Szkoła Podstawowa w Kołaczycach
Nawigacja
ZSPiG

Szkoła

Historia szkoły

Dla nauczycieli

Dla uczniów

Dla rodziców

Dokumenty szkolne

Organizacje

Klasy

Wydarzenia

Sukcesy

Konkursy

Opieka zdrowotna

Plan lekcji

Biblioteka szkolna

Świetlica szkolna

Logopeda

Projekty Edukacyjne

Gazetki szkolne

Nasza gmina, powiat

Kontakt

Szkolna Metamorfoza

Koła Muzyczne

Losowa fotografia
Godło
Certyfikaty
Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Odkrywców Talentów
Europejski Fundusz Społeczny
BIP
Ankieta
Jak podoba wam się nowa skórka strony internetowej szkoły

Bardzo
Bardzo
60% [378 Głosów]

Średnio
Średnio
17% [109 Głosów]

Nie podoba się
Nie podoba się
22% [138 Głosów]

Głosów: 625
Od: 03/06/2013 18:22
do: 15/06/2017 23:38

Archiwum ankiet
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Uwaga
ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz opisów (w całości lub w części) BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Jesienny Rajd
W dniu 16 X 2018 uczniowie klas 3 gimnazjum oraz 8, 7 i 6 szkoły podstawowej wyruszyli na Jesienny Rajd. Celem było poznanie piękna naszej Małej Ojczyzny oraz upamiętnienie 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża.
Trasa naszego przedsięwzięcia biegła przez Nawsie Kołaczyckie, gdzie na cmentarzu cholerycznym odmówilismy modlitwę za zmarłych, a pan Jerzy zapoznał nas z historia tego miejsca. Następnie dotarliśmy na wzgórze zamkowe Golesz podziwiając buczynowo -jodłowy las w pełnej palecie barw jesieni.
Na wzgórzu oglądaliśmy pozostałości fosy zamkowej oraz efekty prac konserwatorskich prowadzonych przez Stowarzyszenie Miłośników Kołaczyc na tamtejszych ruinach o których to opowiedział nam p. Robert.
Po efektownym zejściu ze wzgórza i krotkim odpoczynku udaliśmy się na teren wodospadu - niestety ku naszemu zmartwieni woda ledwo sączyla się ze skał. To efekt ostatnich słonecznych dni i braków opadów deszczu.
Później dotarlismy na miejsce kaźni 260 naszych "siostr i braci starszych w wierze" których to Niemcy wymordowali w czasie II w .św. Tam odmówilismy modlitwe ekumeniczną która poprowadził ks. Grzegorz, a każdy z nas zostawił kamień zgodnie z żydowską tradycja.
Trasa naszej wyprawy zaprowadziła nas na cmentarz wojenny nr 36 i 37 z czasów I wojny światowej. Tam zapalilismy kolejny znicz ku pamięci poleglych i po krótkiej modlitwie rozpoczęliśmy ostatni etap naszej wędrówki tj. udaliśmy się na kołaczycki błonia , gdzie pod wiatą strażacką pieklismy wspólnie kiełbaski.  Następnie cali, zdrowi i pełni wrażeń wróciliśmy do naszych domów.

DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ
Dzień KEN

15 października 2018 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym szczególnym dniu uczniowie, wierszem i piosenką,  podziękowali swoim nauczycielom i pedagogom za poświęcenie, czas i cierpliwość, za gorące serca i pomocne dłonie. Za pomocą humorystycznych scenek ukazali blaski i cienie pracy swoich kochanych nauczycieli.W części oficjalnej głos zabrała Pani dyrektor Małgorzata Skicka, która wszystkim nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi złożyła życzenia z okazji tak pięknego i wyjątkowego święta. Podziękowała za trud i wysiłek wkładany każdego dnia w wychowanie młodego pokolenia oraz wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym pracownikom szkoły. Słowa podziękowania skierowała także przewodnicząca Rady Rodziców – pani Aneta Szudy oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Emilia Olszówka. Po pięknych życzeniach wszyscy świętujący otrzymali kwiaty.Uroczystość uświetnił chór szkolny „Fraza”.

Akademia została przygotowana przez panią Beatę Opałkę, panią Mariolę Szarek i pana Marcina Krupę.
zdjęcia->>>

AKCJA EKOLOGICZNA
Akcja ekologiczna 2018

Z okazji Jubileuszowej Akcji Sprzątanie Świata 2018 w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pod hasłem „Akcja – segregacja”. Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości ekologicznej dzieci i młodzieży oraz popularyzowanie wiedzy o środowisku i jego zagrożeniach. Konkurs adresowany był do uczniów klas 4 – 8 szkoły podstawowej oraz uczniów klas 3 gimnazjum i miał charakter indywidualny. Spośród wielu ciekawych prac wykonanych różnymi technikami plastycznymi komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców.  W dniu podsumowania konkursu
i ogłoszenia wyników odbyła się akcja sadzenia drzewek pod hasłem „My sadzimy – nie śmiecimy!” Sadzonki pozyskane zostały z Nadleśnictwa Kołaczyce.  Przedstawiciele klas wraz z opiekunami posadzili swoje drzewka w okolicy szkoły. Wśród nich były jodły, sosny, modrzewie, lipy, klony, dęby i buki.  Akcję ekologiczną i konkurs zorganizowała i przeprowadziła pani Beata Opałka i pani Anna Sypień.
WYNIKI KONKURSU
Kategoria I - KLASY 4 – 6 SP
I miejsce – Julia Janik, klasa 5a
II miejsce – Julia Matysik, klasa 4a
III miejsce  – Zuzanna Lisowska, klasa 5b
Wyróżnienia:
Karolina Wojdyła, klasa 5b
Dominika Hedrych, klasa 6a
Kategoria II -  KLASY 7 – 8 SP oraz 3 GIMNAZJUM
I miejsce – Maria Passowicz, klasa 8a
II miejsce – Andrzej Wiejowski, klasa 7b
III miejsce  – Kamil Zięba, klasa 7b
zdjęcia->>>

Jesienne Biegi Przełajowe
Biegi ZHP

W dniu 6 października 2018 odbyły się XVIII Powiatowe Jesienne Biegi Przełajowe „O Złoty Liść Dębu”. Zakończyły się one dużym sukcesem zuchów z gromady "Pożyteczne zwierzaki " oraz harcerek i harcerzy z 307 KGDH WILKI.
W kategorii zuchy wszystkie miejsca na podium zdobyły nasze zuchy.
1 miejsce zdobyła Maria Biernacka,  2 Emilia Banach a 3 Aleksandra Nowiński.
W kategorii harcerki ze szkoły podstawowej dh Zuzanna Lisowska zdobyła 1 miejsce, dh Milena Wojdyła 2, a  dh Weronika Wołtosz ukończyła rywalizację   na 4 miejscu.
W kategorii harcerze ze szkoły podstawowej
dh Kacper Lisowski zdobył 1,
dh Tomek Krajewski 2, a dh Maksymilian Lisowski  3 miejsce.
W kategorii Gimnazjum  1 miejsce zdobyła dh Emilia Olszówka, a dh Greta Wojdyla  3
zdjęcia->>>

oprac. p. R. Nowiński