Szkoła Podstawowa w Kołaczycach
Nawigacja
ZSPiG

Szkoła

Historia szkoły

Dla nauczycieli

Dla uczniów

Dla rodziców

Dokumenty szkolne

Organizacje

Wydarzenia

Sukcesy

Konkursy

Opieka zdrowotna

Plan lekcji

Biblioteka szkolna

Świetlica szkolna

Logopeda

Pedagog

Projekty Edukacyjne

Gazetki szkolne

Nasza gmina, powiat

Kontakt

Koła Muzyczne

Losowa fotografia
Godło
Certyfikaty
Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Odkrywców Talentów
Europejski Fundusz Społeczny
BIP
Ankieta
Jak podoba wam się nowa skórka strony internetowej szkoły

Bardzo
Bardzo
60% [378 Głosów]

Średnio
Średnio
17% [109 Głosów]

Nie podoba się
Nie podoba się
22% [138 Głosów]

Głosów: 625
Od: 03/06/2013 18:22
do: 15/06/2017 23:38

Archiwum ankiet
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Ogólnopolska akcja Szkoła do Hymnu

logo

Bądźmy razem w tym dniu!

Świętujmy wspólnie Święto Niepodległości!


Zasady postepowania w nauczaniu na odległość.
Prosimy wszystkich uczniów oraz Rodziców z zapoznanie sie z zasadami nauczania na odległość, obowiazujacymi w Publicznej Szkole Podstawowej w Kołaczycach.Akcja Ekologiczna
Akcja Ekologiczna


We wrześniu, w Publicznej Szkole Podstawowej w Kołaczycach, odbyła Akcja Ekologiczna związana z kampanią  „Sprzątanie Świata – Polska 2020”. I choć tegoroczna akcja niewątpliwie bardzo  różniła się od poprzednich edycji z powodu pandemii COVID-19, nie zapomnieliśmy, że Ziemia to nasz wspólny dom, że nie mamy innego i to my musimy o niego zadbać! Tegoroczna akcja Sprzątania świata przebiegała pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”.
W tym dniu uczniowie klas I – VIII, w ramach godzin wychowawczych,   uczestniczyli w różnorodnych działaniach, które miały na celu zachęcenie ich do rezygnacji z plastiku tam, gdzie jest to możliwe, do jego redukcji z życia codziennego tam, gdzie są inne, bardziej ekologiczne rozwiązania i do odpowiedzialnej segregacji plastiku w gospodarstwach domowych.
W programie tegorocznej akcji znalazł się również konkurs plastyczny „Mój ekologiczny dom”. Prace konkursowe miały przedstawiać dom, którego mieszkańcy podejmują działania przyjazne środowisku, np. segregują odpady, rezygnują
z plastikowych opakowań, oszczędzają energię i wodę, dbają o czyste powietrze, sadzą rośliny, wykorzystują  alternatywne źródła energii, itp.
Młodsi uczniowie wykonali plakaty ekologicznych domów dowolnymi  technikami plastycznymi, natomiast uczniowie klas 7 i 8 wykonali piękne makiety domów.
W dniu 19 października, laureaci  konkursu ekologicznego, otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz atrakcyjne nagrody.  
Wyniki konkursu :
Klasy 4 – 6
I miejsce: Aleksandra Namysł, klasa 4a
II miejsce: Seweryn Bryliński, kl. 5a
III miejsce: Mikołaj Skocz, kl. 5a
Klasy 7 – 8
I miejsce: Julia Janik, klasa 7a
II miejsce: Patrycja Bachórz, kl. 7a
III miejsce: Dominika Hedrych, kl. 8a
Wyróżnieni: Amelia Gajda, kl. 7a i Wiktor Woliński, kl. 8b.


Oprac.  p. Beata Opałka

Informacja w sprawie nauczania zdalnego
Newsy

Informujemy, że od dnia 26.10.2020 r. do 6.11.2020 r. w szkole będą odbywały się zajęcia zdalne według obowiązującego planu lekcji. Jeżeli uczeń nie ma w domu dostępu do Internetu , może korzystać ze szkolnego. Rodzic musi zadeklarować ten fakt dyrektorowi, aby możliwe było przygotowanie odpowiedniego miejsca.


Ślubowanie klas pierwszych
Ślubowanie 2020

Dnia 15.10.2020 r. w Szkole Podstawowej w Kołaczycach odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Uroczystości rozpoczęły się wprowadzeniem pocztu sztandarowego i przywitaniem wszystkich uczniów przez Panią wice-Dyrektor Urszulę Hendzel.
Pierwszym punktem wydarzenia było zaprezentowanie przez dzieci swoich umiejętności, aby zostać przyjętym do grona szkolnego. Uczniowie wspólnie recytowali wiersz Władysława Bełzy pt. „ Kto ty jesteś? Polak mały”.
Następnie podczas ceremonii pierwszoklasiści ślubowali sumiennie wykonywać swoje obowiązki, a poprzez swoje zachowanie oraz naukę być przykładem dla innych. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor pasowała każde dziecko na ucznia.
Kolejnym punktem było uroczyste poświęcenie plecaków z podręcznikami i przyborami szkolny przez księdza katechetę Grzegorza Złotka.
Pod koniec uroczystości przyszedł czas na życzenia i prezenty dla pierwszoklasistów. Przedstawiciele klas pierwszych otrzymali z rąk Pani Dyrektor symboliczne ołówki ze słodyczami.
Wszystkim uczniom i wychowawcom bardzo brakowało na tej uroczystości obecności całej społeczności szkolnej i przede wszystkim rodziców pierwszoklasistów. W tym roku niestety ze względu na epidemię koronawirusa bliscy pierwszaków mogli obejrzeć pasowanie swoich pociech tylko na nagranym filmie i zrobionych zdjęciach.
Wszystkim pierwszakom życzymy samych sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen w szkole.


oprac. p. L. Jedziniak

Wycieczka na Liwocz
Dnia 23. 09.2020r. klasa VII A i B wraz z opiekunami: panią Anną Sypień, panią Aleksandrą Anyż-Wojdyła oraz z panią Beatą Perchał zebrały się pod szkołą o godzinie 8:00, aby wyruszyć na pieszy rajd, na Liwocz.
Wyposażeni w wygodne buty, wyruszyliśmy spod szkoły. Nasza trasa przebiegała przez Kołaczyckie Błonia, Brzyska ( tam na stacji CPN zrobiliśmy mały postój, uzupełniliśmy wodę oraz drobne przekąski ) i ruszyliśmy w dalszą drogę. W tak miłej atmosferze droga minęła nam bardzo szybko, nawet nie wiedzieliśmy kiedy dotarliśmy do celu jakim był szczyt góry Liwocz. Po chwili odpoczynku rozpalaliśmy ognisko i upiekliśmy pyszne kiełbaski, pianki oraz chleb.
Posileni udaliśmy się na punkt widokowy. Tam po długich zachwytach pięknymi widokami i sesji zdjęciowej, udaliśmy się w drogę powrotną.
Ze śpiewem na ustach i tańcami, trochę zmęczeni ( czego nie można było powiedzieć o wychowawczyni klasy VIIA - pani Sypień - gratulujemy kondycji ) cali i zdrowi, koło godziny 14/30 dotarliśmy na rynek w Kołaczycach.
Super spędzony czas w swoim towarzystwie oraz szczęśliwi z odmiennej formy ruchu rozeszliśmy  się do domów. Bardzo dziękujemy naszym wychowawcom za zorganizowanie tej wycieczki i liczymy na kolejne.


Spotkanie z rodzicami
Poniedziałek 14.09.2020 r.
Kl. I a -sala 8- wejście od świetlicy- godz. 16.15
kl. I b – sala 7- wejście od świetlicy- godz. 16.30
kl. II a – sala 9-  wejście od świetlicy -godz. 16.45
kl. II b – sala katechetyczna-  wejście główne -godz. 16.00
kl. III – jadalnia -  wejście główne -godz. 16.15

Wtorek 15.09.2020 r.
Kl. IV a -sala 23- wejście główne- godz. 15.45
kl. IV b – sala 27- wejście od świetlicy- godz. 15.45
kl. V – sala 21-  wejście główne -godz. 16.00
kl. VI a – sala 18-  wejście główne -godz. 16.15
kl. VI b – sala 12 -  wejście od świetlicy -godz. 16.00
kl. VII a- sala 24- wejście główne -godz.16.30
kl. VII b- sala 15- wejście od świetlicy -godz. 16.30
kl. VIII a- sala 11- wejście od świetlicy -godz. 16.15
kl. VIII b- sala 25- wejście główne- godz.16.45

Ze względów epidemiologicznych prosimy:
- o przestrzeganie harmonogramu wejść
- o zachowanie odpowiednich odległości między osobami,
- założenie maseczek przed wejściem do szkoły oraz zdezynfekowanie rąk,
- zabranie  własnego długopisu