Szkoła Podstawowa w Kołaczycach
Nawigacja
ZSPiG

Szkoła

Historia szkoły

Dla nauczycieli

Dla uczniów

Dla rodziców

Dokumenty szkolne

Organizacje

Klasy

Wydarzenia

Sukcesy

Konkursy

Opieka zdrowotna

Plan lekcji

Biblioteka szkolna

Świetlica szkolna

Logopeda

Projekty Edukacyjne

Gazetki szkolne

Nasza gmina, powiat

Kontakt

Szkolna Metamorfoza

Koła Muzyczne

Losowa fotografia
Godło
Certyfikaty
Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Odkrywców Talentów
Europejski Fundusz Społeczny
BIP
Ankieta
Jak podoba wam się nowa skórka strony internetowej szkoły

Bardzo
Bardzo
60% [378 Głosów]

Średnio
Średnio
17% [109 Głosów]

Nie podoba się
Nie podoba się
22% [138 Głosów]

Głosów: 625
Od: 03/06/2013 18:22
do: 15/06/2017 23:38

Archiwum ankiet
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
ZHP


Drużyna

,,Jestem wędrowcem zieleni przejrzystej

Jestem harcerzem z krwi i kości czystej
Zapatrzony w szare klucze żurawie
Zasłuchany w polne kwiaty w trawie

Kim byłbym gdyby nie rozkosz bycia
Kim gdyby nie skautowy styl życia
A tak swe istnienie przypisuje Tobie
I harcerstwu, czyli temu, co robię …”

[…] 307 KGDH Wilki

307 Kołaczycka Grunwaldzka Drużyna Harcerska „Wilki”
Czemu akurat 307?
•    Jest to związane z datą pierwszego przyrzeczenia harcerskiego w naszej drużynie, które odbyło się 3 lipca
Czemu Grunwaldzka?
•    Po raz pierwszy ubiegaliśmy się o ten tytuł w 2004r. Aby zdobyć ten tytuł należy wykonać szereg zadań a następnie opisać ich realizacje w meldunku, który wysyła się do przewodniczącej Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich . Jeśli zdobędzie się go minimum trzy razy to przysługuje on na własność – my spełniliśmy ten wymóg.
Dlaczego warto zapisać się do harcerstwa?
Harcerstwo jest dobrym miejscem na rozwinięcie wielu pasji i znalezienie tego, co naprawdę chce się robić w życiu. Dzięki harcerstwu dziecko będzie jednocześnie geografem, ratownikiem medycznym, artystą, kucharzem, animatorem, inżynierem, podróżnikiem, fotografem, menedżerem, strategiem i wychowawcą. Na zbiórkach i obozach instruktorzy zadbają o bezpieczeństwo dzieci, stymulujący program zajęć i będą motywować do ciągłego rozwoju. Dzięki harcerstwu dziecko dowie się dużo nie tylko o sobie, ale też o życiu. Tym prawdziwym.
Jak wygląda rok naszej pracy?
W każdy piątek organizowane są zbiórki dla harcerzy z naszej drużyny na których bawiąc się uczymy. Również śpiewamy ale także mamy chwile na refleksje i przemyślenia.

27 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu


22 lutego obchodzimy Dzień Myśli Braterskiej jest to dzień urodzin założyciela ruchu skautowego Roberta Baden Powella. Jest to ważny dzień dla wszystkich harcerek, harcerzy, skautów i skautek na całym świecie. W tym dniu organizujemy spotkania i składamy sobie życzenia.

Ostatni tydzień kwietnia przebiega pod hasłem Tygodnia Bohatera Hufca Bohaterskiej Rodziny Madejewskich. Jest to uroczystość hufcowa, w której uczestniczą wszyscy harcerze z naszego hufca. Oraz uczestniczymy w drodze krzyżowej organizowanej przez kościół pw.Św Anny w Kołaczycach

3 maja obchodzimy uroczystość Rocznicy uchwalenia konstytucji. Harcerze naszej drużyny rozpoczynają ją uroczystą mszą świętą, po której udajemy się na Kołaczycki rynek aby złożyć kwiaty wraz z przedstawicielami gminy. Kilku harcerzy sprawuje warty pod pomnikiem.

1 czerwca obchodzimy „Dzień dziecka”. Harcerze z naszej drużyny co roku przygotowują dla młodszych kolegów i koleżanek dla uczniów naszej szkoły rywalizacje i zabawy rozgrywane miedzy klasami.

Na wakacjach organizowane są obozy oraz biwaki, w których chętnie uczestniczą harcerze. A już we wrześniu ma miejsce inauguracja roku harcerskiego.


W sierpniu odbywa się Jasielski Marsz Wolności.


W październiku zawsze kwestujemy przed kościołem na rzecz młodzieży zdolnej, ale pochodzącej z biednych rodzin. Zbiórka ta odbywała się w ramach Dnia Papieskiego.

1 listopada odwiedzamy groby naszych bliskich. Jako harcerze staramy się troszczyć o groby tych, którzy nie mają tu nikogo, groby opuszczone i mogiły z czasów I wojny światowej. Po mszy świętej w czasie uroczystej procesji na cmentarz modlimy się za dusze naszych bliskich i tych których nie znamy. Wieczorem udajemy się na mogiły żołnierskie.

11 listopada Święto Odzyskania Niepodległości nasi harcerze udają się na uroczystą msze świętą. Następnie udajemy sie na rynek i  składamy kwiaty oraz sprawujemy warty przy pomnikach.
W grudniu uczestniczymy w odebraniu Betlejemskiego Światła Pokoju w Rzeszowie a następnie w Jaśle. Następnie wprowadzamy je do naszego kościoła pw. Św. Anny i roznosimy je wśród mieszkańców naszej parafii przy którym łamiemy się opłatkiem w czasie wigilii.

Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Nick:*
E-Mail:*
Strona:
Treść:*

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?