Szkoła Podstawowa w Kołaczycach
Nawigacja
ZSPiG

Szkoła

Historia szkoły

Dla nauczycieli

Dla uczniów

Dla rodziców

Dokumenty szkolne

Organizacje

Klasy

Wydarzenia

Sukcesy

Konkursy

Opieka zdrowotna

Orlik 2012

Plan lekcji

Biblioteka szkolna

Świetlica szkolna

Logopeda

Projekty Edukacyjne

Gazetki szkolne

Nasza gmina, powiat

Kontakt

Szkolna Metamorfoza

Koła Muzyczne

Losowa fotografia
Godło
Certyfikaty
Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Odkrywców Talentów
Europejski Fundusz Społeczny
BIP
Ankieta
Jak podoba wam się nowa skórka strony internetowej szkoły

Bardzo
Bardzo
60% [378 Głosów]

Średnio
Średnio
17% [109 Głosów]

Nie podoba się
Nie podoba się
22% [138 Głosów]

Głosów: 625
Od: 03/06/2013 20:22
do: 16/06/2017 01:38

Archiwum ankiet
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Świąteczna zbiórka żywności Caritas
Szkolne koło CARITAS działajace w naszej szkole składa serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę żywności w dniach 8-9 grudnia w sklepie "Biedronka" w Kołaczycach. Udało się zebrać wiele artykułów spożywczych tj.: cukier, słodycze, mąkę, makaron, ryż, kaszę, konserwy, itp. Zebrane artykuły spożywcze trafiłą do osób najbiedniejszych z naszej parafii w postaci paczek świątecznych. Dziękujemy również kierownictwu sklepu Biedronka za zgodę na przeprowadzenie zbiórki, a także wszystkim klientom, którzy z radością darowali artykuły spożywcze dla najbiedniejszych z naszego terenu.

Szkolne Koło CARITAS

Barbórka

Górnik

W dniu 08.12.2017 roku w Szkole Podstawowej w Kołaczycach dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej odbyło się spotkanie z górnikiem. Pan ubrany był w piękny, galowy mundur, na jego czapce, która poprawnie nazywa się czako lśnił biały pióropusz . Dzieci  dowiedziały się do czego służyły poszczególne części prezentowanego ubioru. Nasz gość opowiedział jak powstał wielki skarb, jakim jest węgiel i jak niebezpieczną pracę wykonują górnicy w kopalni. Dzieci poznały także pracę górników wydobywających z ziemi ropę i gaz ziemny. Dużo radości przyniosło dzieciom ubieranie czako z pióropuszem i zabawa w wydobywanie węgla. Była też bajka, piosenka i pokaz szabli górniczej. Uczniowie dzięki takim spotkaniom nie tylko pogłębiają wiedzę, ale też uczą się dziękować i szanować pracę.Spotkanie było bardzo pouczające, przybliżyło dzieciom postać górnika i jego ciężką pracę. Na zakończenie dzieci serdecznie podziękowały za przybycie, wręczyły drobny upominek i zrobiły pamiątkowe zdjęcie. W nagrodę dostały cukierki i kolorowanki.
zdjęcia->>>
oprac. p. L. Jedziniak

Mikołajki w szkole
Mikołaj
We wtorek - 5  grudnia 2017 r. wszystkie dzieci edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej w Kołaczycach z utęsknieniem czekały na niezwykłego gościa – Świętego Mikołaja. Już od samego rana uczniowie zaglądali przez okno i nasłuchiwali. W tym dniu, nie tylko Mikołaj dawał prezenty -również dzieci miały przygotowaneniespodzianki dla gościa w postaci wierszy i piosenek.Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci podarunkami i prosił, aby były grzeczne przez cały rok.
oprac. p. L. Jedziniak

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA POEZJI
Dnia 29 listopada 2017r.  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w POWIATOWYM KONKURSIE PIĘKNEGO CZYTANIA POEZJI BOLESŁAWA LEŚMIANA organizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Krośnie Filia w Jaśle. Celem tego konkursu było kształtowanie umiejętności pięknego czytania poezji oraz przybliżenie twórczości lirycznej Bolesława Leśmiana w związku z 80 rocznicą śmierci poety. Nasza szkoła zgłosiła trzech uczestników: Zuzannę Michalec z kl. 2b gim., Aleksandrę Szczyrbę z kl. 3b gim i Karola Janika z kl. 3a gim.  Miejsce II w konkursie zdobyła Aleksandra , która swoją interpretacją wiersza pt. „ Świdryga i Midryga” oczarowała komisję konkursową. Karol Janik otrzymał wyróżnienie , a Zuzanna specjalne podziękowania za udział.
Oprac. p. Agnieszka Wiejowska

Piotruś Pan i piraci

Piotruś Pan

„Piotruś Pan pojawia się niespodziewanie. Nigdy nie wiadomo do czyjego okna zapuka i czyje życie zechce odmienić. I chociaż pozostaje wiecznym chłopcem, to ta chłopięcość ma w sobie tyle uroku, że może warto pozwolić mu dalej żyć w Nibylandii”.

Dnia 1grudnia 2017 r. r. wszyscy uczniowie edukacji wczesnoszkolnej  wraz z wychowawcami udali się do Szkoły Podstawowej w Bieździedzy na spektakl pt: „Piotruś Pan i piraci". Wspaniała scenografia, rekwizyty i kostiumy w połączeniu z piękną gra aktorów na scenie bardzo przypadła młodym widzom do gustu.Historia Piotrusia Pana, jego przygody i słowa wzruszyły nie jednego widza. Na długi czas mogliśmy przenieść się w świat wyobraźni, a dzięki pięknej muzyce i tańczącym syrenom myślami ulecieć daleko w marzenia.
Występ był przepiękny a dzieci bardzo zadowolone. To były niesamowite wrażenia. Serdecznie dziękujemy aktorom i ich opiekunom za zaproszenie.

oprac. p. L. Jedziniak