Szkoła Podstawowa w Kołaczycach
Nawigacja
ZSPiG

Szkoła

Historia szkoły

Dla nauczycieli

Dla uczniów

Dla rodziców

Dokumenty szkolne

Organizacje

Klasy

Wydarzenia

Sukcesy

Konkursy

Opieka zdrowotna

Plan lekcji

Biblioteka szkolna

Świetlica szkolna

Logopeda

Projekty Edukacyjne

Gazetki szkolne

Nasza gmina, powiat

Kontakt

Szkolna Metamorfoza

Koła Muzyczne

Losowa fotografia
Godło
Certyfikaty
Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Odkrywców Talentów
Europejski Fundusz Społeczny
BIP
Ankieta
Jak podoba wam się nowa skórka strony internetowej szkoły

Bardzo
Bardzo
60% [378 Głosów]

Średnio
Średnio
17% [109 Głosów]

Nie podoba się
Nie podoba się
22% [138 Głosów]

Głosów: 625
Od: 03/06/2013 18:22
do: 15/06/2017 23:38

Archiwum ankiet
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
"Mistrz Matematyki"
Kółko matematyczne "Mistrz Matematyki" dla uczniów klas I-III edukacji wczesnoszkolnej prowadzący Anna Płazińska

Koło Mistrz matematyki1


Kółko matematyczne „Mistrz Matematyki” realizowane jest na dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych w ramach projektu "SZKOLNA METAMORFOZA" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO w wymiarze 80 godzin. Zajęcia odbywają się w poniedziałki od godz.1245 do 1515, uczestniczą w nich chętni uczniowie klas I-III edukacji wczesnoszkolnej uzdolnieni matematycznie. Na zajęciach dzieci poszerzały własne zainteresowania matematyczne oraz uzyskały wiedzę o wyższym poziomie trudności, zgodnie z rozwojem intelektualnym i uzdolnieniami. Uczniowie byli zachęcani do podejmowania różnorodnych działań matematycznych: analizowali treść zadań, stosowali schematy i rysunki w trakcie rozwiązywania zadań, uczyli się logicznego myślenia, samodzielności, samokontroli oraz dokonywania samooceny. W czasie zajęć uczniowie uczyli się niekonwencjonalnych sposobów dochodzenia do poprawnego wyniku, rozwijali umiejętność dostrzegania zasad i prawidłowości, kształcili oryginalność myślenia, a także samodzielnie planowali i organizowali swoją pracę. W czasie zajęć mogli wykazać się umiejętnością współpracy w grupie oraz kształtowali systematyczność, dokładność, wytrwałość i samodzielność.
W programie realizowano zadania z geometrii, kombinatoryki, logiki i arytmetyki. Wiele z nich miało charakter łamigłówek, rozwijających wyobraźnię matematyczną uczniów, zmuszających do uważnego analizowania treści zadania, uczących niekonwencjonalnych sposobów dochodzenia do poprawnego wyniku, rozwijających umiejętność dostrzegania zasad i prawidłowości, kształcących giętkość i oryginalność myślenia. W czasie zajęć wykorzystywano również technologię informacyjną, uczniowie uruchamiali programy edukacyjne doskonalące umiejętności matematyczne oraz korzystali z darmowych stron internetowych z zadaniami matematycznymi. Bardzo lubili rozwiązywać zadania matematyczne ze strony internetowej "MATZOO".
Uczniowie klasy Ib, uczestniczący w zajęciach kółka matematycznego "Mistrz Matematyki", byli dodatkowo członkami Kosmicznego Klubu Matematycznego dla klas I-szych i przystąpili do konkursu matematycznego "ULEP UFOLUDKI" organizowanego przez Wydawnictwo "NOWA ERA". Dużo radości sprawiły dzieciom zadania konkursowe oraz tworzenie ufoludków, zgodnie z zamieszczoną w zadaniach matematycznych instrukcją. Trzy zespoły wspólnie rozwiązywały zadania, potem projektowały ufoludki i nadawały im imiona. Po zażartych dyskusjach wspólnie ustalono, że Matematyk z Ghadu to:  HENIOMATYK, Biolog z Xanor to:  BIOASZEO, natomiast Geograf z Peremy to: PLASTEK.  Następnie była najbardziej absorbująca część pracy, a mianowicie tworzenie ufoludków, do których wykorzystano plastelinę, modelinę oraz glinę.  Kosmiczną scenerię uczniowie wykonali na końcu zgodnie współdziałając i angażując się bez reszty.
Uczestniczenie w projekcie i możliwość współdziałania w niezapomnianej matematyczno - kosmicznej przygodzie, sprawiła, że nauka matematyki stała się dla uczniów prawdziwie kosmiczną atrakcją. Wyzwoliła w nich duży potencjał tworzenia, współpracy oraz współdziałania, a także zainspirowała do podejmowania różnorodnych działań matematycznych.

Koło Mistrz matematyki2

Koło Mistrz matematyki3
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Nick:*
E-Mail:*
Strona:
Treść:*

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?