Szkoła Podstawowa w Kołaczycach
Nawigacja
ZSPiG

Szkoła

Historia szkoły

Dla nauczycieli

Dla uczniów

Dla rodziców

Dokumenty szkolne

Organizacje

Klasy

Wydarzenia

Sukcesy

Konkursy

Opieka zdrowotna

Plan lekcji

Biblioteka szkolna

Świetlica szkolna

Logopeda

Projekty Edukacyjne

Gazetki szkolne

Nasza gmina, powiat

Kontakt

Szkolna Metamorfoza

Koła Muzyczne

Losowa fotografia
Godło
Certyfikaty
Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Odkrywców Talentów
Europejski Fundusz Społeczny
BIP
Ankieta
Jak podoba wam się nowa skórka strony internetowej szkoły

Bardzo
Bardzo
60% [378 Głosów]

Średnio
Średnio
17% [109 Głosów]

Nie podoba się
Nie podoba się
22% [138 Głosów]

Głosów: 625
Od: 03/06/2013 18:22
do: 15/06/2017 23:38

Archiwum ankiet
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Odznaka chorągwiana dla drużyny WILKI
Przyznano Odznaki Chorągwiane za pracę z bohaterami naszej chorągwi Olgą i Andrzejem Małkowskimi. Wyróżnienie w metodyce wędrowniczej trafia do 307 Kołaczyckiej Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej "Wilki" im. Andrzeja Małkowskiego.

Odznaka

Wycieczka do Pragi
Praga


W dniach  27-29. 05. 19 r. uczniowie klas III gimnazjum, klas VIII, VII i VI wybrali się na wycieczkę do Wrocławia  i Pragi.
Zwiedzanie rozpoczęło się od wrocławskiego  zoo, które cieszy się bardzo dużą popularnością wśród turystów, następnie mogli zobaczyć zabytki Starego Miasta, Plac Solny, Ostrów Tumski, Halę Stulecia wraz z Ogrodem Japońskim i Panoramę Racławicką, a wieczorem nastrojowy pokaz fontann . Następnego dnia wyjechali do Pragi, która przywitała ich deszczem, ale też pięknymi zabytkami tj. Katedrą św. Wita, Starym Pałacem Królewskim,  czy Złotą Uliczką. Wieczorem mogli podziwiać panoramę Pragi. Drugi dzień w Pradze rozpoczęli od przejścia  mostem Karola, który mierzy około 516 metrów długości , obejrzeli Rynek Starego Miasta  oraz średniowieczny Orłoj, czyli  zegar ratuszowy i wiele innych zabytków i ciekawych miejsc.
Około godziny 1.30 w czwartek wszyscy z pięknymi wspomnieniami wrócili do Kołaczyc.                    
Opiekunami  wycieczki byli: Pani Marzena Samborska, Pani Dorota Maciejowska – Buda, Pani Monika Kapitan , ks. Grzegorz Złotek ,Pan Jerzy Woźniak, Pan Robert Nowiński.                                                                                                                     
Oprac. Maria Kozik, kl. VIB


Wycieczka do Muzeum
Wycieczka do muzeumW środę 22 maja 2019 roku nasza klasa IIb odwiedziła Izbę Muzealną w Kołaczycach . Opiekę nad nami sprawowały p. Małgorzata Salacha, p. Lucyna Jedziniak oraz p. dyr. Małgorzata Skicka. W drodze do Muzeum czas mijał bardzo przyjemnie, gdyż p. Małgorzata Salacha już wcześniej zaczęła nam opowiadać ciekawostki z dawnych Kołaczyc.

Muzeum mieści się w Rynku, w budynku pochodzącym z początku XX wieku. Po wejściu do Muzeum zwróciliśmy uwagę na piękną makietę Zamku Golesz, kieł mamuta, wystawę muszli oraz inne ciekawe, stare dokumenty.

W kolejnej sali oglądaliśmy stare zdjęcia i różne przedmioty należące do dawnych rzemieślników. Dowiedzieliśmy się od p. Małgorzaty Salachy, która była naszą przewodniczką, wiele cennych i bardzo interesujących wiadomości o dawnych mieszkańcach miasta Kołaczyce. Dziękujemy za tę wspaniałą lekcję historii.

oprac. p. L. Jedziniak


MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA
Mistrz tabliczki mnożenie

29 maja 2019 roku w świetlicy szkolnej odbył się konkurs „ Mistrz Tabliczki Mnożenia”. W konkursie udział wzięli uczniowie edukacji wczesnoszkolnej. Zadaniem dzieci było pisemne rozwiązanie zestawu zadań i tym samym wykazanie się doskonałą znajomością tabliczki mnożenia. Każdy uczeń miał do rozwiązania 12 działań. Zwycięzcami konkursu, a tym samym Mistrzami Tabliczki Mnożenia zostali: Aleksander Czech kl. 2a, Anita Wypasek kl. 2a i Jakub Żygłowicz kl. 2a. Uczniowie otrzymali dyplomy i piękne nagrody, które ufundowała p. mgr Małgorzata Salacha- wychowawca świetlicy. Gratulacje dla zwycięzców.
oprac. Wanda Nowak
Owocowe Czary Mary
We wtorek 21.05.2019 r. odbył się powiatowy konkurs po hasłem "Owocowe Czary Mary" w Zespole Szkół Społecznych im. Adama Mickiewicza w Jaśle. Naszą szkołę w tym roku reprezentowali uczniowie klasy II a : Milena Gotfryd, Milena Niklewicz, Jakub Żygłowicz. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie skomponować i wykonać dekorację z owoców i warzyw w sposób ciekawy, oryginalny, zachęcający do spożycia. Nasi uczniowie kolejny raz wykazali się kreatywnością i pomysłowością wykonywanych prac. Zwyciężyli zajmując pierwsze miejsce i otrzymali tytuł "Mistrza Owocowych Czarów". Gratulację dla zwycięzców.

Owocowe czary mary 2019


Wych. Wanda Nowak
Dzień Europejski 2019
Dzień Europejski

W dniu 20 maja 2019 odbył się, przeprowadzony przez Klub Euroostoja ,Dzień Europejski połączony z obchodami 15 rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Licznie występujący podczas akademii uczniowie zaprezentowali w skrócie klika krajów unijnych, przypominając najbardziej charakterystyczne fakty, prezentowali swoje talenty  wokalno-instrumentalne, przeprowadzono konkurs na najlepsze przebranie: Europejczyk Roku 2019 oraz podsumowano naszą 15 letnią  obecność w Unii. Podczas uroczystości rozstrzygnięto przeprowadzone wcześniej 2 konkursy: przepranie związane z Dniem Świętego Patryka oraz konkurs językowy Perfect Mind przeprowadzony dla uczniów kl 8 i 3 gimnazjum.

oprac. p. A. Anyż- Wojdyła


Honorowi dawcy krwi w naszej szkole.
W dniu 14 maja 2019 roku, nauczyciele pracujący w naszej placówce pan  Jerzy Woźniak i Robert Nowinski członkowie kluby Honorowych Dawców Krwii "Ostoya Ratownik" na uroczystości z okazji 100 lecia istnienia PCK, która odbyła się w Jasielskim Domu Kultury zostali odznaczeni odznakami „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi”.
Druh Piotr Nowiński odebrał pamiątkowy medal dla klubu HDK Ostoya Ratownik działającego przy OSP Kołaczyce, przyznany przez Zarząd Główny PCK w Warszawie.
Medal z aktem nadania wręczyli członek Zarządu Głównego PCK oraz Senator RP Alicja Zając.

Honorowi krwiodawcy