Szkoła Podstawowa w Kołaczycach
Nawigacja
ZSPiG

Szkoła

Historia szkoły

Dla nauczycieli

Dla uczniów

Dla rodziców

Dokumenty szkolne

Organizacje

Wydarzenia

Sukcesy

Konkursy

Opieka zdrowotna

Plan lekcji

Biblioteka szkolna

Świetlica szkolna

Logopeda

Projekty Edukacyjne

Gazetki szkolne

Nasza gmina, powiat

Kontakt

Koła Muzyczne

Losowa fotografia
Godło
Certyfikaty
Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Odkrywców Talentów
Europejski Fundusz Społeczny
BIP
Ankieta
Jak podoba wam się nowa skórka strony internetowej szkoły

Bardzo
Bardzo
60% [378 Głosów]

Średnio
Średnio
17% [109 Głosów]

Nie podoba się
Nie podoba się
22% [138 Głosów]

Głosów: 625
Od: 03/06/2013 18:22
do: 15/06/2017 23:38

Archiwum ankiet
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
             
Uwaga
ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz opisów (w całości lub w części) BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
WYCIECZKA DO TEATRU IM.L.SOLSKIEGO W TARNOWIE
Czy to bajka, czy nie bajka,
Myślcie sobie, jak tam chcecie.
A ja przecież wam powiadam:
Krasnoludki są na świecie!

Teatr


Dnia 3 grudnia 2019 roku  uczniowie klasy Ia, Ib i II a wybrali się na wycieczkę do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie na przedstawienie kukiełkowe " O krasnoludkach i sierotce Marysi ".
Czy spotkaliście kiedyś krasnoludka? My mieliśmy taką szansę, bo tego roku wyszły spod ziemi i pojawiły się właśnie na scenie teatralnej w Tarnowie. Zabrały nas w baśniowy świat i pokazały, że warto pomagać innym, bo dobre uczynki zawsze do nas wracają.
W jaki sposób krasnoludki pomogły sierotce Marysi i biednemu Skrobkowi?  My to już wiemy. Jeśli jesteście ciekawi odpowiedź czeka na scenie, więc gorąco wszystkich zachęcamy do obejrzenia tego pięknego i pouczającego przedstawienia.

Opracowała  A.Wiejowska

Sprawozdanie z wyjazdu do JDK-u na spektakl: Inny chłopak.
Życie Szkoły„Obowiązkiem ludzi myślących jest przeciwstawianie się wszelkim
formom nietolerancji i solidarność z tymi, których dotyka nietolerancja.”
Jacek Kuroń

W dniu 29 listopada 2019 r. uczniowie klas 8a, 8b, 7a oraz 5a wraz z opiekunami  udali się do Jasielskiego Domu Kultury na spektakl ”Inny chłopak ” przygotowany przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia. Scenariusz przedstawienia powstał na podstawie  powieści R.J. Palacio pt. Cudowny chłopak”.
Głównym bohaterem jest nastoletni chłopiec, który na skutek choroby, zewnętrznie różni się od swoich rówieśników.  Każdego dnia musi mierzyć się z przejawami braku zrozumienia i nietolerancji ze strony zarówno rówieśników, jak i ich rodziców, którzy uważają, że nie ma miejsca dla niego w „normalnej” szkole. W rzeczywistości August to  bardzo inteligentny,  młody człowiek, który zaskakuje swoją dojrzałością i rozbraja błyskotliwością i poczuciem humoru.
Jak mówią sami autorzy spektaklu , chcą „skłonić widzów do refleksji nad tematem odmienności.
Pokazujemy chorobę, walkę o normalność, a ostatecznie próbę pogodzenia się z odmiennością małego chłopca. Dziecka, które było jednym na milion. Takiego, którego wyjątkowość nie objawia się we wspaniałym talencie, ale w jego inności. Chcemy uczyć naszych młodych widzów szacunku, akceptacjii empatii.   
„Inny chłopak” to spektakl, z którego wypływa piękna lekcja pokazująca prawdziwy sens życia. Uczy akceptacji tego, co nieuchronne, akcentuje prawdziwą wartość człowieka, kryjącą się w jego wnętrzu. To opowieśćo przyjaźni, miłości, o wyjątkowości każdego z nas. O odwadze, potrzebie akceptacji i byciu sobą. Przypomina o tym, że warto otworzyć się na innych, nie oceniając po pozorach.
Po spektaklu uczniowie mieli możliwość porozmawiania z aktorami, zadania im pytań. Jeden z naszych kolegów wziął udział w programie „Randka w ciemno”. Niestety, nie udało mu się zdobyć serca wybierającej dziewczyny, ale mógł poczuć się jak prawdziwy aktor na prawdziwej scenie.
Przedstawienie  podobało  się uczniom. Miejmy nadzieję , że zrozumieli przesłanie wypływające z niego – to, co najpiękniejsze jest w KAŻDYM Z NAS . MIŁOŚĆ, TOLERANCJA, ZROZUMIENIE, POMOC DRUGIEMU  TO JEST PRAWDZIWA MIARA CZŁOWIECZEŃSTWA.
oprac. p. Dorota Maciejowska- Buda

Spotkanie wolontariuszy
Wolontariat

29 listopada 2019 harcerki i harcerze z 307 KGDH Wilki pełnili służbę pomagając w IV Powiatowy Dniu Osób Niepełnosprawnych. 

Andrzejki w naszej szkole
Wtorek - 26 listopada2019 r.w naszej szkole przebiegał  pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych. Już od samego rana,  klasy najmłodszych uczniów zamieniły się w miejsce czarów i magii. Każdy uczestnik andrzejkowych wróżb z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki z nazwami zawodów w przyszłości, szukał swojej szczęśliwej liczby, poznawał znaczenie swojego ulubionego koloru. Katalog wróżb był obszerny i bogaty a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Na korytarzu , przy muzyce dzieci wesoło tańczyły. Popołudniu przyszedł czas na zabawę dla klas IV-VIII, którą jak co roku zorganizował Samorząd Uczniowski. Ulubiona muzyka uczniów i dekoracje sprawiły, że wszyscy poczuli tę niezwykłą atmosferę i również cudownie się bawili.  Na dyskotece Andrzejkowej oczywiście nie zabrakło wróżb przygotowanych przez starszych uczniów. Były one miłym przerywnikiem w  zabawie i cieszyły się ogromnym powodzeniem. Oczywiście wierzymy, że wszystkie się spełnią, a zwłaszcza te dobre. Jeśli ktoś nie zdążył sobie powróżyć to pamiętajmy, że następne andrzejki już za rok.
oprac. p. L. Jedziniak

Pokaz historyczny
Pokaz historyczny


W dniu 21.11.2019r. (czwartek)W naszej szkole odbył się pokaz historyczy "Wrzesień 39" czyli o tym jak wybuchła II Wojna Światowa, a zniknęła II Rzeczpospolita.
Prowadzący omówili i zaprezentowali m.n.:
- sytuację międzynarodową II Rzeczypospolitej
- etos żołnierza i ułana w społeczeństwie polskim
- polski mundur wojskowy wz 36 (szeregowy i podoficer)
- ekwipunek i wyposażenie używe podczas kampanii wrześniowej
- bezpieczne repliki broni
- bezpieczne repliki broni
- technikę wojskową, łączność i zaopatrzenie
- musztra i sprzęt bojowy
Pokaz wszystkim bardzo się podobał, uczniowie chętnie odpowiadali na zadawane przez prowadzących pytania.
Po skończonym pokazie można było z bliska zobaczyć przywiezione rekwizyty.
oprac. Ania Madejczyk i Julia Fryc

Jesienne Spotkanie Szkolnych Kół Caritas w Jaśle
Spotkanie CaritasDnia 19 listopada 2019 roku przy kościele Fary pw.  Wniebowzięcia  Najświętszej  Maryi  Panny  w  Jaśle, odbyło się jesienne spotkanie opiekunów i wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Licznie zebraną młodzież wraz z opiekunami powitał ks. dr Piotr Potyrała. Spotkanie rozpoczęło się modlitwą „Anioł Pański”.  Następnie ks. Piotr  Potyrała opowiedział o minionych i planowanych działaniach rzeszowskiego Caritas, a także wskazał kolejne przestrzenie, w których wolontariusze mogą realizować katolickie miłosierdzie. Zaprezentował najważniejsze myśli z Orędzia Ojca świętego Franciszka na Światowy Dzień Ubogich, inspirując w ten sposób do działań Caritas. Gościem specjalnym spotkania był ks. Jakub Bartczak- znany duszpasterz oraz raper. Zachęcał do dawania wiary oraz dzielenia się dobrem. Jego koncert zmobilizował wszystkich uczestników spotkania do modlitwy przez wspólny śpiew. Na zakończenie wszyscy wspólnie odmówili Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz posilili się przygotowanym poczęstunkiem. Nasze Szkolne Koło Caritas reprezentowały: Gabriela Merkwa, Natalia Sztaba, Maria Kozik, Patrycja Drzymalska wraz z opiekunem p. Agnieszką Nowak.
oprac. p. Agnieszka Nowak