Szkoła Podstawowa w Kołaczycach
Nawigacja
ZSPiG

Szkoła

Historia szkoły

Dla nauczycieli

Dla uczniów

Dla rodziców

Dokumenty szkolne

Organizacje

Wydarzenia

Sukcesy

Konkursy

Opieka zdrowotna

Plan lekcji

Biblioteka szkolna

Świetlica szkolna

Logopeda

Projekty Edukacyjne

Gazetki szkolne

Nasza gmina, powiat

Kontakt

Koła Muzyczne

Losowa fotografia
Godło
Certyfikaty
Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Odkrywców Talentów
Europejski Fundusz Społeczny
BIP
Ankieta
Jak podoba wam się nowa skórka strony internetowej szkoły

Bardzo
Bardzo
60% [378 Głosów]

Średnio
Średnio
17% [109 Głosów]

Nie podoba się
Nie podoba się
22% [138 Głosów]

Głosów: 625
Od: 03/06/2013 18:22
do: 15/06/2017 23:38

Archiwum ankiet
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Uwaga
ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz opisów (w całości lub w części) BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Facebookowa grupa świetlicowa
Swietlica

Na portalu społecznościowym facebook, od dnia 25 marca działa grupa pod nazwą Świetlicowe czary- mary. Została utworzona dla uczniów klas 1-3. Zawiera ona pomysły na spędzanie wolnego czasu i materiały takie jak krzyżówki, rebusy, piosenki, tańce czy prace plastyczne itp., do zrobienia dla chętnych uczniów. Materiały będą wstawiane codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00- 13.50. Administrator służy pomocą i będzie odpowiadał na pytania w podanych godzinach, dotyczy to także trudności w zadaniach domowych.
Tutaj link do grupy dla chętnych:
https://www.facebook.com/groups/2563214510630311/
Należy kliknąć dołącz do grupy i poczekać na zaakceptowanie administratora.

p. Agnieszka Nowak

Nauczania zdalne
W dniu 25.03.2020 r. wszyscy rodzice otrzymali na swój adres e-mail, podany w dzienniku elektronicznym informację o procedurach dotyczących zdalnego nauczania.
W krainie Andersena
Świetlica szkolna zaprasza uczniów klas I- III do udziału w konkursie czytelniczo- plastycznym pod hasłem „W krainie Andersena”.  Zadaniem uczniów jest samodzielne przygotowanie pracy przestrzennej, dowolną techniką w formacie A3, przedstawiającą ulubionego bohatera przeczytanej baśni  H. Ch. Andersena. Oprócz ilustracji należy zamieścić podpis przedstawiający cytat, lub hasło z baśni, który może być napisany odręcznie, wyklejony lub przyozdobiony w dowolny sposób. Zapraszamy do udziału w konkursie.
Oprac. p. Agnieszka Nowak

Konkurs

Uwaga
Dyrekcja szkoły informuje, że zgodnie z zaleceniem MEN w czasie zawieszenia zajęć dydaktycznych nauczyciele prowadzą zdalne nauczanie. Wszyscy uczniowie otrzymują od nauczycieli materiały do zrealizowania kolejnych elementów podstawy programowej oraz zadania do zrobienia. Informacje znajdują się w dzienniku elektronicznym w zakładce zadania domowe albo są przekazywane uczniom za pośrednictwem poczty elektronicznej. Jeżeli uczniowie nie mają dostępu do tych informacji , ponieważ zapomnieli hasła lub nie podali adresu swojej poczty, proszeni są o przekazanie tej informacji wychowawcy lub wysłanie maila na pocztę szkoły: szkolakolaczyce@op.pl.
Spotkanie z panem Franciszkiem Batory.
Spotkanie

5 marca 2020 r. uczniowie starszych klas naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w nietypowej lekcji historii poświęconej majorowi Józefowi Batoremu.
Prelekcję wygłosił brat majora Józefa Batorego, Pan Franciszek Batory z Kolbuszowej, który w 2015 r. otrzymał nagrodę honorową "Świadek Historii", przyznawaną osobom szczególnie zasłużonym dla upamiętniania historii Narodu Polskiego w regionie oraz osobom wspierającym pion edukacyjny IPN.  Pan Franciszek jako 21-letni mężczyzna był świadkiem procesu sądowego, w którym został skazany jego brat i wszyscy niezłomni żołnierze IV Zarządu WiN, na cześć których ustalony został na 1 marca  Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.Podczas spotkania opowiadał o sytuacji politycznej jaka miała wtedy miejsce w Polsce, jak byli traktowani bohaterowie narodowi, jak odwdzięczano im się za lojalność wobec narodu. Pan Franciszek, który był świadkiem procesu własnego brata, majora Józefa Batoreg i całego oddziału Wolność i Niezawisłość.  opowiadał o tym co widział i słyszał. Spotkanie po raz drugi zorganizował ks. Grzegorz Złotek.
Poniżej zdjęcia ze spotkania:

KOMUNIKAT BURMISTRZA KOŁACZYC z dnia 12 marca 2020 r.
W związku z zagrożeniem epidemią COVID-19 (zwanego koronawirusem), Burmistrz Kołaczyc zwraca się z apelem do Mieszkańców Gminy Kołaczyce o zachowanie szczególnej ostrożności i ograniczenie kontaktów w środowisku lokalnym, unikanie miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi, a także ograniczenie wizyt w Urzędzie Miejskim w Kołaczycach i jednostkach podległych i w miarę możliwości załatwianie spraw urzędowych wykorzystując alternatywne drogi komunikacji tj. elektroniczną, telefoniczną i pocztową.
W związku z zawieszeniem zajęć w placówkach oświatowych, Burmistrz Kołaczyc również zawiesza zajęcia prowadzone przez Gminny Ośrodek Kultury i zajęcia odbywające się na boiskach sportowych „Orlik”. Braku zajęć w szkołach prosimy nie traktować jako dodatkowych dni wolnych od nauki, ale ma to na celu zwiększenie bezpieczeństwa zarówno dzieci jak i dorosłych poprzez izolowanie dzieci i młodzieży w domach.
Prosimy również o bezwzględne przestrzeganie zasad higieny osobistej i czystości pomieszczeń, w których przebywają osoby.
Jednocześnie apelujemy o zwrócenie szczególnej uwagi na zamieszkujące w sąsiedztwie osoby starsze, samotne, należące do grupy zwiększonego ryzyka i przekazywanie informacji o niepokojących zjawiskach do sołtysa, do Urzędu Miejskiego w Kołaczycach, do GOPS.
Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego.
Stacja sanitarno-epidemiologiczna w Jaśle – tel. 500-544-035
Oddział obserwacyjno - zakaźny w Jaśle – tel. 13 443 75 30

Prosimy o śledzenie na bieżąco stron internetowych: Gminy Kołaczyce, Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Powiatowej Stacji Sanitarno -Epidemiologicznej w Jaśle:
http://www.kolaczyce.pl/
https://gis.gov.pl/
https://www.gov.pl/web/edukacja
http://www.sanepidjaslo.pl/


Bezpośredni kontakt w Urzędzie Miejskim w Kołaczycach pod numerem telefonu:
13 44 605 74 oraz  13 446 02 49

Burmistrz Kołaczyc Stanisław Żygłowicz