Szkoła Podstawowa w Kołaczycach
Nawigacja
ZSPiG

Szkoła

Historia szkoły

Dla nauczycieli

Dla uczniów

Dla rodziców

Dokumenty szkolne

Organizacje

Klasy

Wydarzenia

Sukcesy

Konkursy

Opieka zdrowotna

Plan lekcji

Biblioteka szkolna

Świetlica szkolna

Logopeda

Projekty Edukacyjne

Gazetki szkolne

Nasza gmina, powiat

Kontakt

Szkolna Metamorfoza

Koła Muzyczne

Losowa fotografia
Godło
Certyfikaty
Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Odkrywców Talentów
Europejski Fundusz Społeczny
BIP
Ankieta
Jak podoba wam się nowa skórka strony internetowej szkoły

Bardzo
Bardzo
60% [378 Głosów]

Średnio
Średnio
17% [109 Głosów]

Nie podoba się
Nie podoba się
22% [138 Głosów]

Głosów: 625
Od: 03/06/2013 18:22
do: 15/06/2017 23:38

Archiwum ankiet
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Caritas

 

Szkolne koło CARITAS

Caritas
OPIEKUNOWIE: p. mgr Bogusława Słowik; p. Aneta Burek

KOORDYNATOR: ks. Grzegorz Złotek

CELE: Pomoc potrzebującym w ramach wspólnoty szkolnej.

DZIAŁANIA:
 • Organizowanie zbiórek odzieży, pozycji przedmiotowych dla młodzieży pochodzącej z rodzin biednych czy wielodzietnych.
 • Zbiórki pieniężne dla rówieśników dotkniętych przez los, np. przez chorobę, rozpoznawanie konkretnych potrzeb
  w szkole i jej najbliższym otoczeniu oraz organizowanie pomocy, zdobywanie wiedzy i podnoszenie kwalifikacji
  do niesienia pomocy innym.
 • Stała współpraca i włączanie się w akcje prowadzone
  przez akcje Caritas Diecezji Rzeszowskiej, pomoc w organizowaniu wypoczynku dla dzieci oraz pomoc dla poszkodowanych w kataklizmach i sytuacjach losowych.
 • Włączanie się w Dzieło Miłosierdzia poprzez
  systematyczne odwiedzanie ludzi starszych i chorych, pomoc w nauce z różnych przedmiotów, wg. potrzeb naszych kolegów i koleżanek.
 • Przeprowadzenie akcji sprzedaży kartek świątecznych przed Świętami Bożego Narodzenia.
 • Sprzedaż cegiełek, z których dochód jest przeznaczony na wakacje dla dzieci.
 • Zbiórka ofiar na pomoc dla poszkodowanych przez zdarzenia losowe.
 • Szkolne Koło Caritas  Najważniejsze działania w r. szk. 2017/18:

  Szkolne Koło Caritas zajmuje się działalnością wolontarystyczno – charytatywną. Głównym celem koła jest zaangażowanie uczniów w pomoc osobom potrzebującym. Członkowie koła mieli możliwość włączenia się w przeprowadzanie akcji charytatywnych, inicjowanie ich i przeprowadzanie. Uczy to ich samodzielności w podejmowaniu decyzji, uwrażliwia na potrzeby innych a także uczy odpowiedzialności za drugiego człowieka. SKC w roku szkolnym 2017/2018 skupiało 39 członków –uczniów Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum. Członkowie koła bardzo chętnie podejmowali inicjatywy na rzecz potrzebujących, poświęcając swój wolny czas.
  Praca Szkolnego Koła Caritas przebiegała według planu. We wrześniu wykonaliśmy gazetkę ścienną o tematyce związanej z Bratem Adamem Chmielowskim. Ponadto przeprowadziliśmy w szkole zbiórkę dla osób poszkodowanych w Kamieniu Pomorskim. Zabrano 190,20 zł, które zostały przelane na konto Caritas. W październiku przeprowadziliśmy zbiórkę maskotek i przyborów szkolnych oraz zorganizowaliśmy loterię fantową podczas zabawy andrzejkowej, z której dochód został przeznaczony dla chorej nauczycielki p. Małgorzaty Wiśniewskiej. W grudniu wraz ze SK PCK zorganizowaliśmy spotkanie z seniorami oraz osobami zaangażowanymi w pomoc osobom niepełnosprawnym połączone z przedstawieniem o Świętym Bracie Albercie Chmielowskim. Przed Świętami Bożego Narodzenia przeprowadziliśmy szkole konkurs na najładniejszą kartkę świąteczną. Kartki te zostały rozprowadzone wśród parafian. Ponadto w minionym roku systematycznie odwiedzaliśmy osoby starsze i chore przebywające w DPS "Nazaret", przy okazji Dnia Kobiet czy innych uroczystości. W dniach 16 i 17 marca br. w sklepach całej Polski odbyła się świąteczna zbiórka żywności pod patronatem Caritas Polska. Również i my przeprowadziliśmy zbiórkę w sklepie Biedronka w Kołaczycach. Zebrane dary zostały przekazane potrzebującym. Ponadto wspólnie z członkami SK PCK odwiedziliśmy osoby starsze w DPS Nazaret, składając im życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych. Pod koniec maja odbyło się spotkanie Szkolnych Kół Caritas w Caritas w Jaśle, w którym wzięli udział członkowie koła. W czerwcu wspólnie z SK PCK przeprowadziliśmy zbiórkę pieniężną na rzecz chorej p. Małgorzaty Wiśniewskiej. Zbiórka była prowadzona w szkole oraz w Kościele. Zebrano około 2400 zł, które zostały już przekazane p. Małgosi. Odbyło się również wspólnie przygotowane czuwanie modlitewne w Kościele p.w. św. Anny w Kołaczycach.
  Uczniowie chętnie angażowali się w realizację poszczególnych akcji, wykazywali się chęcią niesienia pomocy potrzebującym i wrażliwością na ludzką niedolę i cierpienie. Dowodzi to potrzeby kontynuowania działalności Koła, które wspiera naszą szkołę w realizacji Programu Wychowawczego i misji Szkoły.
  Na zakończenie roku szkolnego najbardziej wyróżniający się członkowie koła i równocześnie absolwenci gimnazjum: Karol Janik, Monika i Kasia Węgrzyn, Kamila Krajewska otrzymali skromne upominki.