Szkoła Podstawowa w Kołaczycach
Nawigacja
ZSPiG

Szkoła

Historia szkoły

Dla nauczycieli

Dla uczniów

Dla rodziców

Dokumenty szkolne

Organizacje

Klasy

Wydarzenia

Sukcesy

Konkursy

Opieka zdrowotna

Plan lekcji

Biblioteka szkolna

Świetlica szkolna

Logopeda

Projekty Edukacyjne

Gazetki szkolne

Nasza gmina, powiat

Kontakt

Szkolna Metamorfoza

Koła Muzyczne

Losowa fotografia
Godło
Certyfikaty
Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Odkrywców Talentów
Europejski Fundusz Społeczny
BIP
Ankieta
Jak podoba wam się nowa skórka strony internetowej szkoły

Bardzo
Bardzo
60% [378 Głosów]

Średnio
Średnio
17% [109 Głosów]

Nie podoba się
Nie podoba się
22% [138 Głosów]

Głosów: 625
Od: 03/06/2013 18:22
do: 15/06/2017 23:38

Archiwum ankiet
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Zajęcia z doradcą zawodowym
Zajęcia z doradcą zawodowym w ramach projektu "Szkolna metamorfoza"
Uczniowie klas II i III Gimnazjum w Kołaczycach w bieżącym roku szkolnym biorą udział
w zajęciach z doradztwa i poradnictwa zawodowego. Zajęcia odbywają sie w ramach projektu "Szkolna metamorfoza", realizowanego przez Stowarzyszenie CRAS w partnerstwie z Zespołem Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kołaczycach.
Celem zajęć jest pomoc uczniom gimnazjum w określeniu swoich predyspozycji zawodowych, w wyborze kierunku dalszego kształcenia, w określeniu swoich mocnych  i słabych stron, swoich uzdolnień, zainteresowań, cech osobowości, temperamentu i znaczenia tych cech przy wyborze zawodu.
Uczniowie w ramach zajęć biorą udział w warsztatach, spotkaniach indywidualnych z doradcą zawodowym i wizytach studyjnych w zakładach pracy.
W trakcie warsztatów uczniowie podjęli pracę w zakresie określenia własnych predyspozycji zawodowych, określenia swoich uzdolnień, cech osobowości, oceny własnego stanu zdrowia i predyspozycji fizycznych  pod kątem wyboru przyszłego kierunku kształcenia. W trakcie realizacji zajęć, umożliwiono również uczniom zapoznanie się  z rodzajami i charakterystyką poszczególnych typów szkół ponadgimnazjalnych, zawodów oraz przeanalizowanie ofert, informacji o dalszym kształceniu. Spotkania indywidualne z doradcą zawodowym na początku wywołały u uczniów poczucie niepewności, jednak po nawiązaniu kontaktu, młodzież zaczynała chętnie pracować, rozmawiać, dzielić się swoimi problemami, wątpliwościami związanymi z wyborem dalszej drogi życiowej, wypełniali testy  i kwestionariusze, dzięki czemu prowadzący zajęcia mógł pomóc w określeniu potencjału ucznia, predyspozycji i preferencji zawodowych oraz w zaplanowaniu ścieżki edukacyjno - zawodowej. Dla gimnazjalistów przygotowano wizyty studyjne w kołaczyckich zakładach pracy. Celem wizyt jest zapoznanie młodzieży ze specyfiką poszczególnych zawodów, z rzeczywistymi warunkami pracy i predyspozycjami psychofizycznymi niezbędnymi do wykonywania danego zawodu. Taka działalność stanowi jeden z kluczowych elementów przy dokonywaniu przez uczniów wyboru dalszej drogi edukacyjno-zawodowej. W organizacje wizyt studyjnych zaangażowały się następujące placówki: Bank Spółdzielczy w Kołaczycach, Gminna Biblioteka Publiczna w Kołaczycach, Komisariat Policji w Kołaczycach, Przedsiębiorstwo Usługowo- Wytwórczo- Handlowe-  Kazimierz Krajewski, "COMMET" - Świętojańska Danuta, Zakład fryzjerski Halina Rączka, Zakład Produkcyjno - Handlowy "Kołacz". Wizyty studyjne nie byłyby możliwe, gdyby nie przychylna postawa dyrektorów zakładów pracy i kołaczyckich przedsiębiorców - za co bardzo Im dziękujemy.

opracowanie: p. Agnieszka Jamróz- Płaziak

1

2

4

56


7Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Nick:*
E-Mail:*
Strona:
Treść:*

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?