Szkoła Podstawowa w Kołaczycach
Nawigacja
ZSPiG

Szkoła

Historia szkoły

Dla nauczycieli

Dla uczniów

Dla rodziców

Dokumenty szkolne

Organizacje

Klasy

Wydarzenia

Sukcesy

Konkursy

Opieka zdrowotna

Orlik 2012

Plan lekcji

Biblioteka szkolna

Świetlica szkolna

Logopeda

Projekty Edukacyjne

Gazetki szkolne

Nasza gmina, powiat

Kontakt

Szkolna Metamorfoza

Koła Muzyczne

Losowa fotografia
Godło
Certyfikaty
Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Odkrywców Talentów
Europejski Fundusz Społeczny
BIP
Ankieta
Jak podoba wam się nowa skórka strony internetowej szkoły

Bardzo
Bardzo
60% [378 Głosów]

Średnio
Średnio
17% [109 Głosów]

Nie podoba się
Nie podoba się
22% [138 Głosów]

Głosów: 625
Od: 03/06/2013 18:22
do: 15/06/2017 23:38

Archiwum ankiet
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Urodziny Urodziny:
Pokazy chemiczne dla uczniów klas I-III SP
„Poprzez doświadczenie uczymy się najefektywniej ponieważ wówczas poznajemy świat wszystkimi naszymi zmysłami”
Dnia15 marca 2018 roku uczniowie edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyli w praktycznych pokazach chemicznych, połączonych z samodzielnym wykonywaniem doświadczeń.
Organizacja tego typu działań skierowana jest na popularyzację chemii, a w szczególności rozwijanie pasji badawczych i naukowych wśród uczniów w różnym wieku. Zajęcia prowadzone w formie pokazów i doświadczeń, są doskonałym pomysłem na rozwój myślenia naukowego, samodzielnego rozumowania i działania. Uczniowie dowiedzieli się jak powstaje tęcza i dlaczego może padać kolorowy deszcz. Na zakończenie dzięki ciekawemu konkursowi z wiedzy chemicznej mogli utrwalić zdobyte wiadomości.

oprac. p. L. Jedziniak

Wyjazd do teatru
Dnia 06.03.2018 roku grupa młodzieży - wraz z opiekunami - działająca w „Kółku teatralnym” uczestniczyła w wyjeździe do Krakowskiego Teatru „Scena STU”. Obejrzany spektakl „Śluby panieńskie” budził pozytywne emocje. Sztuka, autorstwa mistrza humoru , Aleksandra Fredry jest wciąż aktualna, a adaptacja zaproponowana przez Krzysztofa Pluskotę została okraszona współczesnymi akcentami, co jeszcze dodatkowo podkreśliło ponadczasowość miłosnych rozgrywek.
Bilety na spektakl zakupione zostały po części z funduszy zgromadzonych przy okazji  wystawiania „ Zemsty” w czerwcu ubiegłego roku. Należy mieć nadzieję, że taka forma nagrody będzie miłym wspomnieniem dla naszych młodych aktorów.

Teatr

oprac. p. M. Kapitan

Dzień Kobiet

Dzień Kobiet 2018

W dniu 8 marca 2018 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kobiet. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym, obdarowując wszystkie panie- i te małe, i te duże, drobnymi upominkami. Męska część Samorządu Szkolnego przygotowała akademię, która w humorystyczny sposób ukazała rolę kobiety w życiu mężczyzn. Akademia była połaczona z konkursem piosenki "Kobieta Muzą", gdzie głównym tematem były właśnie kobiety. Poziom konkursu był bardzo wysoki i każdy był zwycięzcą, jednak jury musiało przyznać miejsca i tak właśnie:
W kategorii kl. I-III SP
I miejsce zajęły uczennice klasy Ia
W kategorii kl. 4-6
I miejsce- Patrycja Drzymalska kl. 5b
II miejsce- Weronika Czuba kl. 4a
III miejsce- Klaudia Madejczyk i Martyna Sokołowska kl. 6a
Wyróżnienie- Maja Ochałek i Laura Wrona kl. 4a
W kategorii kl. 7- 3 gimnazjum
I miejsce- Anna Witalis kl. VII a
II miejsce- Kamila Krajewska i Karol Janik kl. III a
Atmosferę święta można zaobserwować na dołaczonych zdjęciach.
zdjęcia->>>

opracował Karol Janik kl. IIIa gimnazjum

Teatrzyk kukiełkowy pt. Jaś i Małgosia w krainie ekologii
Teatrzyk Kukiełkowy

14.02.2018 r. w środę, w naszej szkole gościliśmy  aktorów z teatru „TOMCIO”z Nowego Sącza ze spektaklem pt. „Jaś i  Małgosia w krainie ekologii”.
Tym razem czarownica nie była zła, lecz uczyła dzieci proekologicznych postaw. Uczniowie mieli możliwość poznania zagadnień związanych z ekologią, dbania o środowisko oraz wyrabiania dobrych nawyków i zachowań.
Wszyscy świetnie się bawili. 
zdjęcia->>>
oprac. p. L. Jedziniak

Dzień Babci i Dzień Dziadka.
Dzień Babci i Dziadka

Od wielu już lat w kalendarzu  uroczystości szkolnych na stałe wpisany jest „Dzień Babci i Dziadzia”. Uroczystość ta jest przygotowywana przez najmłodszych uczniów szkoły. Tak również było i w tym roku.
22 stycznia 2018 r.  uczniowie klasy I „b” pod opieką wych.  L. Jedziniak przygotowali dla swoich dziadków przedstawianie pt. „ Dwunastu braci”, krótki montaż słowno-muzyczny oraz konkursy z nagrodami.
26 stycznia 2018 r. uczniowie klas III „a” i „b” pod opieką wych.: B. Perchał i B. Słowik, z pomocą  A. Wiejowskiej i A. Witalis przedstawili swoim babciom i dziadkom piękne „Jasełka”.
13 lutego 2018 r. uczniowie klasy I „a” pod opieką  wych. W. Nowak zaprezentowały swoim dziadkom  wspaniałe przedstawienie pt. „Jaś i Małgosia”,  piękne układy taneczne i słodki poczęstunek.
Wszyscy uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wykonali  samodzielnie kolorowe laurki i składając serdeczne życzenia swoim babciom i dziadkom we właściwy sposób uszanowali ich Święto.
oprac. p. L. Jedzianiak

zdjęcia->>>