wczoraj uroczysta akademia. Uczniowie przygotowali program artystyczny przedstawiający najważniejsze wydarzenia z historii Polski.  Zapraszamy do oglądania zdjęć oraz  filmów z tej uroczystości.