Szkoła Podstawowa w Kołaczycach
Nawigacja
ZSPiG

Szkoła

Historia szkoły

Dla nauczycieli

Dla uczniów

Dla rodziców

Dokumenty szkolne

Organizacje

Wydarzenia

Sukcesy

Konkursy

Opieka zdrowotna

Plan lekcji

Biblioteka szkolna

Świetlica szkolna

Logopeda

Projekty Edukacyjne

Gazetki szkolne

Nasza gmina, powiat

Kontakt

Koła Muzyczne

Losowa fotografia
Godło
Certyfikaty
Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Odkrywców Talentów
Europejski Fundusz Społeczny
BIP
Ankieta
Jak podoba wam się nowa skórka strony internetowej szkoły

Bardzo
Bardzo
60% [378 Głosów]

Średnio
Średnio
17% [109 Głosów]

Nie podoba się
Nie podoba się
22% [138 Głosów]

Głosów: 625
Od: 03/06/2013 18:22
do: 15/06/2017 23:38

Archiwum ankiet
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Uwaga
ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz opisów (w całości lub w części) BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
XII Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu

"W dniu 27 stycznia br. uczczono XII Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Podkarpaciu. Mieszkańcy Gminy Kołaczyce oraz zaproszeni Goście spotkali się na modlitwie przy Mogile w Krajowicach.  Delegacje złożyły kwiaty oraz zapalono symboliczne znicze.

W uroczystości wzięli udział harcerze z 307 Kołaczyckiej Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej „Wilki” im. Andrzeja Małkowskiego oraz drużyna Strzelców z Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach."

źródło: Gmina Kołaczyce


Podziękowanie dla szkoły


dyplom

Szanowni Państwo,

w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Razem na Święta”. Inicjatywa miała na celu zachęcenie uczniów do działań charytatywnych i wsparcia osób potrzebujących w okresie przedświątecznym.

W tej edycji (grudzień 2019 roku) do naszej akcji przyłączyło się ponad 1 mln 100 tys. uczniów i prawie 117,5 tys. nauczycieli. Otrzymaliśmy od Państwa ponad 10 tys. zgłoszeń!

W załączeniu przekazujemy pamiątkowy dyplom za udział w akcji.

Dziękujemy za dzielenie się dobrem i wspieranie innych!


Z poważaniem

Anna Ostrowska

Rzecznik Prasowy MEN

 PODSUMOWANIE 24 AKCJI KOLĘDOWANIA MISYJNEGO
Kolędowanie Misyjne

Szósty stycznia to szczególny dzień dla dzieci z grup misyjnych -  tzw. MISYJNY DZIEŃ DZIECI, dla wielu Uroczystość Objawienia Pańskiego, a dla kolędników misyjnych z naszej parafii, dzień ten jest potrójnie szczególny, bo to również dzień wędrowania od domu do domu z radosną nowiną o Bożym Narodzeniu i prośbą o wsparcie dla rówieśników z krajów misyjnych.
Jak co roku KOLĘDOWANIE MISYJNE rozpoczęła uroczysta Msza Św.  o godz. 11 z udziałem cudnych „cudaków”, „mikroskopijnych ludzików”etc. Tegoroczna 24 Akcja skupiła 113 „przebierańców”, którzy przy współudziale absolwentów naszej szkoły ubogacili liturgię i przez wspólne zaangażowanie podkreślili wyjątkowość dnia. Czytania, psalm, modlitwy wiernych, komentarz i dary ołtarza oraz śpiew na: ofiarowanie i dziękczynienie były udziałem uczestników akcji. W tegorocznych darach złożone zostały:
- kwiaty,
- kalendarz misyjny,
- pamiątki kolędowania,
- chleb i wino.
Mszy Św. przewodniczył i rozesłania kolędników dokonał ks. Grzegorz Złotek. Kolejnym punktem były pamiątkowe fotki, a po nich wędrowanie po wyznaczonych wcześniej terenach i świadczenie o tym, że „my polskie dzieci, nie sprawimy zawodu (…) z kolędą (…) przychodzimy i o wsparcie (…) prosimy.” A prosiliśmy o wparcie duchowe i materialne dla dzieci z krajów misyjnych, szczególnie dla dzieci Amazonii , bo „Nieważne czyś mały, czyś duży, każdy może czymś służyć. Każdy może coś zrobić, by tych najmniejszych ochronić”.
Kolędnicy poświęcając swój wolny czas, organizując grupy, przeliczając domy, ofiarowując trud i radość kolędowania, czasami żal, „że nam drzwi nie otworzyli”, przygotowując pomysłowe misyjne kreacje, przeliczając zebrane pieniądze, angażując niekiedy całe rodziny itd. - COŚ zrobili! Zrobili też COŚ Ci, którzy chętnie przyjmowali kolędników, pomagali w bezpiecznym przebiegu akcji, przygotowywali posiłki dla kolędników, rozwozili na przydzielone tereny, pomagali przy liczeniu i protokołach, etc.Wierzę, że zrobili też COŚ Ci, którzy nie otworzyli drzwi domów, ale otworzyli swe serca i ochronią tych najmniejszych – duchowym wsparciem.
Nie tylko polskie dzieci nie sprawiły zawodu, nasza parafia też jest niezawodna!  Hojność OFIARODAWCÓW  zaowocowała kwotą 11 826 zł, 27 euro, 3 dolary, 2 penny, chociaż w tym roku „zmniejszył” się teren kolędowania ze względu na brak chętnych z tzw. CHRZANOWEJ i GRANIC. 24 Akcja KOLĘDOWANIA MISYJNEGO miała też swoje małe rekordy: większa suma pieniędzy, większa liczba kolędników. (Po raz pierwszy aż trzech pierwszoklasistów: Klaudia Gozdecka, Rafał Salwik i Antoś Wnęk, którzy przeszli całe działki, mimo, że plany były tylko na kilka domów).
Zebrane w czasie KOLĘDOWANIA pieniądze zostały przekazane na trzy konta bankowe:
1) Diecezjalnego Dzieła Misyjnego w Rzeszowie  – 6000 zł na rzecz DZIECI
w AMAZONII,
2) Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera – 1000 zł na ADOPCJĘ SERCA,
3) Misjonarzy Kombonianów – 5000 zł na pomoc dzieciom Afryki.
W tym roku wpłaty dokonane zostały przez konto Opiekuna Ogniska - stąd brak opłat prowizji.

BOGU niech będą dzięki za WAS WSZYSTKICH, którym bliskie są MISJE! NIC BEZ WAS!!!!
Opatrzności Bożej, Matce Najświętszej i dobrym Aniołom dziękujemy za opiekę nad kolędnikami, za dar dobrej pogody, za ludzi dobrej woli - tych małych i tych dużych, za każde „COŚ” przez duże „C” uczynione.
Podziękowania kieruję do  zaangażowanych w liturgię:
- pełniących posługę lektorów: Damiana Iwanickiego i Radosława Szpak,
- psalmistów: Sylwii Samborskiej i Piotra Jedziniaka, którzy psalmem i nie tylko, ubogacili liturgię wywołując błogi moment zamyślenia, zadziwienia u niejednego słuchacza,
- powierzających Bogu intencje modlitewne: Jana Wnęka, Mikołaja Malinowskiego, Karoliny Rusztowicz, Aleksandry Krajewskiej, Julii Fryc, Marii Kozik,
- komentatorki Katarzyny Filipek,
-„szczęśliwców” składających dary ołtarza pod kierunkiem Natalii Cieniek.
SERDECZNE „BÓG ZAPŁAĆ”KOLĘDNIKOM, grupowym 22 grup kolędniczych oraz OPIEKUNOM tych grup, m.in.: P. Beacie Witalis, P. Lucynie Maziarz, P. Małgorzacie Maziarz, P. Annie Sypień, P. Monice Kapitan, P. Natalii Cieniek, P. Tadeuszowi Szpak, P. Szot, Państwu Czech, P. Robertowi Nowińskiemu, P. Pawłowi Rusztowicz i wielu RODZICOM, RODZEŃSTWU KOLĘDNIKÓW, którzy pomogli w bezpiecznym przebiegu akcji.
DZIĘKUJEMY:
- Pani PATRYCJI KOZIK ZA KWIATY na dar ołtarza,
- FOTOGRAFOWI Wojciechowi Zajdlowi, który upamiętnił Akcję mnóstwem fotek,będących niezbędnym wsparciem dla JURY konkursu NA NAJCIEKAWSZY STRÓJ KOLĘDNIKA MISYJNEGO (wyniki konkursu poznamy na początku lutego),
- KOLĘDNIKOM, którzy obecnie są uczniami innych szkół, ale bliskich nam z racji wspólnych akcji: Katarzynie Czech (SP Brzostek), Julii Tutro (LO Kołaczyce), Milenie Wojdyła i Milenie Pawłowskiej (SP Jasło).
„Każdy dobry czyn Bóg w niebie zapisuje i Boże Serce niezmiernie raduje.
Bóg stokrotnie nagradza tego, kto się dzieli, kto pomagać biednym się ośmieli”.
NIECH Pan BÓG za WSZELKIE DOBRO WYNAGRADZA potrzebnymi ŁASKAMI,
WSZYSTKIM, którzy przyczynili się do zapisania w historii OM24 AKCJI KOLĘDOWANIA MISYJNEGO. Jak Pan Bóg pozwoli i zdrowie dopisze – ZAPRASZAMY NA JUBILEUSZ 25 -lecia.

opracowała p. Edyta Rączka

Biwak zuchów w Osobnicy
Biwak


W dniach 11-12 stycznia 2020 roku odbył się biwak zuchów w Osobnicy. Uczestniczyły w nim trzy gromady zuchowe. Z naszej gromady „Pożyteczne zwierzaki” udział wzięło 22 osoby  Na biwaku była cudowna rodzinna atmosfera.. Praca z zuchami była świetna i przebiegała bardzo sprawnie. Dziękujemy bardzo za pomoc trzem druhnom z drużyny „Wilki”, które pojechały z nami. W niedzielę wszyscy poszliśmy do kościoła, spakowaliśmy się i wróciliśmy do domu.
oprac. p. Anna Madejczyk

Bezpieczne i zdrowe ferie 2020
szkolenie


Dnia 10.01.2020 Gabriela  Merkwa i  Natalia Sztaba uczennice kl. VIII b- przedstawicielki szkolnego  SK P CK przygotowały i przeprowadziły  pogadankę  dla na temat bezpiecznych i zdrowych  ferii zimowych we wszystkich klasach od I – VIII SP. Przedstawiły społeczności szkolnej przejrzystą i czytelna prezentacje multimedialną na ten temat. Uczennice kl. VII b  Maria Kozik i Anna Madejczyk brały udział w Kursie Pierwszej Pomocy Przedmedycznej i postanowiły się podzielić tą wiedzą z klasami pierwszymi. Przeprowadziły  krótki kurs Pierwszej Pomocy wraz z instrukcja udzielania pierwszej pomocy i praktycznymi  ćwiczeniami  na fantomie.
oprac. p. Anna SypieńPlan lekcji w II półroczu
Na stronie zamieszczamy nowy plan lekcji ->>>