Szkoła Podstawowa w Kołaczycach
Nawigacja
ZSPiG

Szkoła

Historia szkoły

Dla nauczycieli

Dla uczniów

Dla rodziców

Dokumenty szkolne

Organizacje

Klasy

Wydarzenia

Sukcesy

Konkursy

Opieka zdrowotna

Plan lekcji

Biblioteka szkolna

Świetlica szkolna

Logopeda

Projekty Edukacyjne

Gazetki szkolne

Nasza gmina, powiat

Kontakt

Szkolna Metamorfoza

Koła Muzyczne

Losowa fotografia
Godło
Certyfikaty
Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Odkrywców Talentów
Europejski Fundusz Społeczny
BIP
Ankieta
Jak podoba wam się nowa skórka strony internetowej szkoły

Bardzo
Bardzo
60% [378 Głosów]

Średnio
Średnio
17% [109 Głosów]

Nie podoba się
Nie podoba się
22% [138 Głosów]

Głosów: 625
Od: 03/06/2013 18:22
do: 15/06/2017 23:38

Archiwum ankiet
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Kółko astronomiczne, fizyczne i chemiczne
Koło astronomiczne
Zajęcia z koła astronomicznego odbywają się w czwartki co dwa tygodnie według harmonogramu. Uczestnikami koła są uczniowie klas IV-VI SP w liczbie 10 osób ( 5 dziewczyn i 5 chłopców). W ramach kółka uczniowie zgłębili tajniki wszechświata, Układ Słoneczny, wykonywali doświadczenia wyznaczania przyspieszenia ziemskiego oraz obliczania ciężaru ciała.  Wykonali własny przestrzenny model Układu Słonecznego, który znajduje się w pracowni 22. W ramach zajęć zakupiono teleskop, który posłuży uczniom do obserwacji gwiazd. W listopadzie uczniowie odwiedzili obserwatorium astronomiczne przy ILO w Jaśle, wysłuchali prelekcji opiekuna obserwatorium. W maju planowana jest kolejna wizyta w obserwatorium w I LO w Jaśle.

Koło astronomiczne

Koło astronomiczne

Koło  chemiczne
Zajęcia z koła chemicznego odbywają się w środy co dwa tygodnie według ustalonego harmonogramu. Uczestnikami koła są uczniowie klas I- III gimnazjum . W ramach koła uczniowie zajmują się chemią obliczeniową ( stężenia , stechiometria, prawa chemiczne- prawo stałych stosunków wagowych,  prawo zachowania masy). Doskonalą się z zapisie równań reakcji chemicznych. Uczniowie  wykonują doświadczenia, planując je i wyciągając wnioski. Ponadto rozwiązujemy problemy jakie pojawiają się w czasie lekcji, a także  zadania konkursowe. W ramach koła chemicznego zakupiono odczynniki chemiczne i zbiory zadan, które uczniowie wykorzystują nie tylko na zajęciach koła ale także podczas lekcji.Koło fizyczne
Zajęcia z koła fizycznego odbywają we wtorki co dwa tygodnie według ustalonego harmonogramu. Uczestnikami koła są uczniowie klas I-III gimnazjum.  W pierwszym półroczu na zajęciach skupiliśmy się  głównie na zdobyciu umiejętności  rozwiązywania   zadań rachunkowych  stosując stopniowanie trudności. W ramach zajęć zakupiono demonstracyjny zestaw doświadczalny , maszynę elektrostatyczną oraz zbiory z fizyki.
W drugim półroczu skupiamy się na wykonywaniu doświadczeń :  wyznaczanie oporu żarówki, wyznaczanie przyspieszenia ziemskiego z wykorzystaniem wahadła matematycznego, badania ruchów: jednostajnego i przyspieszonego, wyznaczanie siły wyporu. Uczniowie planują doświadczenie, obserwują i wyciągają  wnioski.

opracowanie: p. Anna Sypień

Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Nick:*
E-Mail:*
Strona:
Treść:*

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?