Szkoła Podstawowa w Kołaczycach
Nawigacja
ZSPiG

Szkoła

Historia szkoły

Dla nauczycieli

Dla uczniów

Dla rodziców

Dokumenty szkolne

Organizacje

Wydarzenia

Sukcesy

Konkursy

Opieka zdrowotna

Plan lekcji

Biblioteka szkolna

Świetlica szkolna

Logopeda

Projekty Edukacyjne

Gazetki szkolne

Nasza gmina, powiat

Kontakt

Koła Muzyczne

Losowa fotografia
Godło
Certyfikaty
Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Odkrywców Talentów
Europejski Fundusz Społeczny
BIP
Ankieta
Jak podoba wam się nowa skórka strony internetowej szkoły

Bardzo
Bardzo
60% [378 Głosów]

Średnio
Średnio
17% [109 Głosów]

Nie podoba się
Nie podoba się
22% [138 Głosów]

Głosów: 625
Od: 03/06/2013 18:22
do: 15/06/2017 23:38

Archiwum ankiet
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Ogólnopolska Akcja Misie Ratownisie w naszej szkole

Misie ratownisieDo 2 lutego w świetlicy szkolnej trwa zbiórka misiów na rzecz akcji pod hasłem „Misie Ratownisie”. Misie Ratownisie to akcja organizowana przez Fundację Wsparcie112. Polega ona na zbiórce pluszowych maskotek o wielkości od 20 do 40 cm, które mają być wsparciem dla najmłodszych w ciężkich chwilach.  Pluszaki mogą być nowe lub używane, ale czyste i zadbane. Maskotki po zakończeniu zbiórki trafią do jednostek straży pożarnej, zespołów ratownictwa medycznego i innych służb, które będą je wręczać potrzebującym. Miś Ratowniś w świadomości dziecka uosabia domowe ciepło, bezpieczeństwo, czułą i serdeczną bliskość rodziców, czyli wszystko to, co traci ono w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Dlatego w sytuacjach, kiedy potrzebne jest znalezienie zastępczego źródła oparcia, odwrócenie uwagi, nawiązaniu kontaktu z dzieckiem, pluszak może okazać się bardzo użyteczny.

Wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby pomóc i wziąć udział w akcji, prosimy o przynoszenie pluszowych misiów do świetlicy- sala nr. 10.

oprac. p. Agnieszka Nowak


Jasełka szkolne
Dzień wolontariatu w szkole- 12 XII 2019 r.
Dzień wolontariatu


12 grudnia  2109 w naszej szkole uczczono Dzień Wolontariatu, który obchodzony jest 5 grudnia. Z tej okazji członkowie organizacji szkolnych SK PCK, Samorząd Uczniowski, Koło Misyjne, SK Caritas  przygotowali montaż słowno- muzyczny o życiu kard. Stefana Wyszyńskiego, który będzie beatyfikowany w przyszłym roku.  Przedstawienie pozwoliło przedstawić  młodym postać kardynała a starszym przypomnieć życie, zasługi dla Kościoła oraz czasy, w których przyszło nam żyć. Kolejny raz  chcieliśmy zintegrować ludzi starszych, samotnych, potrzebujących na co dzień pomocy drugiego człowieka oraz tych, którzy służą pomocą. Dlatego też wśród zaproszonych gości byli ks. Prałat Jan Sabat, ks. Grzegorz Złotek podopieczni DPS  „ Nazaret” wraz z p. kierownik  Magdalena Podlasek oraz opiekunowie podopiecznych, pracownicy i podopieczni czy   GOPS-u  w Kołaczycach, emerytowani nauczyciele, sąsiedzi szkoły. Na zakończenie głos zabrał Ks. J. Sabat wyrażając uznanie dla gry aktorskiej, podziękował młodzieży z zaangażowanie w wolontariacie.  Pani dyrektor Małgorzata Skicka z okazji zbliżających  się Świąt Bożego Narodzenie  złożyła  Gościom  życzenia świąteczne.  Uroczystość zakończyła  się spotkaniem Gości  oraz opiekunów SK PCK , SK Caritas, Koło Misyjne przy kawie, herbacie oraz kanapkach. Poczęstunek przygotowali członkowie organizacji szkolnych.  Również uczniowie złożyli wszystkim zebranym życzenia świąteczne i wraz ze św. Mikołajem  wręczyli przygotowane przez siebie słodkie upominki w postaci wykonanych przez siebie kartek świątecznych oraz ciasteczek. Młodzi aktorzy bardzo zaangażowali się w przygotowanie spotkania poświęcając swój wolny czas. Spotkanie  ludzi starszych z młodzieżą było przeżyciem jednych i drugich.
opracowała p. Anna Sypień

Przedświąteczna Zbiórka Żywności Caritas TAK, POMAGAM!
Tak, pomagam


W dniach 6 i 7 grudnia 2019 roku Szkolne Koło Caritas we współpracy z Caritas diecezjalnym, zorganizowało w sklepie Biedronka przy ul. Burmistrza Wiejowskiego, zbiórkę żywności pod hasłem „TAK, POMAGAM!”.
Boże Narodzenie to szczególny, bardzo ważny czas, kiedy każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. 
Podczas  zbiórki wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Kołaczycach pod kierownictwem ks. Grzegorza Złotka kolejny raz zbierali artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których zostaną przygotowane świąteczne paczki dla najbardziej potrzebujących rodzin, osób bezdomnych i samotnych, aby mogli w godnych warunkach przeżywać czas Świąt Bożego Narodzenia. Akcja została zwieńczona sukcesem, dzięki pozytywnej odpowiedzi ludzi, którzy podzielili się artykułami spożywczymi, jak również dzięki wspaniałej postawie  wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas wraz z ich opiekunami, udało się zebrać kilka  pełnych wózków trwałej żywności. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom oraz ich opiekunom za zaangażowanie.
oprac. p. Agnieszka Nowak


Święty Mikołaj w szkole i spotkanie z Mikołajem NA RYNKU w Kołaczycach
Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przybył również do naszej szkoły.
Wszyscy uczniowie klas I, II i III nadsłuchiwali dźwięku dzwoneczków, które słychać było już z daleka. Świadczyło to o tym, że zbliża się nikt inny, jak Święty Mikołaj we własnej osobie. Dzieci były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko Mikołaja – troszkę zawstydzone. Pierwszaki powitały Go pięknym wierszem.
Oprócz pełnego prezentów worka - Święty Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w szkole.
Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim osobiście wręczył paczki, a w nich – dla każdego coś dobrego! Za prezenty dzieciaki odwdzięczyły się wspólną piosenką.
Oczekiwana cały rok wizyta Świętego Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła wszystkim wiele radości.

Mikołaj 2019


Spotkanie  z Mikołajem NA RYNKU w Kołaczycach
6 grudnia 2019 r. na Rynku w Kołaczycach odbyło się spotkanie przedszkolaków i uczniów klas I – III z Mikołajem. Mikołaj przyjechał na bryczce , zaprzężonej w dwa wspaniałe konie. Wszystkie dzieci zostały obdarowane słodyczami. Niektóre dostały też „rózgi”. Pomocnice Mikołaja , Panie Mikołajki rozdawały cukierki. Wszyscy z zaciekawieniem rozmawiali z Mikołajem i robili sobie pamiątkowe fotografie.
oprac. p. L. Jedziniak

WYCIECZKA DO TEATRU IM.L.SOLSKIEGO W TARNOWIE
Czy to bajka, czy nie bajka,
Myślcie sobie, jak tam chcecie.
A ja przecież wam powiadam:
Krasnoludki są na świecie!

Teatr


Dnia 3 grudnia 2019 roku  uczniowie klasy Ia, Ib i II a wybrali się na wycieczkę do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie na przedstawienie kukiełkowe " O krasnoludkach i sierotce Marysi ".
Czy spotkaliście kiedyś krasnoludka? My mieliśmy taką szansę, bo tego roku wyszły spod ziemi i pojawiły się właśnie na scenie teatralnej w Tarnowie. Zabrały nas w baśniowy świat i pokazały, że warto pomagać innym, bo dobre uczynki zawsze do nas wracają.
W jaki sposób krasnoludki pomogły sierotce Marysi i biednemu Skrobkowi?  My to już wiemy. Jeśli jesteście ciekawi odpowiedź czeka na scenie, więc gorąco wszystkich zachęcamy do obejrzenia tego pięknego i pouczającego przedstawienia.

Opracowała  A.Wiejowska

Sprawozdanie z wyjazdu do JDK-u na spektakl: Inny chłopak.
Życie Szkoły„Obowiązkiem ludzi myślących jest przeciwstawianie się wszelkim
formom nietolerancji i solidarność z tymi, których dotyka nietolerancja.”
Jacek Kuroń

W dniu 29 listopada 2019 r. uczniowie klas 8a, 8b, 7a oraz 5a wraz z opiekunami  udali się do Jasielskiego Domu Kultury na spektakl ”Inny chłopak ” przygotowany przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia. Scenariusz przedstawienia powstał na podstawie  powieści R.J. Palacio pt. Cudowny chłopak”.
Głównym bohaterem jest nastoletni chłopiec, który na skutek choroby, zewnętrznie różni się od swoich rówieśników.  Każdego dnia musi mierzyć się z przejawami braku zrozumienia i nietolerancji ze strony zarówno rówieśników, jak i ich rodziców, którzy uważają, że nie ma miejsca dla niego w „normalnej” szkole. W rzeczywistości August to  bardzo inteligentny,  młody człowiek, który zaskakuje swoją dojrzałością i rozbraja błyskotliwością i poczuciem humoru.
Jak mówią sami autorzy spektaklu , chcą „skłonić widzów do refleksji nad tematem odmienności.
Pokazujemy chorobę, walkę o normalność, a ostatecznie próbę pogodzenia się z odmiennością małego chłopca. Dziecka, które było jednym na milion. Takiego, którego wyjątkowość nie objawia się we wspaniałym talencie, ale w jego inności. Chcemy uczyć naszych młodych widzów szacunku, akceptacjii empatii.   
„Inny chłopak” to spektakl, z którego wypływa piękna lekcja pokazująca prawdziwy sens życia. Uczy akceptacji tego, co nieuchronne, akcentuje prawdziwą wartość człowieka, kryjącą się w jego wnętrzu. To opowieśćo przyjaźni, miłości, o wyjątkowości każdego z nas. O odwadze, potrzebie akceptacji i byciu sobą. Przypomina o tym, że warto otworzyć się na innych, nie oceniając po pozorach.
Po spektaklu uczniowie mieli możliwość porozmawiania z aktorami, zadania im pytań. Jeden z naszych kolegów wziął udział w programie „Randka w ciemno”. Niestety, nie udało mu się zdobyć serca wybierającej dziewczyny, ale mógł poczuć się jak prawdziwy aktor na prawdziwej scenie.
Przedstawienie  podobało  się uczniom. Miejmy nadzieję , że zrozumieli przesłanie wypływające z niego – to, co najpiękniejsze jest w KAŻDYM Z NAS . MIŁOŚĆ, TOLERANCJA, ZROZUMIENIE, POMOC DRUGIEMU  TO JEST PRAWDZIWA MIARA CZŁOWIECZEŃSTWA.
oprac. p. Dorota Maciejowska- Buda