Szkoła Podstawowa w Kołaczycach
Nawigacja
ZSPiG

Szkoła

Historia szkoły

Dla nauczycieli

Dla uczniów

Dla rodziców

Dokumenty szkolne

Organizacje

Wydarzenia

Sukcesy

Konkursy

Opieka zdrowotna

Plan lekcji

Biblioteka szkolna

Świetlica szkolna

Logopeda

Pedagog

Projekty Edukacyjne

Gazetki szkolne

Nasza gmina, powiat

Kontakt

Koła Muzyczne

Losowa fotografia
Godło
Certyfikaty
Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Odkrywców Talentów
Europejski Fundusz Społeczny
BIP
Ankieta
Jak podoba wam się nowa skórka strony internetowej szkoły

Bardzo
Bardzo
60% [378 Głosów]

Średnio
Średnio
17% [109 Głosów]

Nie podoba się
Nie podoba się
22% [138 Głosów]

Głosów: 625
Od: 03/06/2013 18:22
do: 15/06/2017 23:38

Archiwum ankiet
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Ognisko Misyjne

PDMDOGNISKO MISYJNEJEST FORMĄ UDZIAŁUW PAPIESKIM DZIELE MISYJNYM DZIECI (PDMD).
W OSTATNICH LATACH ZA POŚREDNICTWEM PDMD POLSKIE DZIECI PRZYSZŁY Z POMOCĄ BLISKO PÓŁ MILIONA DZIECIOM W 52 KRAJACH ŚWIATA!JUŻ PONAD TYSIĄC OGNISK MISYJNYCH ZAPALIŁO ISKRĘ NADZIEI I STAŁO SIĘ AMBASADORAMI DOBRA W SWOIM OTOCZENIU.

PAPIESKIE DZIEŁO MISYJNE DZIECI w Kołaczycach zostało założone w październiku 1995 roku i do dziś jest prowadzone przez panią katechetkę mgr Edytę Rączka. Ognisko Misyjne współdziała ze sobą w pięciu grupach kontynentalnych skupiając uczniów Szkoły Podstawowej. W wielu przedsięwzięciach misyjnych pomagają ABSOLWENCI naszej szkoły i przede wszystkim RODZICE.W ramach spotkań misyjnych realizowane są programy formacyjne przygotowywane przez Sekretariat Krajowy PDMD w Warszawie. GRUPA podjęła misyjny nakaz Chrystusa i Kościoła, bo - jak powiedział Św.  Jan Paweł II - "ziarno ideałów misyjnych zaszczepione w młodości ma wielką szansę rozwoju i owocowania". Działalność Ogniska ma na celu rozbudzenie w dzieciach wrażliwości misyjnej oraz poczucia solidarności, tak duchowej jak i materialnej, z rówieśnikami i misjonarzami na całym świecie.

CHCĘ I POMAGAM!

CZŁONKOWIE OGNISKA MISYJNEGO W KOŁACZYCACH 
BUDUJĄ MOST BRATERSTWA MISYJNEGO PRZEZ:
•    M = MODLITWĘ CODZIENNĄ W INTENCJI DZIECI, KTÓRE NIE ZNAJĄ JESZCZE PANA JEZUSA I ZA PRACUJĄCYCH WŚRÓD NICH MISJONARZY (1 x MODLITWA PAŃSKA, CZYLI OJCZE NASZ…);
•    O = OFIARĘ W INTENCJI MISJI CODZIENNYCH RADOŚCI, A TAKŻE SWOICH CIERPIEŃ, SMUTKÓW, WYRZECZEŃ, DROBNYCH OSZCZĘDNOŚCI DLA RÓWIEŚNIKÓW W KRAJACH MISYJNYCH. W OCZACH JEZUSA KAŻDA OFIARA JEST NIEZWYKLE CENNA!;
S = SŁUŻBĘ, CZYLI WYKORZYSTANIE KAŻDEJ OKAZJI, ABY POMÓC SWOIM POTRZEBUJĄCYM RÓWIEŚNIKOM LUB MISJONARZOM (KWESTY, LOTERIE, KONGRESY, MAJÓWKI…);
•    T = TWÓRCZOŚĆ, TALENT, ZDOLNOŚCI I CZAS ODDANE NA RZECZ MISJI (ŚPIEW, GRA NA INSTRUMENTACH MUZYCZNYCH, GAZETKI, KONKURSY, RĘKODZIEŁA, KORESPONDENCJA MISYJNA, INSCENIZACJE, SCENOGRAFIE, KOLĘDOWANIE…).

ROK 2019 - MOST I OGNISKO MISYJNE
Każdy rok kalendarzowy dzieli tematykę spotkań formacyjnych na dwie części. Pierwszą część roku 2019 (od stycznia do czerwca) przeżywaliśmy po hasłem „OWOCE DUCHA ŚWIĘTEGO”, drugą część (od września do grudnia) pod hasłem „UKOCHANY JEST POSŁANY”. W ramach spotkań, które miały miejsce w szkolnej salce katechetycznej kontynuowaliśmy p/w współpracę między pięcioma grupami kontynentalnymi.
Wolontariat misyjny członków Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci w Kołaczycach obejmował realizację m.in. cyklicznych przedsięwzięć misyjnych na terenie szkoły, parafii św. Anny w Kołaczycach oraz sięgających poza diecezję.
MOST BRATESTWA MISYJNEGOw roku 2019budowaliśmy przez:
•    DNI MISYJNE W PARAFII (I PIĄTKI MIESIĄCA), w których przedstawiciele poszczególnych grup kontynentalnych przygotowywali liturgię Mszy Św. i zbierali składkę na cele misyjne. (W ciągu roku dyżury liturgiczne grupy pełniły według wcześniej ustalonego harmonogramu, natomiast w czasie wakacji chętni uczniowie.)
•    MISYJNY DZIEŃ DZIECI I AKCJĘ KOLĘDOWANIA MISYJNEGO. 6 stycznia 2019 roku w Uroczystość Objawienia Pańskiego i Misyjny Dzień Dzieci 22 grupy skupiające 104 kolędników misyjnych, od Mszy Św. połączonej z rozesłaniem kolędników, rozpoczęły 23 AKCJĘ KOLĘDOWANIA MISYJNEGO. Dzięki poświęceniu kolędników i ofiarności parafian zebrano na potrzeby dzieci z krajów misyjnych 10 552,09 zł i 14 euro. Finanse te zostały przekazane na cztery konta:
1) Diecezjalnego Dzieła Misyjnego w Rzeszowie  – 5000 zł na rzecz DZIECI
w BURUNDI i RWANDZIE,
2) Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera – 1000 zł na ADOPCJĘ SERCA,
3) Zgromadzenia Córek Matki Bożej Bolesnej – 3500 zł jako materialne wsparcie dla S. Darii posługującej w Boliwii,
4) Fundacji RONDO – 1040 zł w ramach akcji ZOSTAŃ DUCHOWYM RODZICEM CHRZESTNYM DZIECKA Z WYSP ZIELONEGO PRZYLĄDKA (1 zestaw: świeca, biała szatka i różaniec =40 zł).
Każda z powyższych wpłat podlegała prowizji. Stąd na opłatę: 1) 25 zł, 2) 5 zł, 3) 17,50 zł, 4) 5 zł.
•    KONKURS NA NAJCIEKAWSZY STRÓJ KOLĘDNIKA MISYJNEGO, który stał się tradycją Grupy, angażuje rodziny i pobudza do kreatywności w projektowaniu oraz wykonaniu strojów kolędniczych. Jury spośród 104 kolędników wytypowało w 24 kategoriach następujących laureatów i wyróżnionych:

ANIOŁ – laureatka: Oliwia Stasiowska, wyróżnienie: Joanna Witalis,
ARAB – laureat: Krzysztof Szczerba,
BAWARKA – laureatka: Greta Wojdyła,
WIETNAMKA – laureatka: Anna Madejczyk,
CYGANKA – laureatka: Maria Kozik, wyróżniona: Aleksandra Kasprzyk,
ESKIMOS – wyróżniona: Julia Fryc,
GRUZIN – laureat: Paweł Przewoźnik,
GÓRALKA – laureatka: Natalia Sztaba, wyróżnienie: Martyna Wiatr,
GÓRNIK – laureat: Radosław Szpak,
HINDUSKA – laureatka: Gabriela Merkwa, wyróżniona: Karolina Rak,
HISZPAN – laureat: Karol Kasprzyk,
INDIANIN – laureat: Dawid Szczepanik,
INDIANKA – laureatka: Karolina Wojdyła, wyróżniona: Gabriela Drzymalska,
KOWBOJKA – laureatka: Agnieszka Miętus, wyróżniona: Laura Wrona,
KOREANKA – laureatka: Karolina Rusztowicz,
KRÓLOWIE –laureaci: Szymon Marcisz, Jan Wnęk, Jakub Wiatr
MARYJA – laureatka: Maria Biernacka, wyróżniona: Patrycja Witalis,
MEKSYKANIN – laureatka: Patrycja Drzymalska, wyróżniony: Jakub Kasprzyk,
MURZYN – laureat: Mikołaj Dąbrowski,
PASTERKA – laureatka: Milena Pawłowska,
PASTERZ – laureat: Kacper Czech, wyróżniona: Patrycja Bachórz,
PERUWIANKA – wyróżnienie: Emilia Nowak,
PIELĘGNIARKA – laureatka: Julia Janik, wyróżnienie: Natalia Staniszewska,
PRZEDSZKOLAK – laureat: Maksymilian Lisowski.
Do grona osób wyróżnionych Organizator dołączył Magdalenę Staniszewską, Zofię Żygłowicz, Milenę Nocek, Aleksandrę Krajewską, Zuzannę Maziarz, Milenę Mrukowicz i Zuzannę Lisowską.Każdego roku głównym SPONSOREM nagród dla kolędników jest P. ANDRZEJ MAZIARZ.NAJLEPSZYMI PROJEKTANTAMI 2019 ROKU zostali: Państwo Ewa i Ryszard Przewoźnik, Pani Małgorzata Janik oraz Pani Marzena Merkwa.
•    AKCJĘ „POLSKIE DZIECI RODAKOM NA WSCHDZIE”. W styczniu Ognisko Misyjne odpowiedziało na apel jednoczenia się w niesieniu pomocy RODAKOM na Wschodzie. Każdy, kto wyraził taką chęć, mógł wykonać kartkę wielkanocną, którą do 25 lutego można było złożyć u Opiekunki Ogniska. Wszystkie kartki,
w liczbie 159, zostały przesłane 28.02.2019 r. do Grodziska Mazowieckiego. Rozprowadzone przez Organizatorów wyżej wskazanego przedsięwzięcia miały pomóc w zebraniu funduszy na zorganizowanie kolonii dla polskich dzieci mieszkających w SolonetuNou (Rumunia).
•    OGÓLNOPOLSKĄ AKCJĘ „MISJONARZ NA WIELKI POST”. Na czas Wielkiego Postu adopcji misjonarza lub misjonarki i ich duchowego wsparcia podjęli się następujący przedstawiciele OM: Kornelia i Konrad Jaworski, Damian i Patrycja Iwaniccy, Natalia Cieniek, Julia Fryc, Anna Madejczyk, Zuzanna, Maksymilian i Kacper Lisowski, Zuzanna Maziarz, Jan Wnęk, Kamil Bara, Julia Wnęk, Magdalena Lenart i p. Edyta Rączka.
•    AKCJĘ „PĄCZEK DLA AFRYKI”. Z inicjatywy Ogniska Misyjnego i przy współudziale Samorządu Szkolnego 28 lutego 2019, w TŁUSTY CZWARTEK, Publiczna Szkoła Podstawowa w Kołaczycach przyłączyła się do grona szkół wspierających akcję Fundacji „Kapucyni i Misje”. W wyniku „TŁUSTOCZWARTKOWEGO PĄCZKOWANIA" rozprowadzono „swojskich” i kupnych wypieków (pączki, chrust) na kwotę 806 zł. Pieniądze zostały przekazane na konto Fundacji.
•    MISYJNĄ DROGĘ KRZYŻOWĄ. 5 kwietnia 2019 przedstawiciele Ogniska Misyjnego przygotowali i poprowadzili Drogę Krzyżową o tematyce misyjnej dla wspólnoty parafialnej.
•    DZIEŃ MODLITWY, POSTU I SOLIDARNOŚCI Z MISJONARZAMI. Duchowo i materialnie wsparliśmy misjonarzy w ramach tzw. Niedzieli Ad Gentes. Poniżej wskazani przedstawiciele 7 kwietnia 2019 pełnili wolontariat przy kościele parafialnym w ramach ogólnopolskiej kwesty: Emilia Podgórska, Wiktor Woliński, Karolina Rusztowicz, Zuzanna Maziarz, Aleksandra Krajewska, Maria Kozik, Mikołaj Malinowski, Emilia Kaleta, Emilia Nowak, Magdalena Lenart, Julia Fryc, Anna Madejczyk, Kinga Krajewska, Weronika Czuba, Zuzanna Wojdyła, Julia Wnęk, Magdalena Tutro, Jan Wnęk, Milena Wojdyła, Milena Pawłowska, Radosław Szpak, Dawid Szczepanik, Julia Janik, Patrycja Bachórz. Kwestowała i pełniła opiekę w tym dniu nad wolontariuszami p. Edyta Rączka, a pieniądze komisyjnie przeliczyli:
Ks. Proboszcz Jan Sabat, Kinga Krajewska, Paweł Krajewski i Mikołaj Malinowski.
•    ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „PAMIĘCI PAPIEŻA POLAKA” 2 kwietnia 2019 r. W 2018/2019 konkurs przybrał formę POCZTÓWKI Z PRZESŁANIEM. Brało w nim udział 10 uczniów klas 4 - 6 SP. Pierwsze miejsce zajęły: Zuzanna Lisowska i Milena Nocek, II miejsce: Maria Biernacka, Patrycja Bachórz, III miejsce: Magdalena Rachowicz i Julia Fryc. Wyróżnienia trafiły do Marii Kozik i Mikołaja Malinowskiego. Prace tradycyjnie były prezentowane do dnia 18 maja – dnia urodzin Papieża Polaka).
•    ZBIÓRKĘ MASKOTEK zakończoną 31 marca w związku z możliwością wykorzystania maskotek przez Siostry Klawerianki w projekcie misyjnym, do którego zapraszają dzieci szkół podstawowych.  5 kwietnia 2019 r  p. Edyta Rączka przekazała maskotki na ręce s. Krystyny K. ze Zgromadzenia Sióstr Klawerianek z Krosna.
•    MISYJNĄ MAJÓWKĘ W KROŚNIE 14 maja 2019 r. Czternastu przedstawicieli OM brało udział w Misyjnej Majówce w Krośnie dla dzieci m.in. ze szkół Archidiecezji Przemyskiej. Uczestnicy Majówki pomogli w realizacji projektu misyjnego Sióstr Klawerianek z Krosna wspierając materialnie i duchowo chore dzieci z Kamerunu. Kołaczycka grupa odpowiadała za modlitwę powszechną podczas uroczystej Mszy Św. (czytający poszczególne wezwania modlitewne przebrani byli w stroje kontynentalne). Spośród naszych „przebierańców” większość została wytypowana do nagrody na NAJCIEKAWSZY STRÓJ w konkursie międzyszkolnym i w efekcie końcowym I miejsce zajął Mikołaj Kapitan (Arab), II miejsce Anna Madejczyk (Indianka). Maskotki zebrane w ramach akcji „KLASA Z MISJĄ” wsparły TARG POD BAOBABEM, czyli LOTERIE FANTOWĄ, z której zebrane finanse posłużą na leczenie chorych rówieśników z Kamerunu. Uczestnikami MAJÓWKI byli: Weronika Wołtosz, Zuzanna Maziarz, Aleksandra Krajewska, Karolina Rusztowicz, Maria Kozik, Julia Fryc, Karolina Kuźniarowicz, Julia Tutro, Julia Wnęk, Julia Janik, Patrycja Drzymalska, Emila Nowak, Anna Madejczyk, Mikołaj Kapitan.
•    ADOPCJĘ SERCA. W dalszym ciągu Ognisko otacza opieką dziewczynkę z Wysp Zielonego Przylądka w ramach Adopcji Serca.
•    MISYJNE WAKACJE Z BOGIEM. Wypoczynek wakacyjny postanowiło połączyć z formacją misyjną 17 przedstawicieli Ogniska Misyjnego. 16 osób otrzymało dofinansowanie z parafii.
•    NIEDZIELĘ Z O.THEOTIME. W ramach bezpośredniego przygotowania do Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego, na zaproszenie Ks. Proboszcza Jana Sabata, 
8 września 2019 r. przybył do parafii o. TheotimeAkpako (Misjonarz Kombonianin Serca Jezusowego). Każdy uczestnik niedzielnej Eucharystii mógł w tym dniu usłyszeć o posłudze misyjnej, oczekiwaniach ludzi, do których misjonarze są posyłani. Odbyło się też spotkanie z Ogniskiem, na zakończenie którego przekazaliśmy ok. 150 różańców, zbieranych od października 2018 roku w ramach akcji „KLASA z MISJĄ”. Niżej wskazani przedstawiciele OM pomogli angażując się w Mszę Św., rozprowadzenie pamiątek misyjnych i zbiórkę ofiar na potrzeby m.in. dzieci Afryki: Aleksandra Krajewska, Karolina Rusztowicz, Zuzanna Maziarz, Emilia Podgórska, Norbert Madejczyk, Wiktor Woliński, Dawid Iwanicki, Dawid Szczepanik, Paweł
i Weronika Wołtosz, Monika Kopeć, Anna Madejczyk, Julia Fryc, Maria Kozik, Patrycja Drzymalska,Patrycja Bachórz, Julia Fryc, Julia Janik, Magdalena Tutro, Aleksandra Szczepanik, Magdalena Rachowicz, Mikołaj Malinowski, Karolina Wojdyła, Zuzanna Wojdyła, Laura Wrona, Milena Mrukowicz, Anna Salwik, Zofia Czech.
•    MODLITWĘ RÓŻAŃCOWĄ ZA DIECEZJALNYCH MISJONARZY. Przedstawiciele poszczególnych grup kontynentalnych przyłączyli się do akcji propagowanej w parafii zobowiązując się do odmawiania jednej tajemnicy różańca dziennie przez cały październik w intencji wskazanego misjonarza. Nad przydziałem misjonarzy czuwał Opiekun Ogniska, aby modlitwą objęci byli wszyscy misjonarze,
•    NADZWYCZAJNY MIESIĄC MISYJNY W SZKOLE. Ognisko Misyjne w myśl hasła „KOLĘŻANKO, KOLEGO RAZEM ZRÓBMY COŚ DOBREGO” i dla podkreślenia nadzwyczajności PAŹDZIERNIKAprzystąpiło do prezentacji grup i budzenia dla MISJI. Każda grupa kontynentalna losowała dzień i przygotowywała: „LUDZIKA&PACYNKĘ, TABLICE GRUPY, TANIEC&ZABAWĘ i DANIA KONTYNENTALNE. Przy współudziale SAMORZĄDU SZKOLNEGO w poszczególne dni ZWOLNIONY NUMEREK OD PYTANIA to uczeń z ubraniem wierzchnim w misyjnym kolorze danego kontynentu. Oczekiwania pomysłodawcy&opiekuna OM przeszły najśmielsze oczekiwania, kreatywność zadziwiająca a zaangażowanie rodziców olbrzymie!
Prezentacje odbywały się według poniższego harmonogramu:
1)    09.10.2019 – Gr. ZIELONA i AFRYKAŃSKA ŚRODA z m.in. „MURZYNKAMI” i innymi wypiekami. Gr. uzyskała ze sprzedaży 861, 12 zł.
2)    17. 10 2019 – Gr. CZERWONA i  AMERYKAŃSKI CZWARTEK z popcornem i ciasteczkami AMERICAN. Kwota uzyskana 715,43 zł.
3)    21.10.2019 – Gr. ŻÓŁTA i AZJATYCKI PONIEDZIAŁEK z loterią i „azjatyckimi rarytasami”.  Uzbierano kwotę 570 zł.
4)    25.10.2019 – Gr. NIEBIESKA i OCEANICZNO - AUSTARALIJSKI PIĄTEK z niebieskimi słodyczami i ręcznymi robótkami. Grupa zebrała kwotę 1026,29 zł.
5)    29.10.2019 – Gr. BIAŁA i EUROPEJSKI WTOREK z kuchnią włoską, francuską i polską oraz największą zebraną kwotą uzyskaną ze sprzedaży przekąsek, pizzerinek, lemoniady, pierogów ruskich, galaretek itd. -  1043, 50 zł.
Łączna suma to 4215, 76 zł. Z czego 4000 zł zostało przekazane na konto MISJONARZE KOMBOINIANIE SERCA JEZUSOWEGO jako konkretne wsparcie Ogniska i odpowiedź na wrześniowe spotkanie z o. Theotime. Końcówkę postanowiliśmy przeznaczyć dla naszej podopieczną z ADOPCJI SERCA.
•    OKAZJONALNE GAZETKI ŚCIENNE, które odzwierciedlają nasze zaangażowanie i zachęcają innych do pomocy MISJOM.
•    OGŁOSZENIE KONKURSU „PAMIĘCI PAPIEŻA POLAKA” dla członków OM na rok formacyjny 2019/2020 ze wskazaniem jego formy: KRZYŻÓWKA, GRA PLANSZOWA. (Ogłaszany z racji  DNIA PAPIESKIEGO,  rozstrzygany w rocznicę „narodzin” św. Jana Pawła II dla NIEBA).
•    14 EDYCJĘ KAMPANII„MILION DZIECI MODLI SIĘ NA RÓŻAŃCU”. Z inicjatywy Ogniska i za aprobatą Dyrekcji, o godz. 9 rozległ się w szkole dzwonek, który wezwał uczniów do modlitwy o jedność i pokój. Każda klasa z nauczycielem danej lekcji rozważała jedną tajemnicę różańcową według wcześniej ustalonego przydziału.
•    NIEDZIELĘ MISYJNĄ Z MODLITWĄ RÓŻAŃCOWĄ w różnych językach
20 października 2019. Pozdrowieniu Anielskiemu przewodniczyli: Amelia Żygłowicz, Aleksandra Szczepanik i Dawid Szczepanik (J. WŁOSKI), Radosław Szpak
(J. ANGIELSKI), Mikołaj Malinowski (J. ŁACIŃSKI), Julia Janik (J. FRANCUSKI), Greta Wojdyła (J. NIEMIECKI). Najmłodszym prowadzącym był Rafał Salwik, uczeń klasy 1 SP, który modlił się w J. ŁACIŃSKIM.
•    TYDZIEŃ MSYJNY z dyżurem liturgicznym i modlitwą różańcową prowadzoną przez poszczególne grupy kontynentalne ze szczególnym uwzględnieniem
i podkreśleniem WSPOMNIENIA LITURGICZNEGO ŚW. JANA PAWŁA II, NAJWIĘKSZEGO MISJONARZA NASZYCH CZASÓW.
•    TZW. „JESIENNE KWESTY”, w których każdego roku wolontariuszami są przedstawiciele Ogniska Misyjnego. Obie kwesty przeprowadzone zostały przy KOŚCIELE PARAFIALNYM w ramach OGÓLNOPOLSKICH DNI:
1) SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM (10.11.2019),
2) MODLITWY I POMOCY MATERIALNEJ KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE (8.12.2019).
W pierwszą zaangażowali się: Jakub Kasprzyk, Jan Wnęk, Emilia Podgórska, Wiktor Woliński, Karolina Rusztowicz, Aleksandra Krajewska, Damian Iwanicki, Maria Kozik, Dawid Szczepanik, Weronika i Paweł Wołtosz, Anna I Aleksandra Pacana, Karolina Wojdyła, Karolina Samborska, Julia Fryc, Emilia Nowak, Anna Salwik, Rafał Salwik, Zofia Czech, Mikołaj Malinowski, Milena Mrukowicz, Zuzanna Wojdyła, Laura Wrona, Magdalena Tutro, Julia Wnęk. W drugiej wolontariatu podjęli się: Mikołaj Malinowski, Anna Madejczyk, Patrycja Drzymalska, Emilia Podgórska, Wiktor Woliński, Karolina Wojdyła, Jakub Kasprzyk, Dawid Maziarz, Damian Iwanicki, Julia Wnęk, Patrycja Bachórz, Anna i Aleksandra Pacana, Karolina Samborska, Karolina Wojdyła, Julia Fryc, Amelia Gajda, Dawid Szczepanik, Łukasz Witalis, Magdalena Tutro, Kamil Madejczyk, Laura Wrona, Zuzanna Wojdyła, Karolina Rusztowicz. W każdej z tych kwest opiekę nad wolontariuszami pełniła i kwestowała p. Edyta Rączka a liczyli zebrane ofiary: Ks. Proboszcz Jan Sabat, Kinga Krajewska, Paweł Krajewski i Mikołaj Malinowski.
•    DZIEŃ WOLONTARIATU 12 grudnia 2019. Ognisko Misyjne odpowiadało za dekorację uświetniającą DZIEŃ WOLONTARIUSZA POŁĄCZONY Z DNIEM SENIORA akcentując istotę współdziałania dla dobra innych, bo. „WARTO SŁUŻYĆ KAŻDEMU CZŁOWIEKOWI”.
Zaangażowanie członków PDMD w Kołaczycach  jest potwierdzeniem budowy MOSTU BRATERSTWA MISYJNEGO przez modlitwę, ofiarę, służbę potrzebującym i  twórczość dla Chrystusa.
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Nick:*
E-Mail:*
Strona:
Treść:*

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?