Szkoła Podstawowa w Kołaczycach
Nawigacja
ZSPiG

Szkoła

Historia szkoły

Dla nauczycieli

Dla uczniów

Dla rodziców

Dokumenty szkolne

Organizacje

Klasy

Wydarzenia

Sukcesy

Konkursy

Opieka zdrowotna

Orlik 2012

Plan lekcji

Biblioteka szkolna

Świetlica szkolna

Logopeda

Projekty Edukacyjne

Gazetki szkolne

Nasza gmina, powiat

Kontakt

Szkolna Metamorfoza

Koła Muzyczne

Losowa fotografia
Godło
Certyfikaty
Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Odkrywców Talentów
Europejski Fundusz Społeczny
BIP
Ankieta
Jak podoba wam się nowa skórka strony internetowej szkoły

Bardzo
Bardzo
60% [378 Głosów]

Średnio
Średnio
17% [109 Głosów]

Nie podoba się
Nie podoba się
22% [138 Głosów]

Głosów: 625
Od: 03/06/2013 18:22
do: 15/06/2017 23:38

Archiwum ankiet
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
ZHPDrużyna

,,Jestem wędrowcem zieleni przejrzystej

Jestem harcerzem z krwi i kości czystej
Zapatrzony w szare klucze żurawie
Zasłuchany w polne kwiaty w trawie

Kim byłbym gdyby nie rozkosz bycia
Kim gdyby nie skautowy styl życia
A tak swe istnienie przypisuje Tobie
I harcerstwu, czyli temu, co robię …”

[…] 307 KGDH Wilki

Często pada pytanie o nazwę :

Kołaczycka – wiadomo działamy na terenie Kołaczyc ––skupiamy dzieci i młodzież a właściwie z terenie całej gminy(Kołaczyce, Nawsie Kołaczyckie, Bieździedza, Sowina a nawet Jasło.

,,Dlaczego Grunwaldzka?” Więc może na początku wytłumaczę o co chodzi z tą nazwą .

Otóż „Drużyna Grunwaldzka” to tytuł o jaki ubiega się nasza drużyna już piąty raz . Po raz pierwszy w 2004 roku przystąpiliśmy do rywalizacji. Aby zdobyć ten tytuł należy wykonać szereg zadań a następnie opisać ich realizacje w meldunku, który wysyła się do przewodniczącej Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich . Jeśli zdobędzie się go minimum trzy razy to przysługuje on na własność – my spełniliśmy ten wymóg.

Jak wygląda rok naszej pracy

W styczniu włączamy się do współorganizacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poprzez wolontariat.

Luty to miesiąc ważny dla wszystkich skautów, skautek, harcerek i harcerzy na cały świecie bowiem 22 lutego obchodzimy Dzień Myśli Braterskiej na pamiątkę urodzin założyciela ruchu skautowego Robert Baden Powella. W tym dniu przesyłamy sobie życzenia, organizujemy spotkania, gry integracyjne.

W miesiącu marcu odbywa się hufcowy konkurs recytatorski ,,Strofy o Ojczyźnie” . W nagrodę uczestnicy dostają pamiątkowe dyplomy oraz książki .

Jednocześnie laureatka, która wygrała reprezentuje nasz hufiec na etapie chorągwianym.

W miesiącu kwietniu Hufiec Jasło organizuje Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej.

Również w tym miesiącu przeprowadzamy akcję „Bąble- przyszłymi zuchami i harcerzami” . Druhny udają się do przedszkola. Zajęcia odbywaja się w dwóch grupach: średniaki i starszaki, więc było bardzo dużo przedszkolaków. Od samego progu przywitały je uśmiechnięte buźki dzieciaków.

Na zakończenie wszyscy robimy sobie wspólne zdjęcia ,a druhny poczęstowały „grzeczne dzieciaki” lizakami oraz puściły „iskierkę”. Przedszkolaki udały się na podwieczorek, a nasze druchny wróciły na lekcje.

5

Warto też wspomnieć o uroczystości hufcowej , jaką obchodzimy w kwietniu . Mianowicie ostatni tydzień tegoż miesiąca przebiega pod hasłem Tygodnia Bohatera Hufca Bohaterskiej Rodziny Madejewskich, w której uczestniczą harcerze i harcerki również i z naszej drużyny .

Po kwietniu nieunikniony jest oczywiście maj . Harcerze z naszej drużyny uczestniczą w gminnych obchodach uroczystości 3 maja Rocznice uchwalenia konstytucji rozpoczynamy mszą świętą, po której udajemy się na kołaczycki rynek. Tam wraz z przedstawicielami gminy składamy kwiaty jak asysta honorowa. Kilku harcerzy sprawowało także warty pod pomnikami.

3

1

W czerwcu organizujemy akcję ,,Dzień Dziecka”. Jak powszechnie wszystkim wiadomo 1-go czerwca jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Dziecka , a więc święto wszystkich milusińskich .. Od rana przygotowujemy zabawy i tory przeszkód dla uczniów Szkoły Podstawowej w Kołaczycach . Druhny starsze przygotowywały konkurencje dla młodszych od siebie kolegów i koleżanek . Rywalizacje rozgrywały się pomiędzy dwoma klasami , czyli pomiędzy klasą ,,a” i ,,b” . Przedstawicielom poszczególnych grup , w różnych rozgrywkach zacięcie kibicowali pozostali członkowie . Za odgadnione zagadki i pomyślnie ukończone zawody każdy ze zwycięskich uczestników otrzymywał cukierki , czyli radość dla żołądka :) . Po zakończeniu wszystkich konkurencji każda z grup otrzymała pamiątkowy dyplom oraz worek cukierków . Ten dzień był pełen uśmiechów i radości ,,buchającej” od dzieciaków . Na zakończenie odbyło się jeszcze ognisko no i .. do domu !!! Mamy nadzieję , że też w przyszłym roku również będziemy mogli pomóc w przygotowaniach tego jedynego dnia w roku , czyli Dnia Dziecka .

Oprócz tych akcji , które chciałam Wam przybliżyć w postaci tego artykułu , odbywały się również częste zbiórki zastępów , na które chętnie uczęszczamy . Na takich zbiórkach świetnie się bawimy , śpiewamy , gramy ale i niejednokrotnie mamy chwilę na refleksję i przemyślenia . Wszystkich młodych ludzi , którzy ukończyli klasę III Szkoły Podstawowej serdecznie zachęcam do podjęcia się odpowiedzialności płynącej z bycia harcerzem .

I to by było tyle … oczywiście jak na lipiec . Mamy nadzieję , że takich akcji , wrażeń , obozów i rajdów jest jeszcze przed nami bardzo dużo . . .

W sierpniu wędrownicy z naszej drużyny zorganizowali biwak w Bieszczadach - wędrowali po połoninach Caryńskiej i Wetlińskiej. Wzięli udział w koncercie „ Bieszczadzkie Anioły” organizowanym w Cisnej przez Stare Dobre Małżeństwo.

Rok harcerski rozpoczęliśmy już 12 września uroczystą zbiórką.

7


W hufcu inauguracja miała miejsce tydzień później

i była połączona z organizacją festynu profilaktycznego dla mieszkańców naszego powiatu.

8


3 października zorganizowaliśmy "Ogniobranie" . Ta podniosła uroczystość organizowana jest na pamiątkę zejścia ZHP do konspiracji w czasie II wojny światowej jako Szare Szeregi


W pażdziernikową niedzielę kwestujemy na rzecz młodzieży zdolnej, ale pochodzącej
z biednych rodzin. Zbiórka ta odbywała się w ramach Dnia Papieskiego.

Listopad dla nas wszystkich jest miesiącem zadumy.4


1. listopada odwiedzamy groby naszych bliskich. Jako harcerze staramy się troszczyć o groby tych, którzy nie mają tu nikogo, groby opuszczone i mogiły z czasów I wojny światowej.


Po mszy świętej w czasie uroczystej procesji na cmentarz modliliśmy się za dusze naszych bliskich i tych których nie znamy. Wieczorem udaliśmy się na mogiły żołnierskie. 6

11 listopada Święto Odzyskania Niepodległości, uczestniczyliśmy we mszy świętej za Ojczyznę.A później trzymaliśmy wartę przy pomnikach w czasie składania kwiatów .

9


Wieczorem przy blasku obrzędowego ogniska 5
dh Joanna ŻYGŁOWICZ,
Marzena WINIARSKA,
Joanna MATYSIK
złożyły przyrzeczenie harcerskie
i otrzymały KRZYŻ.

W grudniu uczestniczymy w odebraniu Betlejemskiego Światła Pokoju na rynku w Jaśle. Następnie wprowadziliśmy je do naszego kościoła pw. Św. Anny i roznieśliśmy je wśród mieszkańców naszej parafii. A później pośród blasków Światełka łamiemy się opłatkiem na naszej wigilijne harcerskiej

Z harcerskim pozdrowieniem

CZUWAJ !!!

Opracowali : ochot. Paulina Janik , ochot. Marzena Winiarska, Agnieszka Ochałek, Magdalena Bartula, Angelika Osiewalska, Joanna Matysik, Dominik Hendzel, Robert Nowiński

Zdjęcia: Monika Jedziniak, Krzysztof Koś

z 307 KGDH ,,Wilki” im. A. Małkowskiego.


Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?